Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje zamowic 2 rzeczy bo mi sie koncza, auto audi a3 8p czarne.

1. Do kokpitu, mialem PB NL, znajde cos lepszego w tej cenie? Lub taniej a rownie dobrego?

2. Szampon do cotygodniowego mycia, obecnie korzystam z Goodstuff bubblebee, fajna oiana i zapach ale czy cos fajniejszego do ok 30zl znajde? Aby podbil efekt wet look?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

2. Szampon. Aby podbil efekt wet look?

 

Nie szukaj w szamponach fajnego wet looku bo nie takie mają przeznaczenie.

 

Kup sobie jakiś nawet tańszy quick detailer i po każdym myciu nakladaj.

Przykładowo fajny, szybki, tani i łatwo dostępny: Tenzi Quartz Spray

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 jak dobrze pamiętam to na aliexpress się nie da wpisać polskich znaków w adresie, ale może coś się zmieniło, bo adres mam na stałe wpisany i go nie ruszam. Ja adres wpisuje jak dla debila, żeby każdy się połapał. Jak chcesz to pokaż mi na priv jak masz adres wpisany to może znajdziemy co jest problemem, choć nie podejrzewam, żeby jakiś problem istniał szczerze mówiąc. W Chinach najważniejsze jest, żeby było napisane Poland, a w Polsce to już się połapią. 

16 Maja zamówiłem 3 rzeczy z Ali i ostatnia przyszła jakoś tydzień temu, a wcześniej zamawiałem 2 kwietnia i dotarła 5 czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
22 minuty temu, kaktusPL napisał:

Stanie się coś z dywanikami jeżeli je wypiorę i tylko wyciągnę odkurzaczem bez wypłukiwania ? Jaki środek do czegoś takiego polecacie ? 

Sg extra dry, excede encapsulator

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, glorusek napisał:

1. Do kokpitu, mialem PB NL, znajde cos lepszego w tej cenie? Lub taniej a rownie dobrego?

2. Szampon do cotygodniowego mycia, obecnie korzystam z Goodstuff bubblebee, fajna oiana i zapach ale czy cos fajniejszego do ok 30zl znajde? Aby podbil efekt wet look?

1.Taniej Nielsen Finesse. Używam na przemian z PN NL. PB fajniej mi sie sprawdzał na bialych tworzywach, natomiast Nielsen na czarnych. Jak ma być drożej to 303 Aerospace Protectant, ten mi się podoba bardziej od obu 🙂

2. Za każdym razem kupuj inny szampon żeby próbować. Mimo że mam bańki 5L i rząd mniejszych, to i tak ostatnio dokupiłem 6 kolejnych. Ale ilością i tak wifiego chyba nie przebiję 🙂

Jedyny szampon jaki znam, który jest nafaszerowany składnikami nadającymi połysk jest Valet Pro Advanced Poseidon. Jednak nie polecam na lato bo przez dodatki ułatwiające osuszanie szybko zjeżdża i trzebi pilnować żeby nie przysechł. Ma też mało piany.

 

Kupuj po kolei 0.5L lub mniejsze i patrz po prostu jaki Ci się spodoba. Może być np. Mr Pink albo CG stripper. Gold class, DUragloss 901, carchem, nielsen, dodo juice btbm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, kaktusPL napisał:

Potrzebuję doborze odtluscić lakier przed ssw, mam adbl shampoo pro, zastanawiam się nad dodaniem do niego troszkę Ludwika? Warto? Jak tak to ile go dać

możesz ale nie trzeba ssw przyjmnie sie bardzo dobrze po szamponie pro 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, freestyler napisał:

Jak myślicie da się to jakoś usunąć? Jest to ślad chyba po CB....

DSCN8158m.jpg

Jak klar schodzi to powtórne lakierowanie. Jak tylko zmatowiony to spolerować

4 godziny temu, kaktusPL napisał:

Potrzebuję doborze odtluscić lakier przed ssw, mam adbl shampoo pro, zastanawiam się nad dodaniem do niego troszkę Ludwika? Warto? Jak tak to ile go dać

Czasami tak patrzę jak to forum schodzi na psy... Chcesz tanio odtłuścić kup IPA, chcesz drożej wipe out-y.

 

Jaka jest różnica, przecież każda januszowa metoda odtłuszczania zadziała.

Pomijam dodatki nabłyszczające w płynach. Rozchodzi się o to, że płyn  sprzyja powstawaniu korozji, mocno. Podczas mycia pompujesz go we wszystkie szczeliny i spłukujesz a resztki gdzieś i tak mogą zostać i robić swoje.

 

Natomiast płyny inspekcyjne, aplikowane są tylko na powierzchnię, nie zostają w szczelinach i szybko odparowują.

 

Pragnę przypomnieć, że detailing to dbałość o detale. By samochód zawsze dobrze się prezentował, a nie opierdzielać go regularnie płynem do naczyń.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost Nigdy nie dodawałem ludwika do mycia auta, widziałem tu parę wątków na temat ludwika, temu pytam, nałożyłem wczoraj tego ssw, ale do szamponu nie dodałem w końcu płynu do naczyń, pytałem bo auto stoi pod chmurką i nie ma lekkiego życia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardy dywanik z włosiem taki jaki się wstawia do bagażnika. Rozlało mi się na niego trochę oleju silnikowego.   

Jedyne co miałem ze środków do tapicerki to Excede Encapsulator.  Zrobiłem kilka podejść co kilka godzin, a w między czasie smażyłem te plamy na ostrym słońcu. Dziś tak samo dałem full piany, szczotkowanie i smażenie na słońcu, a dywanik i jego włosie nadal jest wyczuwalnie tłusty. Czym wyciągnę ten tłusty olejowy osad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardy dywanik z włosiem taki jaki się wstawia do bagażnika. Rozlało mi się na niego trochę oleju silnikowego.   
Jedyne co miałem ze środków do tapicerki to Excede Encapsulator.  Zrobiłem kilka podejść co kilka godzin, a w między czasie smażyłem te plamy na ostrym słońcu. Dziś tak samo dałem full piany, szczotkowanie i smażenie na słońcu, a dywanik i jego włosie nadal jest wyczuwalnie tłusty. Czym wyciągnę ten tłusty olejowy osad?

Zakup Voigt brudpur


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Bardzo prosiłbym o pomoc. Siedzę na forum i szukam odpowiedzi, jednak nie są jednoznaczne..

Mam samochód po one stepie, po one stepie był nawoskowany, przejechał jakieś 1000 km. Podczas jazdy nazbierałem trochę brudu, głownie kurz i dużo owadów. Zabrałem się za mycie (na 2 wiadra). Jednak po wysuszeniu samochodu na masce zostały parę suchych resztek po owadach. I teraz mój strzał w kolano. Wziąłem szmatkę (bawelnianą bluzkę), namoczyłem w wodzie i starłem te resztki. Patrze pod światło no i wiadomo, porysowałem w tych miejscach, jest ich parę i bardzo słabo wyglądają. Jak najlepiej to naprawić? Myślałem o przejchaniu w tych miejscach Ultimate Compound. Tylko czy muszę jakoś przygotować te miejsca? Czy wystarczy, że dokladnie umyję auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.