Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.09.2019 o 17:10, Arkadio_Gdansk napisał:

Panowie pytanko do specjalistów z zakresu konserwacji podwozia. Czy po oczyszczeniu wszystkiego dawać podkład reaktywny app r-stop pozniej podkład epoksydowy i na końcu tectyl bodysafe? Czy może jeszcze gdzieś wcisnąć tectyl ml 550? Oczywiście poza profile zamknięte. I ile mniej więcej puszek body Sade kupić na kompakta w kombi?chodzi o spray

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

r-stop tylko w miejsca gdzie nie da sie juz doczyscić rudego, tam gdzie doczyscisz do "żywego" lecisz epoxyd, potem na wszystko tectyl ml 550 i bodysafe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2019 o 14:04, kamil598 napisał:

A sealant nie dałby większego wet look? I po jakim czasie kładłeś wosk? 

Wosk kładłem od razu po dotarciu BH Uwierz mi BH robi baaaardzo dobrą i nie ma potrzeby tego czymś jeszcze podbijać. Połóż na to wosk i będzie super.

Teraz, masa140 napisał:

Wosk kładłem od razu po dotarciu BH Uwierz mi BH robi baaaardzo dobrą robotę i nie ma potrzeby tego czymś jeszcze podbijać. Połóż na to wosk i będzie super.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo się znam na praniach itp więc muszę podpytać. Prawdopodobnie będę musiał jeden środek w Yarisie oblecieć na myjni parowej. Środek nie jest ponoć bardzo poplamiony czy styrany. Auto ma 3 lata. Nie mam akurat zupełnie nic poza APC do wspomagania o ile w ogóle takowe będzie potrzebne. Zastanawiam się jednak czy nie kupić na szybko ADBL Bonnet i nie przelecieć tym całości a dopiero po tym skorzystać z tej myjni parowej. Ma to sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
43 minuty temu, Malik87 napisał:

do ścierania kurzu z mebli, drobnych zabrudzeń to interior cleaner czy interior QD? Zapach też musi być miodzio

ADBL Interior QD Unlimited

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, flatron007 napisał:

Czy jest sens, czy przedłuży to trwałość jak nałożę dwie warstwy SSW? Tzn auto myte we wtorek, nałożony SSW, dzisiaj ponownie umyte i nie wiem czy pryskać czy odpuścić.

Jeżeli jest dobry look i hydrofobowość to po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś z Was taki hardcorowy test Fusso jak i ile trzyma się na lakierze jedynie umytym i przetartym ipą? Wiem, że tak się nie robi, ale z ciekawości ile wtedy leży.

Jednemu poleży x a drugiemu 3x albo i 5x
Zależy ile jeżdżone, gdzie parkowane, jak często i jaka chemia myte, czy garażowany, kiedy była dekontaminacja ostatnio, itp.
Także jak widzisz nie ma jednoznacznej odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2019 o 15:01, paperson napisał:

osobiście, stawiając na look, to czarny lakier pokryty fusso podbiłbym qd z zawartością kwarcu, np. Prostaff CC Water Gold lub Gyeon Cure.

O akurat miałem też o podobne sprawy pytać. Bo podobno żeby wosk był najdłużej to powinno się stosować QD na bazie polimerów. Prostaff CC Water Gold jest na bazie kwarcu o ile dobrze czytam, bo to w żadne negatywny sposób nie wpływa na wosk, ani nie zaburza go?

Bo pomiędzy QD1 to tylko różni się tym, że efekt lepszy czy np. lepiej jakoś współpracuje z woskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, asaledr napisał:

Robił ktoś z Was taki hardcorowy test Fusso jak i ile trzyma się na lakierze jedynie umytym i przetartym ipą? Wiem, że tak się nie robi, ale z ciekawości ile wtedy leży.

Dosyć długo. Ja kładłem na lakier bez dekontaminacji i nałożony w sierpniu to polezał do wiosny marzec/kwiecien ale juz ledwo zipał. Auto niegarazowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O akurat miałem też o podobne sprawy pytać. Bo podobno żeby wosk był najdłużej to powinno się stosować QD na bazie polimerów. Prostaff CC Water Gold jest na bazie kwarcu o ile dobrze czytam, bo to w żadne negatywny sposób nie wpływa na wosk, ani nie zaburza go?
Bo pomiędzy QD1 to tylko różni się tym, że efekt lepszy czy np. lepiej jakoś współpracuje z woskiem

Polimery to rozgałęzione związki czegoś. Czyli pytanie na polimerach czego?
Poczytaj nawet wiki co to polimery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka niemila sytuacja, wczoraj chcialem polozyc powloke neoxal, lakier odtluszczony na bogato rrc az film sam sobie powoli odprowywal. Po 15minutach nakladam powloke i szlo tak tempo ze masakra, chwila moment i nie idzie dotrzeć... lakier juz cienki... co poszlo nie tak... fx vision sprobowalem to w miare normalnie szlo aplikacja i dotarcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo15005 napisał:

15minutach nakladam powloke i szlo tak tempo ze masakra, chwila moment i nie idzie dotrzeć

Tępo szło, bo powierzchnia, jałowa. Normalny objaw 🙂 aplikator miałeś solidnie nasączony powłoka? Pytanie kieruj raczej do neoxal, ale ze powierzchnia tępa to normalny objaw dobrze wyjałowionej powierzchni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktora miales wersje? Te  finalna w metalowej buteleczce? Jesli tak to dokladnie mialem tak samo jak opisujesz (nakladanie i dotarcie) i pomagalo dotarcie prawie zaraz po aplikacji . Zostawienie na 30s powodowalo praktycznie uniemozliwienie dotarcia . W miejscach gdzie mi na poczatku przyschnela powloka po prostu nakladalem nowa i zaraz docieralem i to z dobrym skutkiem . Sprawe zglosilem na PW i „maja dzialac w tym temacie” 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogadane z Grzegorzem, dzis mokra fibra i dotarcie do sucha,jest spoko. Aplikowalem obie wersje i tak samo... dzis poszla srebrna buteleczka na auto i aplikacja git, nie wysycha ale docieranie tempo jak po dluxie... podobno dzialo sie tak wczoraj ze za szybko po odtluszczeniu kladlem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonałem dekontaminację tar and glue + bug remover + vampir. Któryś zareagował z plastikami i listwami na dachu bo zrobiły się białe plamy straciły czarny kolor, gumy też oddały dużo czarnego osadu na mf. Czy to wina tar and glue?

Przeleciałem czarne listewki na dachu i gumy adbl black water i są już fajne czarne, trochę omazałem okoliczne elementy karoserii tym preparatem, a samochód jest przygotowany pod nałożenie wosku - czym zmyć z karoserii black water- ipa to zdejmie?

przeleciałem kawałek podszybia plastikowego black water i są smugi, polecicie jakiś preparat którym to równomiernie przyczernię?

Na przednich reflektorach też jest biały osad schodzi jak zdrapuje. wezne to papierem ściernym 2000 z wodą zdejmę..

@Domel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asaledr ta NW akurat jest bardzo popularna i połowa ludzi tutaj ja miała. Dla mnie bardzo dobra. 

Smużenie to też niekiedy kwesta słabych wycieraczek. A czy będą piszczeć, to też kwestia gumy w samych wycieraczkach. Jakby piszczały to można je lekko przesmigac NW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.