Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

 To jest kanapka? Jesli bez cleanera to daj mocny szampon potem tar glue i znów szampon. Można potem powalczyć ale imho będzie ciężko. 

 Domel kiedyś chemia katowal albo ssw albo quick wax i nie chciał zejść. 

Ale na szybkie akcje to kup ten cleaner fireball albo to co wrzucił w jednym temacie Car Crazy od tac system. Ja wczoraj cleanerem fireball obleciałem auto w kwadrans. 

A Strus na szybkie akcje poleca wax off od autobrite. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę razy do zdjęcia wosku, jechałem po umyciu na 2 wiadra autolandem aktywnym, SG Citrus Oil dotykowo tzn. pryskałem na panel i wypracowywałem rękawicą. Potem płukanie i tafla.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Dokładnie robię tak samo i się sprawdza. Nic nie zostaje z poprzedniego zabezpieczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam autolanda na takie akcje właśnie. Polecę nim w stężeniu i wcześniej prickiem pewnie będzie good. Na górę IPA i powinno być pozamiatane.

Gdzieś kiedyś pisałem jak zdejmowałem bsd chemia. Płynem do naczyń na raz nie zeszło 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś dziewczyny na forum? Mycie samochodu to raczej męskie zajęcie, ale przecież nikt nikomu nie zabrania. Poza tym, jak tak się pomacha trzy godziny MFami, to jest niezłe ćwiczenie aerobowe, więc miłośniczki fitnessu powinny być zadowolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asaledr to zależy jaki brud. ADBL raczej nie jest skuteczna. Najlepsze z netrualnych nie domyją do końca. Proszek też.

jeszcze bonusowe pytanko ode mnie - zmywacz sylikonowy boll, można używać na lakier pod syntetyki? jakieś ryzyko? na fibrę? dlugo ma odparowywać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób i czym myć szybkę wskaźników na desce rozdzielczej? Łatwo ją porysować, a każda ryska kłuje w oczy. Gwoli ścisłości, nie mam na myśli ekranów dotykowych. Chodzi o to, co osłania prędkościomierz, obrotomierz itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, analyzator napisał:

zmywacz sylikonowy boll, można używać na lakier pod syntetyki? jakieś ryzyko? na fibrę? dlugo ma odparowywać ?

Możesz spokojnie używać. Nic się nie stanie. Możesz nawet bezpośrednio na lakier pryskać i wycierać mikrofibrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I też pytanko orientuje się ktoś na ile myć wystarczy butelka 500ml aktywnej piany przy zalecanym przez producenta rozcięczeniu do pianownicy ręcznej? np. Shiny Garage.

Albo inaczej ile litrów pianownicy ręcznej pójdzie na duże auto? Mniej więcej. Mam nadzieje, że rozumiecie o co mi chodzi, albo inaczej jeszcze: ile razy nałożę pełne auto tą butelką 500ml.

 

Bo po prostu chciałbym wiedzieć jak dużą butlę kupić, bo jak ma mi 500ml wystarczyć na 2 mycia to zamówię wiekszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, asaledr napisał:

I też pytanko orientuje się ktoś na ile myć wystarczy butelka 500ml aktywnej piany przy zalecanym przez producenta rozcięczeniu do pianownicy ręcznej? np. Shiny Garage.

Albo inaczej ile litrów pianownicy ręcznej pójdzie na duże auto? Mniej więcej. Mam nadzieje, że rozumiecie o co mi chodzi, albo inaczej jeszcze: ile razy nałożę pełne auto tą butelką 500ml.

 

Bo po prostu chciałbym wiedzieć jak dużą butlę kupić, bo jak ma mi 500ml wystarczyć na 2 mycia to zamówię wiekszą.

Na etykiecie jest napisane ile ml plynu trzeba dac w proporcji do wody . Na auto typu bmw seria 5 licz poltora litra roztworu aplikowanego z recznego opryskiwacza

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli jest np. 1:400, to dobrze rozumiem, że powinno być:

1 litr wody + 2,5ml preparatu?

Według tej tabelki http://www.higienateam.pl/upload/files/katalogi/TABELA_ROZCIENCZEN_LAKMA.pdf, tak jest niby napisane, dobrze to rozumiem? Bo jak tylko 2,5ml na 1 litr wody to starczy na długo taka butelka 500ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, asaledr napisał:

Czyli jeżeli jest np. 1:400, to dobrze rozumiem, że powinno być:

1 litr wody + 2,5ml preparatu?

Według tej tabelki http://www.higienateam.pl/upload/files/katalogi/TABELA_ROZCIENCZEN_LAKMA.pdf, tak jest niby napisane, dobrze to rozumiem? Bo jak tylko 2,5ml na 1 litr wody to starczy na długo taka butelka 500ml.

To się zgadza. O wiele więcej idzie na pianę z myjki ciśnieniowej, ze względu na rozcieńczanie wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
25 minut temu, Strus napisał:

Serio ? Do pianownicy ręcznej 2,5ml na litr ?

@asaledr pokaż pianę które ma takie zalecane stężenie

FxProtect - 5ml ! miazga ! stężenie tej piany jest fenomenalne.

Sprawdzę 2.5 dzis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, asaledr napisał:

No ADBL Yeti ma 1:400 więc chyba 2,5ml na litr. Nie wiem ja nigdy nie używałem więc się pytam i chce upewnić czy dobrze to liczę. @Strus

Ta piana niewiele wnosi w ogóle a przy 2,5 ml na litr to już w ogóle tego nie widzę. Poczytaj. Chłopaki 1:30 robili i tez szału nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, asaledr napisał:

Czyli jeżeli jest np. 1:400, to dobrze rozumiem, że powinno być:

1 litr wody + 2,5ml preparatu?

Według tej tabelki http://www.higienateam.pl/upload/files/katalogi/TABELA_ROZCIENCZEN_LAKMA.pdf, tak jest niby napisane, dobrze to rozumiem? Bo jak tylko 2,5ml na 1 litr wody to starczy na długo taka butelka 500ml.

Z tego co czytam chcesz zeby domywanie bylo skuteczne oraz stosowac chcesz piany zamiast mikroproszku racja ? 

W takim wypadku kup opryskiwacz ( cos jak do roslin z ta pompka aby wytworzyc cisnienie ) 

kup citrus olia od shiny garage 

lejesz 30 ml na litr roztworu i ogien 😉 

Wielu z nas stosuje to kombo zimowa pora jak ciezko o warunki idealne do mycia pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lodowa napisał:

W takim wypadku kup opryskiwacz ( cos jak do roslin z ta pompka aby wytworzyc cisnienie

No a to nie lepiej już pianownice? Myślałem o Axel3000

 

9 minut temu, lodowa napisał:

citrus olia od shiny garage 

Czytałem właśnie o tym w innych tematach i ogólnie mi się spodobał, ale podobno jest mocny i może uszkadzać woski itp. A jak już kupie to chciałem go używać do końca, a planuje nawoskować auto przed zimą jeszcze, a wtedy to może mi ten wosk uszkadzać. A rzecz w tym, że w zimie nie będę miał możliwości woskowania ponownego, będę musiał przed zimą na całą zimę, więc chciałbym jakoś tak pielęgnować wosk, żeby się nie uszkodził. A auto muszę często płukać na bezdotyku, więc chciałem coś ultra bezpiecznego i ogólnie dla lakieru, żeby już nie katować tym mikrokroproszkiem ciągle, ale też bezpiecznego dla wosku skoro już go nałożę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.