Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, mam pytanko co byście mi polecacili na bardzo agresywne wycinanie lakieru mam DA rupesa bigfoot skok 15mm. Jaka pasta i jaki pad ?  Na padzie mikrofibrowym nie ma takiej agresywności jak bym chciał może za dużo wymagam od duala bo zaczynałem na rotacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Songo744 napisał:

Siemanko, mam pytanko co byście mi polecacili na bardzo agresywne wycinanie lakieru mam DA rupesa bigfoot skok 15mm. Jaka pasta i jaki pad ?  Na padzie mikrofibrowym nie ma takiej agresywności jak bym chciał może za dużo wymagam od duala bo zaczynałem na rotacji. 

Hehe ogólnie DA nie ma podejścia do rotacji jeśli chodzi o siłę cięcia. Spróbuj może pastę 3D car care 500. Ostatnio zbiera dobre recenzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, damiano2007 napisał:

Hehe ogólnie DA nie ma podejścia do rotacji jeśli chodzi o siłę cięcia. Spróbuj może pastę 3D car care 500. Ostatnio zbiera dobre recenzje.

Dzięki, zakupie i sprawdzę może to mi przyspieszy pracę bo szczerze powiem no maszyna za ponad tysiąc powinna już ciąć jak szalona a przy korekcie używam rotacji i duala i chcę znaleźć rozwiązanie żeby używać tylko duala bo jest super wygodny i fajnie mi się na nim pracuje jeśli chodzi o prowadzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Songo744 ale nawet jakbyś miał maszynę za 5 tysi i dalej by to była DA 15mm to też by dalej tak samo cięła. Z cena nie idzie siła ciecia, a jakość wykonania, wolny rozruch, podtrzymanie pracy obrotów, stopień wyważenia a co za tym idzie zmniejszona ilość wibracji no i jakość serwisu.

Rotacja zawsze będzie lepiej cięła od DA przy takim samym zestawie pasta + pad. 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wosk PB nattys paste wax czerwona, stosuje go na srebrnym aucie, i mam taki problem że zawsze tworzą mi się czerwone smugi z tego wosku które muszę dosyć mocno ścierać szmatką a i tak wszystkich smug nie zauważę i psuje to końcowy efekt. Co robię źle, za dużo wosku, czy za długo czekam aż wosk jest za suchy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zakupie i sprawdzę może to mi przyspieszy pracę bo szczerze powiem no maszyna za ponad tysiąc powinna już ciąć jak szalona a przy korekcie używam rotacji i duala i chcę znaleźć rozwiązanie żeby używać tylko duala bo jest super wygodny i fajnie mi się na nim pracuje jeśli chodzi o prowadzenie

Futerko low lint z LakeCountry bądź futerka z supershine albo evoxa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, zuku napisał:

Posiadam wosk PB nattys paste wax czerwona, stosuje go na srebrnym aucie, i mam taki problem że zawsze tworzą mi się czerwone smugi z tego wosku które muszę dosyć mocno ścierać szmatką a i tak wszystkich smug nie zauważę i psuje to końcowy efekt. Co robię źle, za dużo wosku, czy za długo czekam aż wosk jest za suchy?

Jak dla mnie wosku za dużo. Wosku powinno się nakładać cieniutkie warstwy. Jakbyś położył wystarczająco cienko to nawet ciężko byłoby ustrzec czerwony kolor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Songo744 napisał:

Siemanko, mam pytanko co byście mi polecacili na bardzo agresywne wycinanie lakieru mam DA rupesa bigfoot skok 15mm. Jaka pasta i jaki pad ?  Na padzie mikrofibrowym nie ma takiej agresywności jak bym chciał może za dużo wymagam od duala bo zaczynałem na rotacji.

Megs 101 + Pro-wool Flexi. Dla mnie to tnie tak samo jak długie futro na rotacji a robi mniej bałaganu. Z tym, że ja na 21 pracuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Songo744 napisał:

Siemanko, mam pytanko co byście mi polecacili na bardzo agresywne wycinanie lakieru mam DA rupesa bigfoot skok 15mm. Jaka pasta i jaki pad ?  Na padzie mikrofibrowym nie ma takiej agresywności jak bym chciał może za dużo wymagam od duala bo zaczynałem na rotacji. 

Dobór padów masz doskonale opisany w dokumencie

 

https://rupesusa.com/wp-content/uploads/2018/05/Pad_comparison_download_secure.pdf

 

Pastę do cięcia polecam Car Pro Clear Cut, mocno tnie, zostawia niezłe wykończenie, niskie pylenie. Wg mniej jest fajna na mocne akcje

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rudi0018 napisał:

Ile średnio czekacie na przesyłki z aliexpress? Moja dwie przesyłki zamówione 9 i 12 maja jeszcze do mnie nie dotarły 😕 A może są na poczcie do odbioru mimo brak awizo? Jakie wy mieliście dziwne sytuacje z paczki z ali? 

Miesiąc, ale nie ma co panikować tylko czekać do końca okresu ochrony. Jak się kończy to napisać do chińczyka, żeby przedłużył. Chińczykom naprawdę nie opłaca się robić przekrętów, bo nic na tym nie zyskają, bo zawsze możesz otworzyć spór. Czasem przychodzi szybciej niż w 2 tygodnie, a czekałem też 3 miesiące 

No chyba, że zamówiłeś cebule za centa to nie nastawiaj się na coś innego niż zwrot tych 4 groszy 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PPatryk  Ani trochę nie panikuję jeśli chodzi o utratę/zwrot pieniędzy, po prostu chcę otrzymać zamówione towary, bo na nich mi zależy. A już miałem sytuacje 2 lata temu, że nie dotarła do mnie paczka z ali (oczywiście zwrócił mi pieniądze) i od tamtej pory nic nie zamawiałem, a tu szykuję się znowu jakiś problem, może źle wypełniam adres, lub problemem jest adres z polskim znakami... ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.