Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jeżeli widać pierwsze objawy przecierania się skóry, jest możliwa jakaś pierwsza pomoc? Coś co to zastopuje czy raczej nic się nie da zrobić?
Jeżeli są to lekkie przetarcia, to możesz kupić zestaw do regeneracji skóry i warstwa za warstwą powoli to maskować, jak to się robi podczas regeneracji skórzanych kierownic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, paracelsus444 napisał:

@Sebalbn serio? Na tej od ADBL pisalo że można nią usuwać owady, więc myslalem ze jest bezpieczna 😐

Akurat to nie była gąbka z ADBL ale zostawiła mega swirle na lakierze. Wiadomo, że każdy lakier jest inny, ale lepiej uważać. Od tamtej pory stosuje je ewentualnie do plastików. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebalbn napisał:

Akurat to nie była gąbka z ADBL ale zostawiła mega swirle na lakierze. Wiadomo, że każdy lakier jest inny, ale lepiej uważać. Od tamtej pory stosuje je ewentualnie do plastików. 

Może tak byc, wczoraj sie zorientowałem że zaschła mi zasadowa piana aktywna na plastiku, pełno było przebarwień i nie chciały niczym zejść. Zeszło magiczną gąbką i nie ma śladu! Musi to mieć jednak jakąś moc ścierną 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę używać dowolnego QD do powłoki UNC-R ? Wiem że jest dedykowany produkt Silk Coat ale jest info o stosowaniu 2-4 razy w roku a mi chodzi o produkt do użycia po każdym myciu. Używanie Silka jako zwykłego QD to dość droga zabawa. Szukam produktu który ułatwi wycieranie po myciu i poprawi look o ten 1% 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asaledr Ale to chyba lepiej rozrobić sobie ze 100ml szamponu z np 300-400 ml wody (lub nawet więcej zależy od tego jak bardzo skoncentrowany jest szampon), i wtedy to aplikować na gąbkę po wcześniejszym wypłukaniu jej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asaledr najlepiej mieć szampon rozrobiony z wodą, lanie go na gąbkę czy rękawicę jest troche dziwne, nie dość że zmarnujesz dużo szamponu to domywanie bedzie moim zdaniem gorsze. Mydło do rąk samoz siebie też nie zmyje brudu, dopiero jak sie namoczy dłonie to rozpuszcza brud. Możnaby to sprowadzić do chemicznego wytłumaczenia ale po co, po prostu na 2 wiadra należy myć, znaleźć jakieś wiadro drugie to chyba nie problem 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to nie można myć na 1 wiadro? Ja myję na 1 wiadro (Szczególnie teraz latem, gdzie na aucie, to tylko kurz mam) 😄 w którym jest 10 litrów wody z szamponem 😄 i w nim płuczę rękawice i zabieram szampon jednocześnie 🙂 wiadro oczywiście z separatorem. 

Najważniejsze, to umyć z rozsądkiem i z głową 🙂 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak suszycie auta? Ręcznik do osuszania średnio się u mnie sprawdza bo zostają czasem mazy. Słyszałem o jakichś dmuchawach ale czy są specjalne do tego? Czy może lepiej kupić kompresor i odpowiednią końcówkę(są takie?) i wtedy mając kompresor mogę wydmuchać ze szczelin, przy okazji dopompować koła - ale czy jest końcówka która pozwoli na osuszenie karoserii? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.