Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@MMCzysci

Ja nic nie osłaniam, piana 1:10-15 tenzi truck w PA, 5min i ogień myjką, tylko staram się po kostkach, filtrze powietrza, komputerach i cewkach w benzynie za wiele nie lać, nigdy nie było problemów, w końcu w deszcz też jeździsz i nic się nie dzieje. Potem zostawiam auto z otwartą maską na +/- 30 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PIoChuUu sam stosuję śmiało i rok po dacie trwałości. Wyznacznikiem dla mnie jest początek krystalizacji i/lub gwałtowne zgęstnienie powłoki. 

Warunkiem jak najdłuższej używalności jest każdorazowe szczelne zabezpieczenie butelki i przechowywanie w ciemnym, w miarę chłodnym miejscu (w moim przypadku specjalny regał w piwnicy).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MMCzysci napisał:

Czyli widzę ze można różnie. Z drugiej strony mam obawy, że samą chemią zrobię "błoto" i zajadę sobie MF, bo mam naprawdę bruuudnoo. Przemyślę jednak użycie myjki + kompresora.

 

1. Mycie "delikatnych miejsc".

2. Zakrycie ich

3. APC + pędzelek

4. T&G

5. APC + pędzelek znowu

6. Splukanie

7. Kompresor/suszarka

 

Tak będzie ok?

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Z mocno brudnymi, tłustymi miejscami nie ma się co patyczkować z APC, pędzelkami itd. Zlej to środkiem do czyszczenia silników a następnie myjką spłucz. Jak masz miejsca nie sąsiadujące z żadną elektroniką, czujnikami itd. to myjką możesz całkiem blisko walić. Czasem brud jest tak ciężki do usunięcia, że potrzeba ze 2-3 razy myć pod sporym ciśnieniem. Nie wyobrażam sobie w takich przypadkach zabaw z pędzelkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że czyściika do silnika jeszcze nie nabyłem. Mam tylko TG i APC Odpalę myjkę i zobaczymy jak pójdzie. Najwyżej zrobię poprawkę.

 

Kończę juz, bo miało być krótko. Dzięki chłopaki za pomoc.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam auto, które na wiosnę było woskowane.

Jeśli będę chciał odnowić ochronę, to czy wówczas muszę usuwać pozostałości starego wosku? W jaki najlepszy sposób (niemaszynowy) mogę to zrobić?

Czy może wystarczy wykonać dekontaminację, a następnie nałożyć wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, david2888 napisał:

1) Dekontaminacja

2) cleaner

3) odtluszczenie lakieru (IPA) 

4) wosk

Jaki cleaner możesz polecić?

Swoją drogą, na coś trzeba uważać podczas wykonywania dekontaminacji? Mogę "walić" preparatem bez opamiętania, czy na coś trzeba zwrócić uwagę (nie licząc słońca i wysokiej temperatury)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vergil_PL zapraszam do czytania forum na temat dekontaminacji, etapów itp. Wszystkiego się dowiesz. Miłej lektury

Cleaner na taka amatorska zabawę to polecan fireball lub. Poorboy Professional Polish 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, david2888 napisał:

@Vergil_PL zapraszam do czytania forum na temat dekontaminacji, etapów itp. Wszystkiego się dowiesz. Miłej lektury

Cleaner na taka amatorska zabawę to polecan fireball lub. Poorboy Professional Polish 

Oba, jak rozumiem, nadają się do nakładania ręcznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję jakiegoś interior cleanera, który dobrze doczyści wnętrze przed położeniem dressingu bez uszkodzenia plastików, wytarcia przełączników itp. jako alternatywę dla apc kocha. Nada się taki cleantech/adbl czy jednak lepiej zostać przy apc a kasę wydać na co innego? 😁 Wash mist odpada, testowałem. Pytam, bo nie mam mega szczurów a boje się, że w końcu apc mi rozpuści napisy na przełącznikach czy jakąś inną szkodę zrobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, oscc napisał:

Potrzebuję jakiegoś interior cleanera, który dobrze doczyści wnętrze przed położeniem dressingu bez uszkodzenia plastików, wytarcia przełączników itp. jako alternatywę dla apc kocha. Nada się taki cleantech/adbl czy jednak lepiej zostać przy apc a kasę wydać na co innego? 😁 Wash mist odpada, testowałem. Pytam, bo nie mam mega szczurów a boje się, że w końcu apc mi rozpuści napisy na przełącznikach czy jakąś inną szkodę zrobi...

