Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, MGH napisał:

@KUBA46  ProElite Evotec, naprawdę mocny w oprysku, nawet 2 minuty mu wystarczają. Oczywiście do auta bez woskow bo zasadowy 

Oprysk mam, szukam bardziej piany mocniejszej od neutrali, a słabszej od Trucka i innych przemysłowych wymysłów.

8 godzin temu, ghost napisał:

Autofoam lub Magifoam

 

Widzę, że te dwie piany się powtarzają. Czas dodać do listy życzeń. Dzięki wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wypłowiałe plastiki w swoim Szczeniaczku. Planowałem użyć Owatrol Polytrol, a następnie czym to dodatkowo zabezpieczyć GYEON Q2 TRIM. Jak myślicie ma to sens czy nie warto? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile mniej więcej rozrabiacie roztworu powiedzmy na dużego sedana ?

Ja robię 600-700ml. Klucz to nie trzymać caly czas włączonej pianownicy. Ustawiam sie, pokrywam auto, stop, przestawiam karchera przeciągam waż, pryskam pianą dalej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja robię 600-700ml.


To jak rozróbie przykładowo takiego BH Autofoam 1:10, 800ml i zostanie mi ok 400ml to może taki roztwór czekać do następnego mycia powiedzmy tydzień? Oczywiście żeby nie stracił swoich właściwości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko możesz roztwór zostawić, nie straci on swoich właściwości. Jedynie przy takim regularnym przetrzymywania roztworu może się trwale zabarwić butla pianownicy od wew. 

Z drugiej strony na dużego sedana, przy oszczędnym stosowaniu, zużyjesz min. 600ml, więc przygotuj taką pojemność i po kłopocie 😉.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, menior napisał:

Czyli mam rozumiec ze takie same zuzycie produktu przy recznej pianownicy jak i przy PA ? Myslalem ze przy PA jest wiele wieksze zuzycie produktu 

Jest większe, bo używając PA zazwyczaj lecisz na bogato robiąc bardzo grubą warstwę i dokładniej pokrywając samochód.

 

Natomiast ręczną najczęściej się leci cieńszą warstwą.

 

Przynajmniej tak mi się wydaje ze swojego doświadczenia używając jednej i drugiej pianownicy. Nakładając taką samą warstwę pewnie zużycie byłoby podobne

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, menior napisał:

@ghost rozumiem,czyli jakbys mial srednie zuzycie piany dac tak na oko to jakie na jedno auto,dajmy ile Magifoam idzie na jedno auto? 

Nie twierdzę, że użyte przeze mnie proporcje są dobre, bo prewasha nie traktuję tak poważnie jak innych ważniejszych etapów, 

Zużycie AD M o ile pamiętam

45ml do ręcznej 1:40 (2filce)

60ml do PA/techkar 1:9

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, paperson napisał:

Jedynie przy takim regularnym przetrzymywania roztworu może się trwale zabarwić butla pianownicy od wew. 

W moim przypadku butla się nie odbarwia, a często zostaje mi w butli właśnie ok 300-400ml mieszanki ( piana niebieska SG). Za to rurka gumowa wewnętrzna jest niebieska 😄 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.