Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytanko do specjalistów z zakresu konserwacji podwozia. Czy po oczyszczeniu wszystkiego dawać podkład reaktywny app r-stop pozniej podkład epoksydowy i na końcu tectyl bodysafe? Czy może jeszcze gdzieś wcisnąć tectyl ml 550? Oczywiście poza profile zamknięte. I ile mniej więcej puszek body Sade kupić na kompakta w kombi?chodzi o spray

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekontaminacja:

- najpierw T&G, deiron, czy to bez różnicy? Można je kłaść razem?

- bezdotykowo czy rozprowadzamy np. padem do opon?

- przed myciem (pierwszy etap, jeszcze przed pianą) czy po (czyste auto, dkntm, mycie, LSP)?

- bonusowe pytanie: T&G aplikowany miejscowo tak też wymywamy czy lepiej i tak umyć cały samochód jeszcze raz?

Przepraszam za walkowanie tego samego tematu po raz kolejny, czytałem o tym, ale już się gubię, a w sobotę mogę mieć klienta - chcę mu położyć QD, ale z tego co czytałem, to lepiej porządnie do tego przygotować lakier, niż kłaść spontanicznie po umyciu.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MMCzysci napisał:

Dekontaminacja:

- najpierw T&G, deiron, czy to bez różnicy? Można je kłaść razem?

- bezdotykowo czy rozprowadzamy np. padem do opon?

- przed myciem (pierwszy etap, jeszcze przed pianą) czy po (czyste auto, dkntm, mycie, LSP)?

- bonusowe pytanie: T&G aplikowany miejscowo tak też wymywamy czy lepiej i tak umyć cały samochód jeszcze raz?

 

 

Są różne szkoły i zależy jak Ci wygodnie. Mx nowicki na filmach oprsykiwał całe auto tar and glue i czymś na owady i na to kładł piane aktywną. Deironizer dawał o ile dobrze pamiętam po umyciu.

Można robić różnie, zależy jak sie czujesz komfortowo. Ja na przykład nie lubie kłaść kosmetyków na brudne auto. Najpierw pryskam na owady, myje samochód a potem tar and glue już na umyty lakier. Robie tak żeby widzieć jak działa preparat i ewentualnie pomóc mu mecganicznie gąbką itp. lubie mieć kontrole.

Jeśli chodzi o rozprowadzanie to też zależy ile chcesz zużyc i czego. Vasco tixotrop można nakładać padem bo wychodzi taniej i ładnie rozcierasz więc wszędzie dojdzie. Rygryss rozciera deironizer rękawicą żeby pomóc mu mechanicznie, ale to najlepiej żelowy. Zależy jaki masz. Bezdotykowo też można aplikować ale więcej środka zejdzie co w sumie też może przełożyć sie na skuteczność. Na pewno deironizery mogą zaschnąć jak za cienko położysz.

Co do ostatniego pytania to nie wiem, najlepiej przemyć dany fragment szamponem, bez sensu myć całe auto jak sie na kawałek drzwi prysnęło tar and glue...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, pomogłeś mi.

Deiron mam Vampire Light, chociaż jutro chyba zamówię jeszcze Liquid. T&G Tarpro od ADBL. Do tego dokupiłbym One Shot Tire Pad. Ale chyba jednak odpuszczę eksperymenty na cudzym aucie - teraz jeszcze pójdę na łatwiznę i dam QD po zasadniczym, ewentualnie zdejmę smołę miejscowo, a w wolnej chwili popróbuję dekontaminacji na własnym wózku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy mikrofibra typu @Good Stuff (Workstuff) Gentleman Basic podczas nakładania ADBL SSW powinna wystarczyć jedna na całe auto (kompakt)? 
Jeśli tak, to... aplikowałem zbyt dużo, bo mi "przemokła" na puchatą stronę i z docierania nici...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć, bo nie korzystam z WS, natomiast ludzie generalnie piszą o dwóch fiberkach - jednej do nakładania, drugiej do docierania. Tak też i ja robię w przypadku QD1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pytał o przecieranie piano IPĄ. Tak myślę że średni pomysł. Ipa jwts tempa, nie daje poślizgu i przez to ten kurs wycierany 2 razy w tygodniu jednak będzie coś rysował. Mx Nowicki pokazywał różnice na piano na zewnątrz i było widać że chyba na suchy czy tam samą wodą były delikatne ryski a z użyciem Ech2O już nie. I ja raczej poszedł bym w kierunku Ech2O normalnie wnetrzu, dobrze się dociera wiem c nie powinno być problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LukasM napisał:

