Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, paki112 napisał:

Ktoś używał cleanera od Funky Witch? Jakie wrażenia?

Bardzo udany produkty ze stajni @Funky Witch. Sprawdzałem jego możliwości u MX Nowickiego. Bardzo dobrze przygotowuje lakier pod wosk. Aplikowałem wówczas ten cleaner ręcznie. Do tego bardzo fajnie pachnie.

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kaight napisał:

Po glince dodajesz mycie->cleaner, z tym że nie każdy cleaner należy stosować w którym kombinacji z IPA.
Po cleanerze nie myjesz auta, kładziesz bezpośrednio wosk lub odtłuszczasz lakier IPA i dopiero wosk.

dodo juice tylko jeszcze nie wiem czy kupić z elemetami sciernymi bo pacjent to lakier czarny uni lexus, to jak z tą ipą, bo widze ze ludzi tez piszą IPA przed cleanerem i po ale jaki jest sens przed bo nie rozumiem

 

Godzinę temu, kaktusPL napisał:

@Szurszur1 zależy czy wypłukujesz cleaner czy nie, jak tak to ja robię tak 

piana->deironizacja i glue->2wiadra->glinka->IPA-cleaner-ipa

jak nie wypłukuje to końcową ipe  pomijam 

 

ipa przed clenerem, jest sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

genialne! bardzo pomocne!
mam lakier UNI czarny Lexus - czy mogę użyć cleanera dodo juice lime prime plus czy lepiej "lite" ? ciekawy jestem czy można takie ścierne na UNI żeby go nie zrysować

Cleanerem ściernym nigdy nic nie zarysujesz, to nie papier ścierny - ścierny oznacza ze usuniesz np oksydacje lakieru czyli jakies promile mikrometra :) poczytaj forum i pooglądaj filmiki na YT i zobaczysz jakie efekty daje cleaner


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szurszur1 ściernym lime prime robiłem czarny uni forda i zero problemu. Jeśli lakier nie jest igła po korekcie to nie widzę sensu używania nie ściernego. Pracowałem aplikatorami mikrofibrowymi. Przygotuj kilka. Na kombi użyjesz jakieś 30ml.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Za dwa tygodnie ruszam z moją pierwszą pełną korektą czarnego lakieru na Mini S. Klient zyczy sobie tez nalozenie ceramiki na niego oraz na jego nowego Mercedesa GLE amg 63 i nową V klase.

Pytanie: Jaką powłokę polecacie? Na pewno te z niskiej polki odpadają.

PS. Najlepiej gdyby mozna bylo kupić wieksza butelke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ajo napisał:

Siema. Za dwa tygodnie ruszam z moją pierwszą pełną korektą czarnego lakieru na Mini S. Klient zyczy sobie tez nalozenie ceramiki na niego oraz na jego nowego Mercedesa GLE amg 63 i nową V klase.

Pytanie: Jaką powłokę polecacie? Na pewno te z niskiej polki odpadają.

PS. Najlepiej gdyby mozna bylo kupić wieksza butelke

to musi być bejt🤣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Ajo napisał:

Za dwa tygodnie ruszam z moją pierwszą pełną korektą

 

Godzinę temu, Ajo napisał:

Klient zyczy sobie tez nalozenie ceramiki na niego oraz na jego nowego Mercedesa GLE amg 63

jersey shore wtf GIF

 

 

 

  • Lubię to 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....to musi być fake news 😂

- każdy z nas pamięta jak wyglądało auto po pierwszej pełnej korekcie .🤭.., tylko ze hmm w 90% każdy robił swoje auto , a tu auto klienta , pełne wyrazy uznania za odwagę jak i dla wykonującego tak i dla oddającego 😂🤭

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, szukam czegoś do zabezpieczenia plastikowych list ozdobnych wewnatrz auta, lalierowanych na wysoki polysk. 

Sa one bardzo bardzo podatne na zarysowania, wiec zawsze byly czyszczone mikrofibrą zwilzoną preparatem do przecierania monitorow lcd. Jest ok fajnie sie czysci, wlasciwie tylko przecieram z kurzu bo wiecej nie trzeba. Ale jest taki problem, ze nie wolno ich dotykac, kazde dotkniecie nie wiem jak czysciutkiego bym mial palca, kobczy sie odbiciem odcisku palca. Ja staram sie nie dotykac, ale wiadomo kogos sie czasem przewiezie i wszystko zapalcowane.

Jest jakis preparat zeby to zabezpieczyc, zeby tak nie lapalo odciskow? Jakas powloka do lakierowanych na wysoki polysk plastikow? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka: "pierwsza OFICJALNA korekta lakieru"

Robie w mercedesie juz ponad rok i przygotowuje samochody do sprzedarzy. Także juz robilem korekte maski, zderzaków i innych czwsci ale tylko pojedynczo. Mam na samochód od3 do 5 godzin razem z wnetrzem, takze nigdy nie było okazji zrobic igly na calej ksroserii. 

Klient podpatrzyl moją robote i chce pełną korektę lakieru na Mini od jego syna a pozniej na jego nowe mercedesy wyłożyć ceramike.

Korekta posta zrobiona takze wracam do pytania:

Jaką powłokę ceramiczną możecie polecić ze sredniej lub wyzszej półki?

Czy KochChemie 1K Nano jest produktem bardzo dobrym czy tylko dobrym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.