Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@xnolb zostań więc przy sprawdzonym dressingu. Ewentualnie spróbuj produktu Poorboy's. Ma nieco gęstszą konsystencję i na niektórych plastikach (szczególnie starszych aut) lubi się świecić. Poza tym to również udany klasyk o fajnym zapachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś pomysł na zagęszczenie tlenku ceru? Bo tym czyszczenie wychodzi najlepiej i najtaniej tylko to chlapanie mnie osłabia... 

Kup sobie np cartec do szyb cleaner i zagesc go do konsystencji pasty do zebow sypkim tlenkiem ceru :)
@Birkhof A co masz na aucie położone - wosk, ceramikę czy może nic?
Możesz podać model tej dmuchawy? Dzięki

Roznie, u mnie powloka, u dziewczyny qw, a u tescia wosk.
„bass dmuchawa 600w” na allegro wpisz.
BP-2950
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pioter83 napisał:

Hej,

Kończy mi się deironizer i t&g z adbl.

Chce kupić teraz zestaw  z SG a może prickbort. Czy jeśli te środki się wymieszają się na lakierze to jest to bezpieczne dla niego?

Jest to bezpieczne . 

Deiron z sg fajnie dlugo siedzi i gryzie 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, asaledr napisał:

Czy woski należy też odtykać w dokładnie taki sam sposób jak powłoki? Deironem, T&G, kwasem itp czy moze nawet nie można bo to je uszkadza? 

Woski odetkasz jedynie szamponem, reszta zwyczajnie go zabije , a na pewno poważnie naruszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ulotkę Gliptone (którą dostałem w paczce) napisane jest tam aby "NIGDY nie używać produktów z woskiem pszczelim, który blokuje pory i uniemożliwia oddychanie skóry". Ostatnio położyłem własnie MW u siebie w Pajero i mam wrażenie że o wiele bardziej się pocę w upalne dni - własnie jakby skóra straciła możliwość oddychania 🤔
Patrzę w składniki u Kecav, Colorlouk, SV i nie widzę wosku pszczelego tam - chyba jednak zaufam wieloletniemu doświadczeniu speców od skór, a MW zostawię na wszelką sztuczną skórę aby chroniła ją przed szybkim brudzeniem.
Czy ktoś miał podobne odczucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Birkhof napisał:

Czytając ulotkę Gliptone (którą dostałem w paczce) napisane jest tam aby "NIGDY nie używać produktów z woskiem pszczelim, który blokuje pory i uniemożliwia oddychanie skóry". Ostatnio położyłem własnie MW u siebie w Pajero i mam wrażenie że o wiele bardziej się pocę w upalne dni - własnie jakby skóra straciła możliwość oddychania 🤔
Patrzę w składniki u Kecav, Colorlouk, SV i nie widzę wosku pszczelego tam - chyba jednak zaufam wieloletniemu doświadczeniu speców od skór, a MW zostawię na wszelką sztuczną skórę aby chroniła ją przed szybkim brudzeniem.
Czy ktoś miał podobne odczucie?

No nie wiem, jedna z najlepszych firm robiących pasty do skór tj. Saphir ma w ofercie kilka produktów z woskiem pszczelim w składzie.

saphir-cream.jpg

 

Być może nie sam składnik odgrywa kluczową rolę, ale doświadczenie w tworzeniu produktu 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy każdy DeIron tak śmierdzi? Korzystałem ostatnio z Car Pro IronX i to jest zapach nie do zniesienia, plus jak się trzyma w szafce to cała szafka tym śmierdzi, czy każde inne mają podobne zapachy? 

Firball jak jest nowy ma taką folię jak np pasta do zebow i jak jest w szafce to nie czuc absolutnie.

Przez butelke ultracoat tez mi nie smierdzi

No nie wiem, jedna z najlepszych firm robiących pasty do skór tj. Saphir ma w ofercie kilka produktów z woskiem pszczelim w składzie.

 

Być może nie sam składnik odgrywa kluczową rolę, ale doświadczenie w tworzeniu produktu  

Hmmm ciekawe, ale to jest produkt ktory ma zastosowanie na tapicerce samochodowej?

Bo np buty czy torba moze niechłonąć potu wrecz ma byc totalna hydrofoba aby buty w deszczu nie niszczyly się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Birkhof napisał:

Hmmm ciekawe, ale to jest produkt ktory ma zastosowanie na tapicerce samochodowej?

Bo np buty czy torba moze niechłonąć potu wrecz ma byc totalna hydrofoba aby buty w deszczu nie niszczyly się

Z tego co wiem produkty tej marki można stosować z powodzeniem na wszelkich produktach skórzanych.

Jednak wypowiedź tyczyła się typowo przepuszczalności powietrza. Buty skórzane jak przestaną oddychać, to masz wrażenie jak byś wsadził nogę do hermetycznego plastikowego worka, tracąc komfort. Więc coś tam mimo wosku pszczelego nadal powinno oddychać. W tym przypadku to nawet istotniejsze niż na tapicerce samochodowej. Myślę, że Saphir nie strzeliłby sobie samobója 🙂

Przychylam się też do Twojego podsumowania, żeby brać produkty od firm specjalizujących się w dziedzinie, nie koniecznie robiących wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, asaledr napisał:

Mam pytanie czy każdy DeIron tak śmierdzi? Korzystałem ostatnio z Car Pro IronX i to jest zapach nie do zniesienia, plus jak się trzyma w szafce to cała szafka tym śmierdzi, czy każde inne mają podobne zapachy? 

Nie każdy - nowy Iron od Enzo ma nutę cytrynową i zapach nie przeszkadza w ogóle 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa krótkie pytania:

1. Czy wystarczy po każdym myciu tolerować Prostaff'em CC Water Gold, aby felgi mogły służyć w daily 365 dni w roku?

2. Przytarty rant, ktoś go uszkodził, czy jest jakiś patent aby jego uszkodzenie nie "rosło" / aby je zminimalizować, przypędzelkować bezbarwnym?

DOTZ.jpg

uszk rant.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie A Cleaner do Lakieru przed woskiem, one są w postaci takiej pasty jak np. taki Shiny Garage Pure Paint, więc czym je aplikować na lakier jakieś są fajne aplikatory do tego? I czy to trzeba jakoś długo pracować? Bo jak próbowałem mikrofibrą to dwa razy się przetrzei już nie ma śladu po Clenerze, więc taka buteleczka 250 ml to trzeba by było z 5 na całe auto takich..

A może jest jakiś cleaner w bardziej płynnej postaci? W atomizerze itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie A Cleaner do Lakieru przed woskiem, one są w postaci takiej pasty jak np. taki Shiny Garage Pure Paint, więc czym je aplikować na lakier jakieś są fajne aplikatory do tego? I czy to trzeba jakoś długo pracować? Bo jak próbowałem mikrofibrą to dwa razy się przetrzei już nie ma śladu po Clenerze, więc taka buteleczka 250 ml to trzeba by było z 5 na całe auto takich..
A może jest jakiś cleaner w bardziej płynnej postaci? W atomizerze itp?

Polecam aplikator tri-kolor! Poręczny i ekonomiczny. Aplikuj żółta strona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.