Hej. Czy mikrofibra typu @Good Stuff (Workstuff) Gentleman Basic podczas nakładania ADBL SSW powinna wystarczyć jedna na całe auto (kompakt)? 
Jeśli tak, to... aplikowałem zbyt dużo, bo mi "przemokła" na puchatą stronę i z docierania nici...

Jeśli przemokła SSW, to faktycznie za dużo dałeś. Jeden strzał na drzwi, klapę tył, tylne błotniki w zupełności wystarcza. Maska i dach po 2-3 strzały.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mumins Dawałem strzały na mikrofibrę, bo mi zwiewało mgiełkę celowaną na auto.

Poza tym, drażni mnie sposób podawania płynu z małego atomizerka (dostałem SSW w butelce [0,2 dm^3]).

Aplikowałem późnym wieczorem, więc  siadająca wilgoć też mi dokuczała...

Muszę się jeszcze sporo nauczyć (praktyka, praktyka, praktyka...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, LukasM napisał:

@Mumins Dawałem strzały na mikrofibrę, bo mi zwiewało mgiełkę celowaną na auto.

Poza tym, drażni mnie sposób podawania płynu z małego atomizerka (dostałem SSW w butelce [0,2 dm^3]).

Aplikowałem późnym wieczorem, więc  siadająca wilgoć też mi dokuczała...

Muszę się jeszcze sporo nauczyć (praktyka, praktyka, praktyka...).

a składasz mikrofibrę na " 4 części " czyli na pól i potem jeszcze raz ... w ten sposób będzie Ci się wygodniej pracowało ale tez i nie przemoczysz MF 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lodowa napisał:

mikrofibrę na " 4 części "

Było tak przez chwilę, ale coś potem poprzekładałem i znów poskładałem...
Aaa... poprawię dzisiaj. Chyba SSW sie nie obrazi na warstwowanie.
Przynajmniej zaczynam rozumieć, co to są kropelki 🤩i jak fajnie uciekają w czasie jazdy ( spokojnie, uważam na drogę 😉 ). Dzięki za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bonderez napisał:

@paracelsus444 a czy nie porysuję lakieru, myjąc auto na dwa wiadra, które nie przeszło dekontaminacji? 

 

Niekoniecznie... Jak zrobisz usuwanie owadów, mycie pianą i spłukanie myjką a potem sie wezmiesz za mycie miękką rękawicą to raczej nie porysujesz, nie przesadzajmy. To co miało sie oderwać to już sie oderwało od myjki reszta zanieczyszczeń to wbite opiłki metaliczne i zapieczona ropa ewentualnie klej i żywica z drzew. Po to jest włochata miękka rękawica i mycie na dwa wiadra żeby nie porysować gdyby coś się oderwało więc czemu nie umyć najpierw auta z brudu a potem robić dekontaminacje którą można lepiej kontrolować widząc w jakim stanie jest lakier. Lepiej też będą penetrowane zanieczyszczenia jak umyjesz auto z filmu który je pokrywa.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jeżeli mielibyście do wyboru 1 QD to który z tych byście wybrali? Czarny lakier na którym siedzi Fusso Coat. Głównie chodzi mi o look, o zabezpieczenie dba Fusso wiadmo

-Good Stuff Show Detailer

-Funky Witch Botox 

-ADBL QD1

-ADBL Synthetic Spray Wax (niby nie QD ale podobne właściwości i zastosowanie)

Będę wdzięczny za podpowiedź bo cieżko mi się zdecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.