Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, analyzator napisał:

@asaledr maskowanie rys, w spreju: carpro elixir, goodstuff show detailer. Na pewno nie adble, ssw wręcz eksponuje 😉

A ma ktoś jakieś 50:50 tych produktów? Albo ma pod ręką i mógłby prztestować i zrobić fotkę?

I pytanie czy ten goodstuff robi też jakieś fajne przyciemnienia na czarnym i wysoki połysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, paracelsus444 napisał:

Kładłem fk1000p na sg pure paint cleaner wymywany IPA i wytrzymał około miesiąca

Po czym stwierdzasz że wosku już nie było? To że umyłeś szamponem i nie było kształtnych kropel nie oznacza że nie ma wosku. Czasem wręcz fajnie odetkać go czymś pokroju adbl pro lub DM reset 🙂 wtedy wosk wraca do życia. Nie chce mi się wierzyć żeby fk zjechał po miesiącu tym bardziej wymyty IPA.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 umyłem go potem normalnie pianą, szamponem, próbowałem też apc ale nie na całym bo nie chciałem zasadowym środkiem osłabiać wosku jeśli by tam faktycznie był ale różnicy za dużej nie było. Może masz racje że ten wosk tam gdzieś nadal siedział ale mniej więcej widać jak sie zachowuje lakier pod wpływem wody i wydaje mi sie że nic nie było, tafla sie robiła i tyle. Miałem obok auto z soft 99 na cleanerze wymytym ipa i lepiej sobie radził więc uznałem ze finish kare po prostu zniknął.

Przyznam sie że używałem testera finish kare a nie całej puszki ale z normalnego sklepu więc nie podejrzewam że był to w domowych warunkach topiony wosk i rozlewany do małych puszek testowych ☺️ od tamtego czasu nie używam cleanerów bo woski lepiej sobie u mnie radzą na jałowym lakierze, cleaner nawet wymywany ipą pozostawi jakieś resztki których izopropanol nie usunie prawda?

Jeszcze może być to taka sprawa że nie udało mi sie uniknąć pewnych różnic w traktowaniu aut, jedno lepiej orzygotowałem, jedno miało mniej garażowania pod chmurą itd. nie robiłem nigdy na jednym wozie testów z cleanerem i bez niego pod różnymi woskami ale dodając moje subiektywne doświadczenie widząc znaczne różnice między efektem na autach plus to co na forum już wiele razy ludzie opisywali z sealantami, jałową powierzchnią itd wyszło mi, że faktycznie cleaner mi zmniejszał fajny efekt woskowania, musze kiedyś zrobić jakiś test z tymi woskami, ipą i cleanerem w odpowiednim wątku, chyba że ktoś mnie wyprzedzi ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asaledr mam oba produkty ale nie mam kiedy się pobawić w 50/50 niestety. Oba widziałem na czarnym uni i oba kładłem na piano black słupki. Oba mają niby podobny profil - trochę przyciemniają, zostawiają śliskie wykończenie. Z tych dwóch ze względu na raczej lepszą trwałość i najbardziej śliskie wykończenie jakie widziałem brałbym elixira. Cudów nie ma ale oba ryski drobne kryją. Tu chyba show nawet trochę lepiej. Elixir na moje oko niezbyt wydajny - podobno aplikacja na fibrę się lepiej sprawdza. Jak cena/wydajność nie jest taka istotna bo bierz elixir. Btw są teamty o produktach pewnie są jakieś porównania i sporo opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli będzie to deszczowy dzień to w niczym nie przeszkadza?
Nie przeszkadza. W tym roku mi się tak właśnie zdarzyło, że nałożyłem woski i jak jechałem do pracy to złapał mnie deszcz. Masz nałożoną powłokę, więc nie ma o co się martwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie też dotyczy czyszczenia felg - mam na Cytrusie Aluetty KBAcośtam. Jak widać, front nie jest malowany - czy mogę bez obaw użyć na nich Vampira?d0b1585928a06bebdbd299310679f2b5.jpg

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 minut temu, MMCzysci napisał:

Moje pytanie też dotyczy czyszczenia felg - mam na Cytrusie Aluetty KBAcośtam. Jak widać, front nie jest malowany - czy mogę bez obaw użyć na nich Vampira?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Mozesz użyć bez problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, asaledr napisał:

Czy jeżeli nawoskuje auto wieczorem to rano mogę nim już wyjechać czy nie bardzo?

Po wosku to użytkujesz od razu samochód jak chcesz, a możesz nawet po chwili wystawić samochód na deszcz.

Tak samo sealanty. Odparowanie i utwardzenie jest liczone w minutach.

 

Inna bajka to powłoki. Te się utwardzają od kilku godzin do kilku dni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lukaso napisał:

@ghost napewno fusso wiąże się z lakierem po dłuższym czasie niż kilka kilkanaście minut. Chociaż wyjazd na deszcz mu nie straszny ale po 15min spokojnie można go usunąć zmywaczem silikonowym.

Wiesz, ciężko mi się do tego odnieść bo nigdy nie traktuję wosku zmywaczem silikonu od razu po nałożeniu 😉

 

Natomiast w warunkach klasycznego użytkowania, przedostatnim razem gdy kładłem fusso podczas docierania ostatniego elementu zaczął padać deszcz. Potem pojechałem w trasę. Wosk wytrzymał ok 6 miesięcy w tym całą zimę. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

W jaki sposób mogę usunąć pozostałości po owadach?

Nie są to owady które leżą nie wiadomo ile, max. 1 miesiąc, myję regularnie samochód a tych śladów przybywa, bo wszystkich nie potrafię usunąć przy każdym myciu.

Próbowałem bug remover, APC, cleaner lekko ścierny i nic.

Nie udało mi się zrobić zdjęcia innego, tylko takie "kółeczko" ale to tez chyba po owadzie.

Dodam że tego nie czuć pod palcem.

 

Pozdrawiam,

Piotr

 

IMG_20190826_141103.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Pioter83 napisał:

Nie są to owady które leżą nie wiadomo ile, max. 1 miesiąc,

miesiąc to ogromny czas dla ptasich szitów oraz rozbitych owadów żeby środku lata zdążyły weżreć się w lakier.

Latem najlepiej usuwać je na bieżąco po trasie, max po tygodniu.

Jak wejdzie głębo to zostanie tylko polerka i darcie lakieru, jak doprowadzisz lakier do ładu wtedy by utrzymać stan:

 

1. bug removery jeżeli już jest konkret, ale przy regularnym myciu zbędne

2. dobra piana  bilt hamber / magifoam

3 mycie ręczne

 

Pomyśl też nad nawoskowaniem samodhodu Fusso Coat 12. Ta powłoka teflonowa na pradę dobrze chroni lakier przed takimi substancjami. Nie zwalnia z myślenia. Ale daje użytkownikowi więcej czasu. Zanieczyszczenia muszą przebić się przez warstwę ochronną zanim zdegradują lakier.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.