A z ciekawości czemu Wash Mist odpada? Miales z nim jakieś nieprzyjemności czy za słaby czy co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADBL ponoć ciągnie kurz, szukaj czegoś od Kocha, Spritza, Meguiar's, Tenzi. Jest temat o QD do wnętrza.

APC bym się nie obawiał, nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem, żeby komuś coś zniszczyło, jak nie przesadzisz ze stężeniem (może jak zaschnie, to stanie się coś złego, nie wiem - mnie ostatnio leżał całą noc na kratce nawiewu, bo zapomniałem go zetrzeć, przypomniałem sobie o nim przy nakładaniu dressingu rano - nic się nie stało), to nie widzę powodu do zmartwień. Pod warunkiem, że mówimy o sprawdzonych firmach - ADBL, Koch... czytałem, że APC od RRC komuś faktycznie odbarwiło plastiki w środku - ale o tej firmie niektórzy mają już wyrobioną opinię

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, asaledr napisał:

A z ciekawości czemu Wash Mist odpada? Miales z nim jakieś nieprzyjemności czy za słaby czy co się dzieje?

Kumpel używa, widziałem testy, poza tym Nowicki tak super gadał o nim to użyczyłem sobie na chwilę.

Nie mówię, że to jest zły produkt, aczkolwiek u mnie się nie sprawdził tzn. zebrał kurz ale zanieczyszczeń nie usunął, taka mgiełka do przetarcia, podobny efekt uzyskuję innymi środkami a ja potrzebuję alternatywę dla apc, która zdejmie mi z deski wszystko ale nie uszkodzi też nic. Może akurat na moich plastikach tak działa - nie mam pojęcia.

58 minut temu, MMCzysci napisał:

ADBL ponoć ciągnie kurz, szukaj czegoś od Kocha, Spritza, Meguiar's, Tenzi. Jest temat o QD do wnętrza.

APC bym się nie obawiał, nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem, żeby komuś coś zniszczyło, jak nie przesadzisz ze stężeniem (może jak zaschnie, to stanie się coś złego, nie wiem - mnie ostatnio leżał całą noc na kratce nawiewu, bo zapomniałem go zetrzeć, przypomniałem sobie o nim przy nakładaniu dressingu rano - nic się nie stało), to nie widzę powodu do zmartwień. Pod warunkiem, że mówimy o sprawdzonych firmach - ADBL, Koch... czytałem, że APC od RRC komuś faktycznie odbarwiło plastiki w środku - ale o tej firmie niektórzy mają już wyrobioną opinię emoji6.png

QD do wnętrza mam, używałem zarówno ADBLa, SG jak i Tenzi, generalnie pomiędzy ADBL a SG nie widzę różnic na moich plastikach - oba środki są w porządku i fajnie odświeżają, ale z racji, że w domu lepiej się na meblach sprawdza ADBL to chyba postawię na niego i kupię dużą bańkę. 

Odnośnie APC to tak naprawdę to ja się tylko boję o napisy, że mi rozmyje. Używałem już nie raz do środka i na plastikach nie zrobił żadnych szkód przy stężeniu 1:20, ale czyścić przyciski jednak trochę się bałem więc tylko przetarłem je fibrą nasączoną tym roztworem. A z racji, że średnio dressing mi trzyma z 2-3 miesiące max + średnio raz w tygodniu przelecę lekko plastiki QD to trochę nie widzę sensu gruntownie szorować cały środek APC skoro nie są zapuszczone te plastiki i dlatego chciałem postawić na jakiegoś gotowca, którego psiknę na jakąś szczotkę czy pędzel - lekko wyszoruję i nic mi nie poniszczy. 

