Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie takie pytanie.

Jak aplikujecie dresing na plastiki zewnętrzne i gumy ? Mam koch-a , psikam na pada , zginam go i grzbietem jadę po uszczelkach. I robi się problem pewien bo auto umyte a tu zostają tłuste ślady na lakierze 🤔.

Coś robię nie tak czy może jest na to jakiś sposób ? Tak to muszę znów brać mokrą szmatkę i myc , potem suszenie i dopiero dalej jakiś QD 😡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niuti niestety, staranność. Możesz potem przelecieć ślady fiberką z qd i będzie ok. Tym jak zahaczysz o plastiki to nic się nie stanie. Sam się ostatnio na tym złapałem. Pośpiech w detailingu nie jest wskazany.

Krótkie pytanko. Ręcznik - glinka. Carpro pewnie nikt nie macał, drogawy, 99zł. ADBL clay towel? Na szamponie? Nie zrobi spustoszenia? Mogę użyć starannie - po małym kawałku, na maks poślizgu, czyszcząc. Nada się to? Czerwone uni. 20kkm przebiegu, nie jest raczej szorstki - nigdy nie był niezabezpieczony, myty zbyt często, ale też nigdy nie był glinkowany. Auto raczej nie będzie korektowane - cleaner ścierny ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator

mam adbl clay towel, ale jeszcze nie działałem tym. Ciągle czasu brak a na porządne mycie to pół dnia trzeba lekko wygospodarować widzę :(.

Jak sprawdzisz to podziel się info jak działać z tym. Ja zachęcony zostałem przez filmik MX Nowicki no i że to prostsze niż zwykła glinka..znaczy mniejsza szansa na uszkodzenie lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby te gumowe glinki są bezpieczniejsze? Nie powiedział bym. Są spoko jeśli lakier nie jest zapuszczone wtedy super. Na szczura raczej lipa, bez korekty oj nie polecam. Ale jak dobrze utrzymany to z szamponem można polecieć. Co jakiś czas dekontaminacje i 2-3 ruchy i gładko i nie dzieje się nic złego. Takim ręcznikiem poszło by mega szybko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator @niuti używałem clay sponga od ADBL wcześniej glinki i jeżeli nie robicie korekty dajcie spokój, w którymś z odcinków Paweł MXnowicki mówił że może zostać bałagan na lakier, sam osobiscie tego doswiadczylem i teraz  dobra chemia i też jest git, no chyba że korekta no to wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Danielusinek wydaje mi się, że sponge jest bardziej ryzykowny. Korekty nie będzie - będzie ścierny cleaner. Spokojnie zjada drobne ryski i zmatowienia lakieru. Nie zdejmie poważnych rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 godzin temu, asaledr napisał:

Czy to prawda, że aktualnie Gtechniq NW do szyb jest aktualnie najbardziej trwałym NW do szyb? 

Nie prawda  u mnie np sie wcale nie spisał za to max protect UGC to jak dla mnie totalny kozak wśród  NW 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego dedykowanego produktu do ściągania wosków i chciał bym zapytać czym ściągnę kanapkę: 2 miesięczny wosk DJ blue velvet i na nim kilka warstw Water Golda aplikowane po myciach?


Planuje takie zestawienie tylko czy wystarczy?
Prewash BH auto foam/ecoshine car cleaner, mycie autoland aktywny w jakimś większym stężeniu(jakim?), dekontaminacja (vasco, tenzi czysta felga), mycie kwaśny rrc, wymycie czysta IPA.
Na to ma wskoczyć CP essence i na niego TS moonlight.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko produkty sa wystarczy poszukać. No wczoraj @Strus wstawił porównanie takich produktów 

Ja wiem ze sa i właśnie ogladalem porównanie ale się zastanawiamy czy muszę się w któryś zaopatrzyć czy wystarczy taka kombinacja jaka napisałem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bapko napisał:

Planuje takie zestawienie tylko czy wystarczy?
Prewash BH auto foam/ecoshine car cleaner, mycie autoland aktywny w jakimś większym stężeniu(jakim?), dekontaminacja (vasco, tenzi czysta felga), mycie kwaśny rrc, wymycie czysta IPA.
Na to ma wskoczyć CP essence i na niego TS moonlight.

