Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@asaledr Fusso dotarłem całe auto jednym ręcznikiem ~350 gsm - fioletowym wax pro 🙂 jak szukasz super uber miękkiego ręcznika, który będzie sprawiał lepsze wrażenie przy pracy to wspomniany carpro. Mam go i kilka innych premium. Używam mało bo ciągle robię tym co wyżej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj myłem szyby w C8 i bardzo zapragnąłem mieć mikrofibrę waflową - nie widzi mi się musieć za każdym razem pożyczać, a robienie tego czymkolwiek innym jest dla mnie drogą przez mękę. Workstuff czy inna firma? Kupić dwie, jedną myć - rozprowadzać, a drugą docierać, czy do docierania może być już "cokolwiek"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wyimaginowany88 napisał:

Miał ktoś podobny problem z wyrobem ceramikopodobnym mr fix 9h a raczej z jego ściereczkami do nakładania powłoki? Chodzi o to, że mają one strukturę takiej mikrosiateczki i są dość tępawe w dotyku. Przy nakładaniu było słychać takie lekkie szuranie jak przy zanieczyszczonym lakierze, a lakier miał robiony one step, stan był bardzo dobry. Niestety narobiłem sobie mikro rysek na całym aucie 😭. Już mi się nie chce znowu siedzieć 10h nad one stepem, a może to nie te ściereczki? Fibry nowe prosto z folijki Wax Pro, przy odtłuszczaniu nie widziałem żadnych wzdłużnych swirli...
Wiem co powiecie, że takiego shitu za 30zł na lakier się nie kładzie, teraz to juz wiem i ja.... trzeba za jakiś czas znowu chyba one step robić, ciekawe czy to sie w ogóle utwardzi 

 

Cześć, jakiej dokładnie Wax Pro używałeś? Ostatnio korzystałem z WaxPRO NoLimit Mango 360gsm do "budżetowej" powłoki i bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MMCzysci napisał:

Workstuff czy inna firma? Kupić dwie, jedną myć - rozprowadzać, a drugą docierać, czy do docierania może być już "cokolwiek"?

Workstuff Zephyr albo ADBL Gofer bardzo fajne fibry choć ja bardziej wole ADBL. Jak nie masz mega upierdzielonych szyb to jedna w zupełności starczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PIoChuUu napisał:

Cześć, jakiej dokładnie Wax Pro używałeś? Ostatnio korzystałem z WaxPRO NoLimit Mango 360gsm do "budżetowej" powłoki i bez problemów.

również mam nolimit, to nie fibra rysowała tylko te ściereczki. Podobno tego mr fix czytałem dzisiaj najlepiej aplikować jak powłoke kisho czyli na mokro, może dlatego tak ciężko szło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2019 o 19:47, Hazelek napisał:

Jaka jest roznica pomiedzy Krauss P7 a Heckmann 800 . Ponoc Heckmann to ulepszony Krauss ale jest o dziwo tanszy,

Na pewno w wadze - Krauss jest cięższy, Heckmann w na jego tle wygląda trochę jak zabawka - co nie zmienia faktu, że pracuje się nim rewelacyjnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bezpośrednio po fusso 12month można zastosować ADBL Synthetic Spray Wax czy lepiej odczekać do pierwszego mycia?

Cytat

A z ciekawości: to czemu ma slużyć ten zabieg?

ADBL SSW używam jako QD po myciu, pytanie czy można go dać na fusso 12 month czy nie ma sensu i lepiej poczekać do mycia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wyimaginowany88 napisał:

również mam nolimit, to nie fibra rysowała tylko te ściereczki. Podobno tego mr fix czytałem dzisiaj najlepiej aplikować jak powłoke kisho czyli na mokro, może dlatego tak ciężko szło

Aha, aplkator i te "ściereczki do okularów" miałem od carpro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat: gdzie kupujecie grit guardy?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


Kupiłem u skośnookich i są ok. 26cm średnica, za około 15zł

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję. Ale może to wosk osłabić czy raczej w sensie że "Nic nie pomoże"?
Czy osłabi to cieżko stwierdzić. Wiesz to dwa różne środki, dwóch różnych firm. Efekty mogą być różne. Zobacz, że nawet Fusso się kładzie jedną warstwę, nie ma potrzeby i wskazań do nakładania drugiej. Na wyglądzie pewnie nic nie zyskasz, żywotności też nie polepszysz raczej. Do tego naszorowałeś lakier przy docieraniu, teraz znowu będziesz wcierał microfibrą to i przyciąganie kurzu do pierwszego mycia może być jeszcze większe. Każdy robi jak chce oczywiście. Nadal nie wiem jaki jest cel tego zabiegu, co chcesz zyskać.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ekoskore mozna czyscic i zabezpieczac np nie drogim tenzi do skory 'czysta skora' i 'skora impregnacja' czy apc i jakas odzywka do plastikow i vinylu
Colourlock ma zestaw do czyszczenia i zabezpieczenia ekoskóry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.