Śledząc tematy forum jak i FB to jednak większość sugeruje APC do wyczyszczenia wnętrza, więc skoro jest bezpieczny dla plastików np. w 1:20 no to też nie widzę sensu kupowania takiego gotowego środka, który wyczyści tak samo.

Chciałem po prostu zasięgnąć opinii czy korzystacie z takich środków czy jednak klasycznie APC 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2019 o 12:07, grizzlie86 napisał:

Gdzie mogę zrobić 'porządny' kurs prania tapicerki samochodowej koniecznie na Śląsku? Nie znalazłem nic konkretnego.. 

Ja robiłem w  kercher Kraków

W dniu 16.09.2019 o 12:39, MMCzysci napisał:

Krótko i na temat: gdzie kupujecie grit guardy?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Bestseller.pl gritquard, Castorama wiadra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy można kłaść ceramikę na zewntąrz pod gołym niebem celem lepszego dotarcia, bo w garażu mam mega słabe światło, a boję się że zostawię sobie jakieś mazy itp. Oczywiście na utwardzanie wiadę z powrotem tylko chodzi o samo nałożenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gerry napisał:

Planuje zakup pierwszej myjki. Stihl R120 bedzie dobrym wyborem? Nowy kosztuje w salonie 1149 zl. Czy lepiej dołożyć 150 zl i kupić RE 130plus? 

Obojętnie ile byś nie zawołał, zawsze usłyszysz że lepiej dołożyć troche i mieć X. Zapytasz o X to usłyszysz że lepiej dołożyć do Y itd. Ja mam karcher k5 i jestem zadowolony, zaczynałem od B&D 1400pw więc przeskok miałem przyjemny.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Pierwsze spotkanie z maszyną polerską.
Maszyna DA skok 9mm talerz 125mm

Dostępne pasty:
-Megs UC
-Enzo Coatings Polishing Paste Finish

Planuje lekkie odświeżenie samochodu Megsem UC.

Czy zakup padów Royal Pads One Step pomarańczowy (135mm) to dobry wybór czy zastosować inne pady.
Czy jest sens przejazdu pastą ENZO po Megsie? Jelsi tak to jakie pady będą odpowiednie.
Myślę jeszcze o czarnym padzie Nat do nakładania cleanera.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tombk02  Wszystko zależy od tego jakie to auto (twardość lakieru) i w jakim jest stanie. Na jednym aucie taka kombinacja możesz zrobić fajny one step, a na drugiem będzie on nie do zrobienia. Bardzo popularnym zestawem, którym sam ostatnio pracowałem jest Sonax ex 04-06 i żółty nat. Na lakierze Vw sprawdza się idealnie. Jeżeli lakier będzie bardziej miękki np. Honda to trzeba iść w coś delikatniejszego, a jeżeli jakis ultra twardy to w coś mocniejszego. Napisz jakie masz auto do zrobienia.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tombk02 napisał:

zy zakup padów Royal Pads One Step pomarańczowy (135mm) to dobry wybór czy zastosować inne pady.

Myślę jeszcze o czarnym padzie Nat do nakładania cleanera.

pomarańczowe royale one step są bardzo uniwersalne, lubię je, 

wszystko zależy od lakieru ale z megsem UC też ładnie działały

 

czarny nat to się nadaje głownie do lsp np. płynne woski,

do głaskania cleanerem bardziej czerowny średnio-miękki nat, na twardszych lakierach nawet żółty.

 

26 minut temu, Kopersky napisał:

Bardzo popularnym zestawem, którym sam ostatnio pracowałem jest Sonax ex 04-06 i żółty nat. Na lakierze Vw sprawdza się idealnie.

w sumie to nie wiem czemu popularny, po wypróbowaniu tej zamknietokomórkowej gąbki z pastą EX stwierdziłem, że zapychanie gąbki jest nieprzyjemne, i szybko traci sprężystość oraz pierwotne właściwości,

dlatego z nata zrezygnowałem z żółtych, jak już z tej firmy niebieskie otwartokomórkowe do ciecia, albo czerwone do zabawy cleanerami/aio.

Lub nieco droższe koch chemie.

Zamiast EX fajniejszy jest jednak PF.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.