Zrób tak, jak napisałeś i daj znać, czy osiągnąłeś zamierzony efekt. Nie używałem nigdy szamponu od Autoland, więc nie podam Ci stężenia, ale najlepiej stosuj się do zaleceń na opakowaniu. Jeżeli - po całej procedurze - stwierdzisz, że powierzchnia jest czysta od wosku - przejdź do CP Essence. Jeśli nie - kombinuj dalej. Nie pytaj o to, czy Twoja kombinacja wystarczy do przygotowania lakieru pod zabezpieczenie - są dedykowane produkty do takiego celu i chyba już nikt na tym forum nie kombinuje i nie utrudnia sobie życia używaniem kilku produktów o innym zastosowaniu, aby zastąpić jeden dedykowany do osiągnięcia oczekiwanego wyniku. Prościej chyba jest wydać parę PLN i nabyć cleaner, którym usuniesz leżące na lakierze zabezpieczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak, jak napisałeś i daj znać, czy osiągnąłeś zamierzony efekt. Nie używałem nigdy szamponu od Autoland, więc nie podam Ci stężenia, ale najlepiej stosuj się do zaleceń na opakowaniu. Jeżeli - po całej procedurze - stwierdzisz, że powierzchnia jest czysta od wosku - przejdź do CP Essence. Jeśli nie - kombinuj dalej. Nie pytaj o to, czy Twoja kombinacja wystarczy do przygotowania lakieru pod zabezpieczenie - są dedykowane produkty do takiego celu i chyba już nikt na tym forum nie kombinuje i nie utrudnia sobie życia używaniem kilku produktów o innym zastosowaniu, aby zastąpić jeden dedykowany do osiągnięcia oczekiwanego wyniku. Prościej chyba jest wydać parę PLN i nabyć cleaner, którym usuniesz leżące na lakierze zabezpieczenie...

Dzieki za odpowiedz! W takim razie tak zrobie i zamówię Detailink wax off.

Teraz jeszcze nasunęły mi się takie pytania:
Ile wam schodzi roztworu na dużego sedana?
Przy takiej konfiguracji która leży u mnie na lakierze przejść do największego zalecanego rozcieńczeni 1:5 czy próbować 1:10?
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bapko napisał:

Przy takiej konfiguracji która leży u mnie na lakierze przejść do największego zalecanego rozcieńczeni 1:5 czy próbować 1:10?

Rozrób sobie w małej buteleczce 1:10 i sprawdź na jakimś fragmencie karoserii, czy produkt ściągnął Ci zabezpieczenie z lakieru. Jeśli tak - przygotuj sobie w takim stężeniu 500 ml gotowego roztworu i działaj. Jeśli nie - zwiększ stężenie roztworu do 1:5. Naprawdę trudno jest doradzić Ci, jakie stężenie będzie u Ciebie skuteczne - to tak, jakbyś zadzwonił do lekarza, zakasłał w słuchawkę i poprosił o określenie choroby i o receptę na jej skuteczne leczenie...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BiałyGTi napisał:

Nie prawda  u mnie np sie wcale nie spisał za to max protect UGC to jak dla mnie totalny kozak wśród  NW 

Podobno zaleca się aplikowanie płatkami kosmetycznym, czy to chodzi o coś takiego https://www.ezebra.pl/pl/products/pielegnacja/pielegnacja-twarzy/oczyszczanie-demakijaz/platki/cleanic-platki-kosmetyczne-okragle-120-sztuk-19850.html?gclid=EAIaIQobChMI5IrBwvzP5AIVCtOyCh3IoQ6uEAQYAiABEgIHFfD_BwE&gclsrc=aw.ds ?

Bo jakoś mi się nie widzi aby tym się wygodnie robiło, plus taki płatek zaraz się zużywa i zostawia pyłki bawełny na szybie, to jest małe i ciężko złapać, na pewno o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.