Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
7 minut temu, reson88 napisał:

Serio? Nie da się tego zrobić tym UC? To jest parę miejsc wielkości 1x 2 cm..

Z fusów nie wróżymy - skąd mamy wiedzieć skoro nawet fotek nie załączyłes 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tym problem.. Auto stoi w garażu, a ja za granicą. Chciałem kupić online co potrzeba i zająć się tym po przyjeździe. Postaram sie opisac.. Rysy/swirle są zrobione mokra szmatką bawełnianą nawiniętą na palec wskazujący- tak pozbywalem się pozostałości po owadach😭. Są z przodu maski w paru oddalonych od siebie miejscach. Jak pisałem niewielkie, jednak psują cały efekt. Lakier black Pearl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2019 o 21:48, kaktusPL napisał:

Myślę że polerka najlepiej... 

 

22 godziny temu, ghost napisał:

Jak klar schodzi to powtórne lakierowanie. Jak tylko zmatowiony to spolerować

jak przejedzie się dłonią czuć w tym miejscu chropowaty lakier ale klar raczej nie schodzi. jak chcecie zrobię jutro dokładniejsze zdjęcia.

Jeżeli spolerować to jakieś rady jak to zrobić?. mam maszynę rotacyjną K2 Masner, 4 pady o różnych twardościach, pasty menzerna 400, 1100, 2500 i 3000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się pracuje/woskuje przy takich upałach bez klimy?

 

Przy 26°C w cieniu wszystkie cleanery z dodatkami glaze mi się pociły. Jeszcze zanim zdążyłem położyć wosk. Ładnie dotarte a po 15 min pojawiała się mgiełka i tak w kółko na czarnym. Na srebrnym i szarym nawet nie było widać problemu.

Jedynie na czarnym McKees37 dawał radę, ale on nie jest tłusty i nie ma wypełniaczy maskujących 🙂

 

Chyba zaczekam z pracami aż spadnie kulturalnie do 21°C, uroki uni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś z okolic Częstochowy kto zrobi mi korektę, myślę o prywatnych osobach.
Chodzi po głowie pomysł aby zrobić to samemu ale brak sprzętu i umiejętności.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaktusPL Ja miałem tak że jeden woskowany element, a dokładnie nadkole 2 razy się spociło - po woskowaniu auto stało w słońcu kilka godzin więc po powrocie do garażu delikatnie dotarłem spocone miejsca czystą fibrą.

Następnego dnia, też po kilkugodzinnym postoju w słońcu znów ten sam element się spocił, praktycznie w tych samych miejscach co wcześniej.

Zastanawiałem się czy może coś przy nakładaniu wosku zrobiłem źle, np za grubo itp ale trzeciego dnia auto umyłem i od tamtej pory (minął tydzień) już się nie poci.

 

Wosk Colli 476s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2019 o 18:06, StreamHD napisał:

Twardy dywanik z włosiem taki jaki się wstawia do bagażnika. Rozlało mi się na niego trochę oleju silnikowego.   

Jedyne co miałem ze środków do tapicerki to Excede Encapsulator.  Zrobiłem kilka podejść co kilka godzin, a w między czasie smażyłem te plamy na ostrym słońcu. Dziś tak samo dałem full piany, szczotkowanie i smażenie na słońcu, a dywanik i jego włosie nadal jest wyczuwalnie tłusty. Czym wyciągnę ten tłusty olejowy osad?

APC 🙂

W dniu 24.06.2019 o 19:09, pawelus668 napisał:

Mam problem z rozpuszczeniem Maxifi Acceleratora, dodaje go do goracego roztworu np PreSpreya lub PowerRinse i dlugo mieszajac nadal zostaje on na dnie nie rozpuszczony w pełni. Jakies rady?

A nie robisz przypadkiem za dużych stężen ? jeżeli coś ci się już nei rozpuszcza w wodzie to prawodpobnie zrobiłeś roztwór nasycony 🙂 Dodaj więcej wody, podgrzej ją lub zmniejsz ilosc proszku
Ja dodaje na 1.5l kwazara miarke pre spray-a i ćwierć miarki acceleratora, tylko że do wrzątku i nie mam problemów.
Jednocześnie skończyłem acelelatora i szczerze troche nie wiem po co ten produkt jest, jak są bardzo mocne plamy to i tak trzeba wziasć mocniejszą chemie, a do regularnego stosowania i normalnych zabrudzen radzi sobie sam master pre spray

10 godzin temu, ghost napisał:

Jak wam się pracuje/woskuje przy takich upałach bez klimy?

