Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Malwin41 napisał:

@asaledr Auto suszysz po pierwszym myciu przed Dekontaminacja żeby nie rozcieńczać chemii.  A po 2 myciu żeby nie mieć zacieków/ waterspotów.

 

@b0l5 Oczywiście że suszenia po pierwszym myciu ma sens .

A w sumie tak teraz mnie naszło i pomyślałem:

A po co najpierw myć na 2 wiadra, potem dekontaminacja A potem znów myć.

Nie mogłoby być po prostu:

1) prewash 

2) dekontaminacja 

3) 2 wiadra 

4) osuszanie itp.

?

Bo tutaj np. Chyba zrobili tak jak pisze 

, l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asaledr dokładnie tak jak kolega wyżej napisał + jak umyjesz na 2 wiadra to większa pewność że nie masz kamieni i piachu które rysowałyby lakier przy dekontaminacji, bo dekontaminacje niekoniecznie robisz bez dotykania, można deironizer żelowy rozprowadzić aplikatorem, tak samo tar&glue wspomóc przy trudniejszych zabrudzeniach bo przejechanie gąbką troche naruszy jakieś większe punkty które chemia penetruje i łatwiej je rozpuści. Nie stanie sie nic jak zrobisz dekontaminacje zaraz po prewashu ale im lepiej dopieścisz tym bedzie lepszy efekt i dłużej posiedzi warstwa ochronna. 

Poza tym nie wszyscy robią prewash z piany aktywnej, ja długo robiłem tylko opłukanie myjką bo nie miałem pianownicy więc mycie na 2 wiadra było koniecznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście kiedyś jakieś "przygody" po praniu podgrzewanych foteli? Mam taki ficzur w Citroenie i chciałbym na przyszłość (chodzi mi po głowie kupno odkurzacza piorącego) wiedzieć, czy powinienem jakoś szczególnie uważać, żeby nie zepsuć mat grzejnych.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pablo15005 napisał:

Koch h8 czy warto dopłacić do h9?

Koncze mala butelke i ciagle sie zastanawiam gdzie tu ta lepszosc ? 😉  Jak dla mnie to nie warto ... choc BMW lub cos rownie twardego jeszcze nia nie robilem, a tu moze tkwic ta roznica  w cenie 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy robiąc dekontaminacje można zrobić kanapkę: OWADY+T&g+deIRON - oczekać i spłukać? Czy wszystko trzeba oddzielnie?

Ja robię kanapki często deiron i potem t&g. Deiron warto użyć taki który długo siedzi bo przewaznie tg ciężej jest wypłukać.

Możesz użyć tez TG Vasco, wtedy spokojnie może leżeć i leżeć na lakierze.

 

Z owadami raczej kanapki nie rób te środki potrafią być dość agresywne i nie wypłukane odpowiednio szybciej lubią robić bałagan na lakierze.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sztarkel napisał:

Czy po cleanerze SG pure paint, przed FK1000p wymywać lakier ipa? W opisie tego sg jest "oczyszcza lakier i odtłuszcza go dzięki czemu produkt lepiej wiąże się z powierzchnią co wpływa na trwałość"

Kładłem fk1000p na sg pure paint cleaner wymywany IPA i wytrzymał około miesiąca. Kładłem też soft99 fusso coat NA sg pure paint cleaner i wytrzymał krócej niż jak teraz nie stosuje żadnego cleanera tylko wymywam lakier ipą bez cleanera. Ja bym sobie odpuścił cleaner na Twoim miejscu. Może podziel maske na 3 części, jedną zrób clanerem z ipa, drugą cleanerem bez wymywania ipa a trzecią na goły lakier wymyty ipa i już będziesz sam wiedział co u Ciebie najlepiej pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, asaledr napisał:

A czy jak robicie dekontaminacje i mycie itp. i wtedy jak myjecie 2x auto ręcznie i je 2x oszuszacie to trzeba zazwyczaj 2x ręczniki bo 1 nie wystarcza nie?

Jak to się mówi to zależy od wchłanialnosci recznikow, mozesz jednym recznikiem obleciec nawet 3 auta jak jest super chlonny

 

9 godzin temu, asaledr napisał:

Raczej nie jest to jakis ultra chlonny recznik, na start przygody mozesz kupic i z czasem dokupic lepszy dla porownania, a z tego fluffiego zrobic do zbierania z zakamarkow, choc to bedzie niewygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sztarkel napisał:

Czy po cleanerze SG pure paint, przed FK1000p wymywać lakier ipa? W opisie tego sg jest "oczyszcza lakier i odtłuszcza go dzięki czemu produkt lepiej wiąże się z powierzchnią co wpływa na trwałość"

SG pure paint nie jest najlepszym wyborem pod FK1000P, tu lepiej sprawdzi się cleaner pod sealant'y. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, CarlosBlack napisał:

SG pure paint nie jest najlepszym wyborem pod FK1000P, tu lepiej sprawdzi się cleaner pod sealant'y. 

Co będzie lepszym wyborem? A może po prostu wymyć ipa/wipe out i kłaść na jałowy lakier? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod sealant'y ( coli i fusso ) użyłem "Auto Finesse Tough Prep Pre Sealant Cleaner", nie wymywałem. Coli jest niewiele ponad 2 miesiące na aucie ale zdecydowanie w lepszej kondycji niż jak go kładłem na cleanerze GS. Niestety, koszty tych cleanerów też są odpowiednio różne...   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe doświadczenie. Kładłem fusso, fk, dsw i inne na djlp wymyty ipa - ale wymyty. Leżały ile miały leżeć. Na moje oko czy pasta polerska czy cleaner czy cokolwiek innego jak usuniemy to to mamy jałowo. Dziwne tylko że ten pure pozostawia po sobie coś co przeszkadza woskom leżeć długo - powinien robić dokładnie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.