Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Hep napisał:

Jak suszycie auta? Ręcznik do osuszania średnio się u mnie sprawdza bo zostają czasem mazy. Słyszałem o jakichś dmuchawach ale czy są specjalne do tego? Czy może lepiej kupić kompresor i odpowiednią końcówkę(są takie?) i wtedy mając kompresor mogę wydmuchać ze szczelin, dopompować koła - ale czy jest końcówka która pozwoli na osuszenie karoserii? Z góry dzięki.

Polecane sa dmuchawy do lisci typu BASS, ja zainwestowalem w suszarke dla zwierzat na amazonie za 300zł (pet drayer), albo PawHut masz na forum testy. Jak na samochodzie siedzi jakas powłoka albo wosk, osuszania auta wtedy jest bardzo satysfakcjonujace jak zlatuja kropelki pod wplywem powietrza ^^.
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Hep napisał:

Ręcznik do osuszania średnio się u mnie sprawdza bo zostają czasem mazy.

Powiedz jakiego ręcznika używasz?
Może tutaj jest problem

 

38 minut temu, jerrry napisał:

Czy po korekcie mogę użyć lub czy jest sens kłaść Black Hole Poorboy's i czy używać w między czasie IPY?

Black Hole zawsze możesz położyć. Doda jeszcze większej głębi do natysa, ale na bank skróci jego żywot. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzechu23 napisał:

Powiedz jakiego ręcznika używasz?
Może tutaj jest problem

 

Black Hole zawsze możesz położyć. Doda jeszcze większej głębi do natysa, ale na bank skróci jego żywot. Coś za coś.

O to chodzi bo przed zimą wskoczy Collinite 476 więc nie musi być trwałe.

IPA przed BH jest konieczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2019 o 11:13, asaledr napisał:

A ma ktoś jakieś 50:50 tych produktów? Albo ma pod ręką i mógłby prztestować i zrobić fotkę?

I pytanie czy ten goodstuff robi też jakieś fajne przyciemnienia na czarnym i wysoki połysk?

obejrzyj filmik MXNowicki, od 4:30 testowali ten show detailer, od 11:50 masz jak kryje rysy 🙂 50/50

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, david2888 napisał:

A co to nie można myć na 1 wiadro? Ja myję na 1 wiadro (Szczególnie teraz latem, gdzie na aucie, to tylko kurz mam) 😄 w którym jest 10 litrów wody z szamponem 😄 i w nim płuczę rękawice i zabieram szampon jednocześnie 🙂 wiadro oczywiście z separatorem. 

Najważniejsze, to umyć z rozsądkiem i z głową 🙂 

Znaczy ja w sumie mam podobnie. Auto jest regularnie myte na bezdotyku, a jeżdżone głównie po mieście i ewentualnie w słoneczne dni jakieś trasy, ale to po takich ładnych drogach, więc ono jest optycznie czyste, właściwie to pewnie 95% osób które się nie interesują detailingiem powiedziało by ze jest czyste.

Ale ja widzę że jest lekki film jak poświęcę latarką, widze że próg jest w sumie brudny, są jakieś waterspoty. Ale jedyne co mi brudzi auto to deszcz i taki zwykly brud z ulicy miejskiej.

A umyć chcę po to raz na jaki czas, żeby auto wytrzeć dokładnie, spryskać QD żeby nie wżarły się te waterspoty.

Ale skoro tak też robisz to może faktycznie wystarczy mi na 1 wiadro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chudy2355 napisał:

Jakimi padami aplikowac cleanery maszynowo? Zalezy to rowniez od twardości lakieru ? Chodzi o cleanery fireball, mckee 37 oraz prima amigo

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

"miętkimi" 😉 finish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część,. 

Dziś miałem możliwość pomiaru swojego lakieru więc to wykorzystałem, 

Niniejsza wartość to 78 micronów, czy to oznacza że już mam się być bardzo ostrożny podczas korekty?

Gdzieś wyczytałem żeby zmierzyć we wnętrzu lakier żeby dowiedzieć się ile zostało, i wyniki otrzymałem następujące:

- słupek 65 mic.

- próg 50 

 - drzwi, u góry obok uszczelki 45 a z boku i zaraz jak kończy się tapicerka ok. 60 mic.

Moje auto to peugeot 308 z 2015 czarna perła.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pioter83 napisał:

Dziś miałem możliwość pomiaru swojego lakieru więc to wykorzystałem

Uuu szału nie ma, lepiej być ostrożnym, nie polecalbym nic mocniejszego niż lekki finish.

 

Polecam za to zapoznać się z cleanerami z funkcją glaze, lub aio. Maskować zamiast ciąć

Purple passion, 

Zymol HD cleanse,

Autoglym Super resin polish. to ostatnie się nada, klasyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nakładanie wosku bez polerki, można tak?
I czy są woski które kryją trochę rysy itp?

Tak i tak.
Czy Ty coś czytasz to forum? Czy tylko bezwiednie zadajesz pytania losowe w losowych tematach?
  • Lubię to 1
  • Super 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2019 o 20:42, Gąbek1 napisał:

Hej, po dzisiejszym myciu auta zauważyłem, że lakier się stal jakby tępy w dotyku. Nałożenie ssw nic nie poprawiło. 
W takim wypadku pozostaje dekontaminacja plus glinkowanie, aby nadać mu śliskości? 

Też tak miałem po ssw. To raczej cecha produktu. Na ssw kładłem carpro elixir i prostafy gold i protect - siadają i wraca śliskość. Look też wraca 😉

 

Szanowne gremium - czy usunę wipeoutem ssw, water gold, elixira? Auto ma 1000km miejskiego przebiegu i nie bardzo chce mi się wjeżdżać z cleanerem bo mam tylko ścierne/oszukujące i musiałbym je i tak wymywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.