Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jaką pastę i pady w rozsądnej cenie polecacie aby poprawić jakość lakieru (rotacja)? Chciałbym żeby to poszło w miarę łatwo i przyjemnie. Pacjent to audi 80 b4. 

Czy schodzący lakier przy drzwiach da się jakoś uratować żeby tak nie biło po oczach?

 

IMG_7182.jpg

IMG_7186.JPG

IMG_7189.JPG

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PIO1405 Tam gdzie schodzi ci lakier nie masz już klaru więc polerka niewiele tu zmieni, aczkolwiek jeśli wypolerujesz cały element to przejście między tymi miejscami będzie płynne więc będzie mniej biło po oczach.

A co do korekty to pewnie pad wełniany / mikrofobry / twarda pianka + mocno ścierna pasta ale według mnie wszystkiego i tak nie wytniesz bo niektóre rysy są za głębokie.

1 minutę temu, powerf napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, powerf napisał:

@PIO1405 Tam gdzie schodzi ci lakier nie masz już klaru więc polerka niewiele tu zmieni, aczkolwiek jeśli wypolerujesz cały element to przejście między tymi miejscami będzie płynne więc będzie mniej biło po oczach.

A co do korekty to pewnie pad wełniany / mikrofobry / twarda pianka + mocno ścierna pasta ale według mnie wszystkiego i tak nie wytniesz bo niektóre rysy są za głębokie.

 

Polecisz jakaś konkretna? Po paście mocno ściernej trzeba lecieć pasta polishowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, Szurszur1 napisał:

aplikuję aplikatorem np gąbką i docieram mikrofibrą tak? czy tym aplikatorem ?

Można maszynowo i można ręcznie. Aplikujesz aplikatorkiem albo no TriColorem, a mgiełkę docierasz MikroFibrą.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie do zabezpieczania reflektorów? Wosk można przy okazji woskowania auta? Trzeba je jakoś wtedy przygotować? Bo to jakiś taki plastik lub tworzywo, więc nie chce uszkodzić. A reflektory się grzeją chyba bo to ksenony więc może te wosk się będzie topił? Może coś lepszego jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podbijam pytanie o dekontaminacje i ręcznik do suszenia z innych wątków.

Tu moje pytanie jest takie: czy musze przed położeniem dressingu uzyc ipy na plastiki, czy Apc wystarczy?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mk4tdi  Zależy jak auto mocno brudne 😉 nie testowałem tej techniki, ale slyszałem o niej i widziałem jak robią.

1)Pre-Wash = piana -płukanie - i tak x 2-3

2) Wrzucasz piane kolejny raz na lakier i bierzesz mikrofibry wilgotne mikrofibry. powiedzmy 2 szt. na 1 panel (  panel - drzwi lub maska). To sobie policz ile musisz mięć mikrofibry. Najlepiej bez obszycia.  Delikatnie myjesz od góry do dołu. Jak brudna mikrofibra to zmiana strony lub następna.

3) Płuczesz i suszysz 🙂 i tyle  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PIO1405 Polecę to co lubię i używałem, czyli do cięcia menzerna HCC1100 + wykończenie menzerna SF3500 (polish możesz pominąć, ale jeśli bardzo byś chciał to menzerna MCP 2500). 

Zacznij od cięcia na bardzo twardym padzie piankowym, jeśli uznasz że słabo tnie to wełnę. 

Mówiąc 'bardzo twardy pad piankowy' mam na myśli coś takiego: https://allegro.pl/oferta/flexipads-cutting-gabka-polerska-150mm-twardy-tnac-7721153400

Ten wg mnie tnie najlepiej z twardych padów dostępnych na rynku.

 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, odebrałem felgi na zimę pomalowane na czarno (piano black). Niestety kolor nie do końca na tyle błyszczący na ile bym chciał. Co polecacie by to poprawić? Myślałem o nałożeniu powłoki FX Protect lub wosku dark soft99, ale nie wiem czy to aż tak bardzo pomoże.

Czy jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.