Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Ja CO nie lubię. Ewidentnie mi nie podeszła jego „skuteczność”.  Teraz tylko BH AutoFoam. Leję 80-100 ml na 2 litry wody do oprysku i jest git

Teraz, Lukaso napisał:

Jaki atomizer do prickborta? Canyon wymył smar czy tam coś z gwintu i ledwo da się kręcić tą końcówką, a smarowanie nic nie daje. Chociaż rozpyla dobrze 

 

Zobacz taki co się Grey nazywa. Kilka znanych sklepów go ma. U mnie przy pricku taki Canyon zwykły był na jedno użycie i zaczynał szwankować. A to był drugi powód dla którego definitywnie pricka odstawiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, asaledr napisał:

I też pytanko orientuje się ktoś na ile myć wystarczy butelka 500ml aktywnej piany przy zalecanym przez producenta rozcięczeniu do pianownicy ręcznej? np. Shiny Garage.

Albo inaczej ile litrów pianownicy ręcznej pójdzie na duże auto? Mniej więcej. Mam nadzieje, że rozumiecie o co mi chodzi, albo inaczej jeszcze: ile razy nałożę pełne auto tą butelką 500ml.

 

Bo po prostu chciałbym wiedzieć jak dużą butlę kupić, bo jak ma mi 500ml wystarczyć na 2 mycia to zamówię wiekszą.

500 ml wystarczy na 8-10 myć dużego kombi (pianownica PA). Zamiast adbl kup sg lub gs. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz pianownicę to bierze pianownicę. Do niej Autobrite Magi Foam albo Pro Elite Neutral Foam. @rygryss, potwierdzi czy to ta akurat która daje radę. Do Bilt Hambera który jest pianą wystarczy opryskiwacz za 20 zł i efekt jest ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki specyfik do przygotowywania szyb czołowych, który zdejmie różnego rodzaju qd jak były i przede wszystkim ładnie oczyści szybę ze wszystkich water spotów których jest masa. Mam kilka auta które muszę zrobić i szyba przednia to zawsze dla mnie najgorsza sprawa ale dlatego że nie mam dobrego arsenału dla niej.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto może polecić tanią a w miarę skuteczną dmuchawę do suszenia samochodu?

Czy dmuchawa akumulatorowa np taka Makita:

https://www.narzedzia.pl/dmuchawa-makita-dub182z,55876.html

albo sieciowa YATO:

https://allegro.pl/oferta/yato-dmuchawa-odkurzacz-mala-do-lisci-elektryczna-7947355924

sobie poradzą z osuszaniem samochodu nawoskowanego lub po regularnym QD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2019 o 22:49, asaledr napisał:

I też pytanko orientuje się ktoś na ile myć wystarczy butelka 500ml aktywnej piany przy zalecanym przez producenta rozcięczeniu do pianownicy ręcznej? np. Shiny Garage.

Albo inaczej ile litrów pianownicy ręcznej pójdzie na duże auto? Mniej więcej. Mam nadzieje, że rozumiecie o co mi chodzi, albo inaczej jeszcze: ile razy nałożę pełne auto tą butelką 500ml

To zależy jaka piana. Taka proelite neutral ac sie rozcieńcza 1:20, a white bear snow foam 1:5-1:9. Ja używając white bear robie 50ml piany i 450ml wody i starcza mi to ledwo na opryskanie dużego suv-a. 500ml piany white bear snow foam starczy więc na 9 max 10 dużych aut. Przynajmniej dla mnie. Używam pianownicy techkar z myjką ciśnieniową a nie ręcznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Syrio @Notcon @kerad do prewasha Bh + autoland. Do mycia autoland, potem po japońsku n rękawicę czysty autoland. Pluczę sobie a tam kropelki się odbijają jak głupie. To lecimy dalej. Sprawdzałem cleanerem + ipa, cleanerem + zmywacz sylikonowowy, samym zmywaczem. Większość auta poleciałem zmywaczem bo sobie sam dalej radził i poza punktami nie było co zmywać.

Pod spodem kanapki trzymało się na moje oko ssw - tępe i skrzypiące pod palcem ale odbija nieźle.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto może polecić tanią a w miarę skuteczną dmuchawę do suszenia samochodu?
Czy dmuchawa akumulatorowa np taka Makita:
https://www.narzedzia.pl/dmuchawa-makita-dub182z,55876.html
albo sieciowa YATO:
https://allegro.pl/oferta/yato-dmuchawa-odkurzacz-mala-do-lisci-elektryczna-7947355924
sobie poradzą z osuszaniem samochodu nawoskowanego lub po regularnym QD?

Mam bass polska i bez problemu od roku działa, nawet liscie dmucha :-) więc juz trochę godzin ma za sobą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Patryk14 napisał:

Panowie jaki specyfik do przygotowywania szyb czołowych, który zdejmie różnego rodzaju qd jak były i przede wszystkim ładnie oczyści szybę ze wszystkich water spotów których jest masa. Mam kilka auta które muszę zrobić i szyba przednia to zawsze dla mnie najgorsza sprawa ale dlatego że nie mam dobrego arsenału dla niej.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

PROSTAFF Windshield Cleaner Kiiro-Bin Gold 200G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie jako pre-spray, a co i/lub jako do ekstrakcji? Do wyboru mam:

1. NIELSEN NAP EXTRA

2. Nielsen Nap Low Foam 

3. ValetPRO Heavy Duty Carpet Cleaner

4. TENZI TEXWASH

lub coś innego ze sklepu petrostar (mam do nich bardzo blisko więc odpadają mi koszty wysyłki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patryk14@Bapko  Soft99 Glaco Glass Compound Roll On 100ml jest za 29zł

za 49zł jest Soft99 Glass Compound Z, różnica między produktami tylko w sposobie aplikacji, ja mam wersję Roll-on i polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi się Meguiars Natural Shine i zastanawiam się czy kupię coś lepszego, do wyboru mam tylko:

1. POORBOY'S NATURAL LOOK DRESSING

2. ADBL INTERIOR WOW DRESSING BANANOWY

3. MEGUIARS NATURAL SHINE PROTECTANT

Ma się przede wszystkim nie błyszczeć nadmiernie i jak najdłużej zabezpieczać. Co proponujecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.