Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do osób które używały już gąbek do mycia. Czy jeżeli chodzi cena-jakosc jest coś lepszego niż gąbka od soft99 na ten moment? Chciałbym przetestować i zobaczyć jak te gąbki sprawdzają się w akcji. Chodzi o naprawdę porządną gąbkę. Bo z racji że rękawica jako taka myłem może ze 3 razy auto a tak używam jej jak gąbki cały czas.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś https://allegro.pl/oferta/soft99-extreme-gloss-shampoo-dark-szampon-do-auta-7856843605?reco_id=8a7fe12a-c52c-11e9-ac2b-246e96102120&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118 i poleca? Nie ma nic o tym na forum z tego co widzę.

Szukam, czegoś na bezdotyk, żeby móc lać na gąbkę/rekawicę i potem myć, bez robienia wody z szamponem w oddzielnym wiadrze. Bo chcę mieć tylko 1 wiadro do płukania.

WIem, że to się nada to producent tak nawet opisuje, ale czy to dobry wybór? Może coś innego lepszego polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Na proces dekontaminacji fachowo składa się:
1) usunięcie owadów preparatem 
2) T&G na całe auto
3) Deiron ma całe auto.
4) IPA na całe auto?
Tak to fachowo należy rozumieć?


Wpierw możesz użyć piany, usunąć owady możesz również dobrze T&G, następnie piana, deiron, piana, mycie na dwa wiadra, glinkowanie, osuszanie, odtłuszczanie zmywaczem lub innym środkiem wipe out, cleaner/glaze, wosk syntetyczny, wosk naturalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie, jaki preparat albo jakiś QD, który mocno ukryje/zamaskuje zarysowania, mikrorysy itp. wiecie, żeby zrobić taki chwilowy shine z auta, które nie miało korekty. Wiem, że to na pewno będzie gorszy efekt bez korekty, ale wciąż. Więc czy istnieje coś takiego co mocno podkręci look i zamasuje niedoskonałości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, asaledr napisał:

A co polecacie, jaki preparat albo jakiś QD, który mocno ukryje/zamaskuje zarysowania, mikrorysy itp. wiecie, żeby zrobić taki chwilowy shine z auta, które nie miało korekty. Wiem, że to na pewno będzie gorszy efekt bez korekty, ale wciąż. Więc czy istnieje coś takiego co mocno podkręci look i zamasuje niedoskonałości?

good stuff show detailer spróbuj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, asaledr napisał:

A to jeśli nie zamierzam zabezpieczać auta czymś trwałym typu pełnoprawny wosk lub powłoka, tylko chce użyć jedynie albo adbl qd1 albo ssw to jest sens przed tym robić dekontaminacje? 

Myśle że zamiast kupować QD lepiej kupić jakiś wosk jednak, poświęcić te 30 minut więcej i mieć dobrze zabezpieczone auto, które lepiej sie bedzie myło, mniej brudziło i dłużej ładnie wyglądało.

Condo poprzedniego pytania to ja myje z pełną dekontaminacją raz na rok, bo soft99 fusso coat leży mi kilka miesięcy więc tylko odświeżam myciem na 2 wiadra w jesieni, a zimą tylko płuczę na bezdotyku bo warunków nie mam. Gdybym miał mniej aut pod opieką to robiłbym to częściej ale jak sie ma kilka aut to jedno zrobisz(zajmie to cały dzień lub dwa) a już kolejne jest brudne, więc gdybym miał każde pieścić to nic innego bym nie robił tylko mył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.