Skocz do zawartości
AreK

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, arturf napisał:

Auto wyjechało w beczkę z klejem czy przez 15 lat stało w lesie? 🙂

Prawie że 😉 chropowate jak tarka 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś wie gdzie dostać Mad cow candy wax? Ewentualnie kto ma na sprzedaż?. Nigdzie go nie mogę znaleźć dostępnego 😥

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak szyba była naprawiana żywicą itp to lepiej to miejsce unikać glass polishem czy nic się nie stanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@asaledr wszystko zalezy od tego jakiej jakosci byla zywica i jak dlugo miala czas stwardniec. Taka zywica twardnieje pod wplywem promieni UV, prces pelnego utwardzenia trwa zaleznosci od zywicy od kilku dni do kilku tygodni ciaglego promieniowania. jezeli szyba byla naprawiana powiedzmy miesiac temu mozesz smialo to miejsce polerowac tlenkiem ceru

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. W jaki sposob radzicie sobie z aplikacja wosku z malych testerkow ? Macie do tego jakis specjalny maly aplikatorek ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uzywam malych padow finishowych.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, cha0s napisał:

Ktoś wie gdzie dostać Mad cow candy wax? Ewentualnie kto ma na sprzedaż?. Nigdzie go nie mogę znaleźć dostępnego 😥

Zobacz w dziale Sprzedam. Wydaje mi się że był

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 10.09.2019 o 20:05, Domel napisał:

ufff to dobrze, że kupiłem ProElite 😄

A butla Pricka 2.5 L nie wyjdzie taniej niż 4*0.5 lub 2*1 L Pro Elite ? 🤨

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stosowal ktos kombo Prima Amigo i jodido v2 ? Korzystam z tapatalka i ciezko znalezc. Jeali jakas relacja z tego byla prosze o informacje w jakim temacie szukac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co sprawdzi się lepiej przy amatorskim ręcznym czyszczeniu tapicerki materiałowej / podsufitki / boczków drzwi (pacjent VW Passat B5) - ExCede Encapsulator Cleaner czy Shiny Garage Extra Dry? Nie mam odkurzacza piorącego, tapicerka nie jest jakoś mega brudna, raczej takie lekkie plamki. Dużo osób jeszcze zachwala gotowy ADBL Bonnet, już pomijam wydajność produktów, tylko który z całej trójki nada się najlepiej i będzie uniwersalny, zarówno do podsufitki jak i foteli i boczków. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Manufaktura Wosku BH ? Moflbys rozwinac bo nie wiem o co chodzi :(

Chodzi o cleaner poorboys ?

I jeszcze jak z trwaloscia na wlasnie tym PA? Ile mozna uzyskac jesli macie takie info

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie takie pytanie.

Jak aplikujecie dresing na plastiki zewnętrzne i gumy ? Mam koch-a , psikam na pada , zginam go i grzbietem jadę po uszczelkach. I robi się problem pewien bo auto umyte a tu zostają tłuste ślady na lakierze 🤔.

Coś robię nie tak czy może jest na to jakiś sposób ? Tak to muszę znów brać mokrą szmatkę i myc , potem suszenie i dopiero dalej jakiś QD 😡

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakies opinie na temat LARE LR24-125 PRO  . Lub jakas inna rotacja do 1000 zl? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@niuti niestety, staranność. Możesz potem przelecieć ślady fiberką z qd i będzie ok. Tym jak zahaczysz o plastiki to nic się nie stanie. Sam się ostatnio na tym złapałem. Pośpiech w detailingu nie jest wskazany.

Krótkie pytanko. Ręcznik - glinka. Carpro pewnie nikt nie macał, drogawy, 99zł. ADBL clay towel? Na szamponie? Nie zrobi spustoszenia? Mogę użyć starannie - po małym kawałku, na maks poślizgu, czyszcząc. Nada się to? Czerwone uni. 20kkm przebiegu, nie jest raczej szorstki - nigdy nie był niezabezpieczony, myty zbyt często, ale też nigdy nie był glinkowany. Auto raczej nie będzie korektowane - cleaner ścierny ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie jak traktować auto cleanerem - rozumiem, że dokładnie całe 'wypolerowac' i potem dotrzec. Czy na taką powierzchnię można od razu kłaść wosk czy lepiej jest auto jeszcze przed woskiem, a po cleanerze umyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@analyzator

mam adbl clay towel, ale jeszcze nie działałem tym. Ciągle czasu brak a na porządne mycie to pół dnia trzeba lekko wygospodarować widzę :(.

Jak sprawdzisz to podziel się info jak działać z tym. Ja zachęcony zostałem przez filmik MX Nowicki no i że to prostsze niż zwykła glinka..znaczy mniejsza szansa na uszkodzenie lakieru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@cybuch myjesz przed cleanerem, po możesz ewentualnie przeleciec IPA lub jakimś wipe outem jak chcesz mieć jałowy lakier pod wosk / sealalnt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Że niby te gumowe glinki są bezpieczniejsze? Nie powiedział bym. Są spoko jeśli lakier nie jest zapuszczone wtedy super. Na szczura raczej lipa, bez korekty oj nie polecam. Ale jak dobrze utrzymany to z szamponem można polecieć. Co jakiś czas dekontaminacje i 2-3 ruchy i gładko i nie dzieje się nic złego. Takim ręcznikiem poszło by mega szybko. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam żółtą valetpro ale nie ufam jej na uni - na bank porysuje. Dobra. Ręcznik wezmę i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@analyzator @niuti używałem clay sponga od ADBL wcześniej glinki i jeżeli nie robicie korekty dajcie spokój, w którymś z odcinków Paweł MXnowicki mówił że może zostać bałagan na lakier, sam osobiscie tego doswiadczylem i teraz  dobra chemia i też jest git, no chyba że korekta no to wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Danielusinek wydaje mi się, że sponge jest bardziej ryzykowny. Korekty nie będzie - będzie ścierny cleaner. Spokojnie zjada drobne ryski i zmatowienia lakieru. Nie zdejmie poważnych rys.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętajcie o poślizgu przy spong'u, najlepiej mieć wiadro woda+trochę szamponu, moczyć obficie i rys nie narobicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no tak obfite moczenie to podstawa czy to ręcznik czy glinka. Ja zanim sie za to zabiorę to chyba zima będzie coś czuję 😞

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi