Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Lukaso napisał:

A może ADBL vampire ten pierwszy żelowy? Drogi ale może dobry? Mało o nim jest informacji bo każdy używa liquid. 

Używam tego żelowego, gdzieś kiedyś doczytałem, że nie trzeba przed uzyciem wycierac auta do sucha... jest tak gesty że czasami trzeba wspomóc pędzelkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie futro polecacie do cięcia na DA, żeby się za szybko nie rozlatywał ? Do tej pory pracowałem na futrze od Fleksipads ale się tak szybko rozlatuje, że czasem jedno nie starczy na całe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens kupować jakiś Interior Cleaner np. od ADBL do czyszczenia plastików w środku czy wystarczy dobre APC w odpowiednim rozcieńczeniu? Pomijam kwestie, że wygodniejszy, nie wymaga wypłukiwania itd., że jest tzw. spray & wipe, interesuje mnie tylko czy taki IC lepiej wyczyści niż APC lub na odwrót. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te gotowe interior cleaner są tak zrobione żeby nie zrobić krzywdy powierzchniom we wnętrzu, chociaż pewnie jakiś wyjątek się znajdzie, a APC można sobie mocniejsze  rozmieszać i zapuszczone szczury atakować. Chociaż prawdę mówiąc ja użyłem, ale to był test na szybko szczerze mówiąc, adbl interior cleanera i nie powiem żeby powierzchnia po wytarciu była czysta bez śladów chemii. Miałem odczucie że przydałoby się prysnąć demineralizowaną i przetrzeć jak przy normalnym APC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie futro polecacie do cięcia na DA, żeby się za szybko nie rozlatywał ? Do tej pory pracowałem na futrze od Fleksipads ale się tak szybko rozlatuje, że czasem jedno nie starczy na całe auto.

Lake country, evoxa - na tych pracuje zaprzyjaźnione studio i sobie chwalą
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Birkhof napisał:


Lake country, evoxa - na tych pracuje zaprzyjaźnione studio i sobie chwalą

Dodałbym do tej grupy Super Shine Pads - na razie pracowałem nim tylko na jednym samochodzie wymiennie z innymi futerkami, ale sprawdził się super. Niestety na początku gubił dużo włosia więc warto odpalić maszynę gdzieś na boku i solidnie przedmuchać sprężonym powietrzem, opcjonalnie przepłukać w wodzie i wysuszyć ww. metodą. 

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mihau12 napisał:

Tylko k2 klinet uzylem po tym adbl aio

 

Proponuję w pierwszej kolejności doprowadzić lakier do pełnej czystości (deiron, t&g jak jest smoła, żywica, itp) potem najlepiej glinka (ale tutaj wymagana jest czujność jak u ważki jeśli robisz to pierwszy raz). Na koniec dobry cleaner. Potem możesz kłaść zabezpieczenie, albo odtłuszczać i kłaść zabezpieczenie, albo dać AiO.
Samo w sobie AiO także zabezpiecza powierzchnię i możliwe jest kilka scenariuszy dlaczego masz mazy:
- słabe fibry
- za dużo towaru
- produkt gryzie się z tym co masz na lakierze
- słabo oczyszczony lakier przez co fibra nie rozprowadza i zbiera dobrze produktu
- nagrzany lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Pioter83 napisał:

A czy dobry pomysł to kupić 3 ale każdy z innej firmy ? Po prostu chce sprawdzić który będzie dobry.

Trzy pady to stanowczo za mało - chyba, że chcesz tylko pomiziać lakier, lub w trakcie pracy będziesz pady mył/czyścił i suszył. Ilość padów zależna jest od wielkości auta i elementów poddawanych korekcji, twardości lakieru, oraz efektu, jaki chcesz osiągnąć. Już po 1-2 elementach właściwości tnące/polerujące pada drastycznie spadają - pad łapie wilgoć, mięknie i się zapycha i nie pomaga smyranie go szczoteczką. 

Pady nie muszą być jednej firmy, ani nawet jednej twardości - na początku sprawdzasz, jaki rodzaj pada sprawdza się najlepiej na poddawanym korekcie lakierze i dopiero wtedy kompletujesz odpowiednią ilość padów. Ewentualnie możesz też dobierać pady w zależności od stopnia uszkodzenia powłoki lakierniczej na danym elemencie (dedykowane do one step, lub średnio-miękkie na elementy z reguły mniej narażone na porysowanie, czyli dach, tylne błotniki, przednie i tylne słupki, oraz większość powierzchni drzwi (nie liczę uszkodzeń punktowych/miejscowych), zaś nieco agresywniejsze na elementy z reguły posiadające najwięcej uszkodzeń, czyli zderzaki, maska, przednie błotniki, pokrywy bagażnika w hatchback-ach). Kluczem efektywnej korekcji lakieru (nie tylko metodą one step) jest używanie świeżych/czystych padów, które zapewnią Ci efektywne i skuteczne działanie pianki/włókna.

  • Dziękuję 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pioter83 napisał:

Hej, 

Ile padów do one stępa, ?Pan w sklepie mówił że tylko 1 a mi się wydaje że gdzieś czytałem żeby kupić 3 jednego rodzaju, ale nie potrafię znaleźć.

Ja aktualnie robię na czterech. Wypracowuję, wydmuchuję, zmieniam pad, docieram pastę i tak w kółko. Jeden pracuje, reszta odpoczywa.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, asaledr napisał:

Wie ktoś czy szampon soft99 Extreme gloss jest bezpieczny dla wosków?

"Stosowany do pielęgnacji auta po aplikacji wosku uzupełnia woskową powłokę, podbijając wszystkie właściwości preparatu, w tym pogłębiając jeszcze niesamowity połysk. " - wystarczy uważnie opis przeczytać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mihau12 napisał:

Co polecacie do czerwonego lakieru jako qd? Lakier potraktowany abdl aio, probowalem sonax bsd i sg morning dew ale straszne mazy wychodza...

help me 😞

Bsd silnie czyści i jak z aio zostało zabezpieczenie to się będzie mazał. Md może się mazać na ciepłym lakierze. Jak pytasz o psiknij przetrzyj i zapomnij to np fukupika albo ech2o. Mam czerwone uni.

 

Używamy na czysty lakier 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.