Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Krótko - czy zabezpieczony lakier może być tępy i piszczeń pod palcem?

Byłem dzisiaj na myjni dwa razy.

Raz małożnki autem - na nim sam carpro elixir. Dostał moją pianę - BH, potem poprawkę myjniową. Mycie na dwa wiaderka szamponem BH. Auto super. Śliskość elixira zachowana. Nic nie zmyło.

Drugi raz byłem moim. Z braku czasu użyłem tylko piany z myjni. Na aucie był/jest BH DSW, na nim elixir i na nim SSW. Zabezpieczenie trwalsze od karoserii forda 😉 wszytko ma 1000km przebiegu łącznie i jest garażowane - nówka. Po myciu na dwa wiaderka szamponem BH i kolejny bardzo dokładnym płukaniem - lakier haczy pod palcem i piszczy. Co ciekawe przy płukaniu hydro jak po ssw - krople szaleństwo. Na lakierze to kropelkowała nawet piana.

o co kaman? mogło mi zmyć taką kanapkę? piana z myjni bardzo rzadka, spływała z auta kropelkując na lsp, nie śmierdziała. Używałem tylko programu piana, płukanie wodą i płukałem niby odkamienioną.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fredi88 napisał:

Skoro kropelkuje to w czym problem? Zabezpieczenie siedzi i ma się dobrze. Są śliskie i tępe produkty. Tępe jest np BSD czy właśnie SSW ale za to hydrofobe mają świetną. 

Może mam mało doświadczenia z ssw - używałem ze trzy razy. Wiem, że jest słabo śliskie ale przy aplikacji nie jest to aż taka tępota i ie piszczy pod palcem 😉 Dla spokoju ducha dostał szybką rundkę elixira. Mam nadzieję, że jak się wydro trzyma to i produkt siedzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki, większość mocno hydrofobowych LSP do niedawna była tępa. Te śliskie miały brzydsze krople.

Przykład bsd vs fk425.

Fusso vs DG NGCC.

 

Śliskie i hydrofobowe jednocześnie to była wcześniej mała grupa produktów, która dopiero teraz rośnie w siłę, zwłaszcza w postaci top coatów.

 

Z czasem użytkowania przez zanieczyszczenia oczywiście każde lsp traci śliskość. No stress.

 

Najłatwiej ocenić stan życia LSP po hydro. Nawet jak już połysk uciekł i śliskość też.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

na czarnym lakierze zrobiłem finish (menzerna 3500) potem odtłuściłem IPĄ i miałem idealnie błyszczącą powierzchnię - dioda LED telefonu odbijała się punktowo od lakieru bez żadnych smug itp.

Potem nałożyłem wosk Collinite 476s przy pomocy nowego pada gąbkowego miękkiego od K2. Odczekałem aż pojawiła się mgiełka, i wypolerowałem nową fibrą.

Po wszystkim okazało się że lampka LED na lakierze zostawia smugi, poświata, coś a'la hologramy - załączam zdjęcie.

Tak, jakby nie do końca wosk został dotarty, mimo że nakładałem bardzo cienką warstwę wosku i docierałem wosk dokładnie ale delikatnie.

Co mogło pójść nie tak? Czy możliwe żeby gąbka wprowadziła mikroryski przy woskowaniu i stąd ten hologram? Czy jednak za dużo wosku?

 

 

 

 

IMG_20190616_104655968.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, powerf napisał:

Siema,

na czarnym lakierze zrobiłem finish (menzerna 3500) potem odtłuściłem IPĄ i miałem idealnie błyszczącą powierzchnię - dioda LED telefonu odbijała się punktowo od lakieru bez żadnych smug itp.

Potem nałożyłem wosk Collinite 476s przy pomocy nowego pada gąbkowego miękkiego od K2. Odczekałem aż pojawiła się mgiełka, i wypolerowałem nową fibrą.

Po wszystkim okazało się że lampka LED na lakierze zostawia smugi, poświata, coś a'la hologramy - załączam zdjęcie.

Tak, jakby nie do końca wosk został dotarty, mimo że nakładałem bardzo cienką warstwę wosku i docierałem wosk dokładnie ale delikatnie.

Co mogło pójść nie tak? Czy możliwe żeby gąbka wprowadziła mikroryski przy woskowaniu i stąd ten hologram? Czy jednak za dużo wosku?

Jaki samochód, jaki lakier ?

Jeżeli jesteś na 100% pewien, że po korekcie i inspekcji było ok.

To opcje mogą być różne, trochę zgadywanie, bardzo miękki lakier i porysowałeś ponownie.

Albo wosk się źle dociera - to by była najlepsza opcja, bo haze od wosku schodzi po QD zazwyczaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ghost napisał:

Jaki samochód, jaki lakier ?

Jeżeli jesteś na 100% pewien, że po korekcie i inspekcji było ok.

To opcje mogą być różne, trochę zgadywanie, bardzo miękki lakier i porysowałeś ponownie.

Albo wosk się źle dociera - to by była najlepsza opcja, bo haze od wosku schodzi po QD zazwyczaj.

 

Hyundai i30 '15, czarny - Phantom Black. Jest miękki, to się zgadza ale aż tak miękki żeby go porysować aplikatorem do wosku albo mikrofibrą? 

Po korekcie i zmyciu IPA było idealnie - żadnych poświat, smug, hologramów itp.

Czyli co, jeśli to haze od wosku to przejechać QD po nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko o wybór piany.

Potrzebuje kupić do swojego arsenału pianę mocniejszą od klasycznych neutrali jak Shiny czy Yeti. Coś mocowo na poziomie Citrus Oil(lubię go, ale w formie oprysku) żeby polezało z 5-8min i coś tam domyło, a nie tylko naruszyło brud. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko o wybór piany.
Potrzebuje kupić do swojego arsenału pianę mocniejszą od klasycznych neutrali jak Shiny czy Yeti. Coś mocowo na poziomie Citrus Oil(lubię go, ale w formie oprysku) żeby polezało z 5-8min i coś tam domyło, a nie tylko naruszyło brud. 
 
A warunkiem koniecznym jest leżakowanie 5-8 minut? Jesli nie to BH autofoam, śmietany z tego nie będzie, ale domywanie klasa :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kaktusPL napisał:

to przed nałożeniem nowej powłoki, muszę robić korektę

jeden etap powinien być, odtłuszczenie i ponowna aplikacja, To jest niestety wada powłok w stosunku do wosków. Oczywiście możesz położyć bez przygotowania, tylko żeby potem nie było płaczu, że dana powłoka trzyma 50% mniej czasu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kaktusPL napisał:

o to mi chodziło, dzięki za odpowiedź  

Jeśli masz w bardzo dobrym stanie to ten 1 etap zrób na mocniejszym finiszu typu 3D 520/502 polish na żółtej gąbce polishowej czy jakakolwiek pasta finiszowa,  która coś tam zbiera z lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.