Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Czy ktoś ma podobny problem. Otwarta przestrzeń parkingowa pod blokiem, zero drzew. Wystarczy auto zaparkować na 15 minut i całe auto obsrane w takie brązowe kropki i paseczki.

Kiedyś ktoś to podsumował jako ptasie bobki - niemożliwe bo obserwowałem auto z okna i żadnego ptaka nie było w okolicy. Pojawia się z znikąd. Co to jest ? Co tak pyli ?

 

2019-06-13-21-09-50.jpg


2019-06-13-21-09-55.jpg


2019-06-13-21-10-02.jpg


2019-06-13-21-11-49.jpg


2019-06-13-21-11-52.jpg


2019-06-13-21-11-57.jpg

2019-06-13-21-08-49.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 minuty temu, Bapko napisał:

Odchody ale nie po ptakach a owadach... lecą do nagrzanej blachy

 

jakie owady zostawiają 5mm bobki ? pszczoły giganty ? próbuje zrozumieć fenomen tego osiedla....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Domel napisał:

jakie owady zostawiają 5mm bobki ? pszczoły giganty ? próbuje zrozumieć fenomen tego osiedla....

Kiedyś przyuważyłem motyla w tej sytuacji, serio 🙂

Mam taki sam problem z lakierem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy używał ktoś z Was produktu Novol plus 800 do np. usuwania lsp bo widzę ze na filmiku przedstawiającym wyglada ze to mocny zawodnik. Pytanie czy nie za mocny

 

Edit:

UWAGA: Stosować wyłącznie na dobrze utwardzone powłoki. Usuwa powłoki jednokomponentowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam problem bo chciałabym odnowić sobie motor ale chciałbym najpierw go porządnie umyć silnik + plastiki i ramę silnika ale silnik jest dość mocno zabrudzony smarem i innym dziadostwem próbowałem zmyć to jaka benzyna ekstrakcyjna ale idzie tego w cholerę i tu pytanie czy polecili byście mi jakiś preparat to czyszczenia silnika i dodatkowo jeszcze jakiś do ramy żeby pozbyć się tych ciężkich zabrudzeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie. Załatwiłem sobie bezmyślnie lakier w aucie, którym za 3 tygodnie mam jechać do ślubu....... mianowicie starłem chusteczką ptasie odchody no i zupełnie nie zdawałem sobie sprawy co to może narobić. Czym to załagodzić / usunąć metodami amatorskimi? Ultimate Compound będzie ok czy jest coś lepszego?? Poratujcie proszę. Dzięki 

 

IMG_20190614_083558.jpg.3bd790532e92d7d67db775c234e23843.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś twierdzi że pranie mikrofibr w zwykłym płynie do prania to dobry pomysł to proszę o to dowód, że nie jest to dobre :

Po praniu całej pralki fibr, ta jedna gdzieś się w bębnie zawieruszyla i poszła z praniem kolorowym... 

Dziś po wyschnięciu jest szorstka, nie miła w dotyku. Włókna są polepione, jakby "klejące". 

 

Cóż... z powrotem do wiadra na brudne fibry i wyprać z godnie ze sztuką 

IMG_20190614_101136.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
19 minut temu, kursien napisał:

Jeśli ktoś twierdzi że pranie mikrofibr w zwykłym płynie do prania to dobry pomysł to proszę o to dowód, że nie jest to dobre :

Ja byłem sceptyczny ale koniec końców uwierzyłem w słowa Piotrka Kudeli że największą robotę robi pralka. Moja stara zepsuła się jakiś czas temu, teraz nowa ma jakieś szmery bajery, poczwórne płukania, aktywne piany, sruty pierduty wirowania i zdarza mi się używać tych samych zwykłych płynów prania plus ocet i MF wychodzą z pralki lepsze niż nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel Pralka nowa indesit, nie ma bajerów, ale nie ma nawet 2 lat. W tym wypadku czuję, że było tylko pranie, płukanie i wirowanie ( z tym, że jak znam żonę, to do przegródki na płyn nic nie wlała - czyli płukanie samą wodą). 

Po płynie Shiny Garage plus ocet mam dużo, dużo miększe fibry. 
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzybu77 napisał:

Cześć mam problem bo chciałabym odnowić sobie motor ale chciałbym najpierw go porządnie umyć silnik + plastiki i ramę silnika ale silnik jest dość mocno zabrudzony smarem i innym dziadostwem próbowałem zmyć to jaka benzyna ekstrakcyjna ale idzie tego w cholerę i tu pytanie czy polecili byście mi jakiś preparat to czyszczenia silnika i dodatkowo jeszcze jakiś do ramy żeby pozbyć się tych ciężkich zabrudzeń ?

NAFTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem że piorąc ręcznie, potem płucząc kilka razy w wodzie i potem nawet dwa razy w occie i mogę nawet je odwirować w pralce i po strzepnięciu i wysuszeniu nie są tak delikatne jak po praniu w w pralce. Nie wiem dlaczego tak się dzieje a cuda wianki robiłem i jednak włókna były bardziej posklejane i szytwyniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem auto w cieniu pod drzewami i coś mi nakapało na maskę i szybę ( biała, przeźroczysta kleista wydzielina ). Nie wiem na 100% czy to żywica bo jest przezroczysta, myślałem na szybie że to woda. Czym to usunąć? Został ślad na masce i szybie po starciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, buzk4 napisał:

Zostawiłem auto w cieniu pod drzewami i coś mi nakapało na maskę i szybę ( biała, przeźroczysta kleista wydzielina ). Nie wiem na 100% czy to żywica bo jest przezroczysta, myślałem na szybie że to woda. Czym to usunąć? Został ślad na masce i szybie po starciu

jak  świeże to spróbuj ciepłą wodą,

potem trzeba będzię kombinować z chemią różną, szampon, tar&glue, apc, benzyna ekstrakcyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.