 

Przy 26°C w cieniu wszystkie cleanery z dodatkami glaze mi się pociły. Jeszcze zanim zdążyłem położyć wosk. Ładnie dotarte a po 15 min pojawiała się mgiełka i tak w kółko na czarnym. Na srebrnym i szarym nawet nie było widać problemu.

Jedynie na czarnym McKees37 dawał radę, ale on nie jest tłusty i nie ma wypełniaczy maskujących 🙂

 

Chyba zaczekam z pracami aż spadnie kulturalnie do 21°C, uroki uni

autoglym srp nie ma żadnego problemu tak samo essence 🙂 pracuje normalnie przy tych 30-paru i jest ok, jedynie infiniti supergloss+ wymaga lodówki gdyż zaczyna się rozpuszczać.
Polecam również ścierać wosk od razu po aplikacji na połowie elementu.
Cleaner od angelwax-a również bez problemu, aczkolwiek np bluelotion od ADS i Cleaner od sonaxa nie do za aplikowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gozdziu23 napisał:

autoglym srp nie ma żadnego problemu tak samo essence

Racja, srp jest dość "suchy", przy nadmiarze nawet potrafi przypylić. Pracuje się z nim całkiem fajnie. Choć mam wrażenie, że w zeszłym roku podczas testów w upały pare wosków też się wypociło na nim. Ciężko powiedzieć czy miał w tym jakiś udział. Ale zazwyczaj po qd albo pierwszym myciu było już spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. szybkie pytanko: czy ktoś używał pasty polerskiej APP P1500 i może powiedzieć coś na jej temat? Jak się pracuje, jakie efekty, jaki ma zapach - czy nie śmierdzi jak np menzerna 1100/400 i tym podobne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miniony weekend kładłem FX Protect Vision zgodnie z instrukcją, czyli z atomizera prosto na lakier i potem docieranie. Po wyjechaniu na słońce zauważyłem na szybie delikatne białe kropeczki jakby klaszkę. Podejrzewam, że z atomizera poszła mgiełka na szybę, nie zauważyłem i sobie przyschło.

Czym mogę to teraz usunąć? IPA nie daje rady.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

 

2 godziny temu, flipers napisał:

CIPA nie daje rady.

Cipa nie da rady napewno, IPA zreszta tez. Wez jakas paste scierna na twardego pada albo na mikrofibre i to zetrzyj: Pasta na pewno zejdzie 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2019 o 15:11, Guenther napisał:

Używaliście odżywki do skóry Angelwax HideRate albo Koch Chemie Leather Star? Może ktoś się podzielić wrażeniami?

Koch Chemie jest w mojej opinii super, fajnie odżywia i zostawia matowe wykończenie tylko trzeba odczekać aż sie wchłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanko, czy jak oklejenie auto folią bezbarwną, to ochroni ona karoserię przed korozją? Pytam bo nie mam garażu i co 3 lata muszę dawać po ziemie auto do poprawek, nie orientuje się jaki jest mniej więcej koszt takiej zabawy? Ps Mercedes ml w163 z góry dziękuję za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie SUVa z pelnym oklejeniem folia llumar wycenili na 14tys. Takze podziekowalem. Zrobilem sam folia chinska. Kosztowalo mnie to pol roku. Kasa za materialy pomijalna. Bo liczy sie projekt.

Folia chroni przed uszkodzeniami, ale tez nie jest niezniszczalna. Jezeli Twoja korozja powstanie od miejsc gdzie jest ubytek lakieru to folia pomoze. Ale jezeli rdza idzie od srodka to moze byc z tym gorzej. 

Ja okleilem bo 50um lakieru mnie przerazilo 🙂 japonska mysl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koch Chemie jest w mojej opinii super, fajnie odżywia i zostawia matowe wykończenie tylko trzeba odczekać aż sie wchłonie.

Jest jeden mały minus ze troche ciągnie pastą do butów :P ale jak kos ma garaż i mize zostawic otwarte auto na kilka h po aplikacji to produkt jest rewelacyjny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.