Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Lewus089 napisał:

Potrzebuje przewieźć kanapę z Gdańska do Bydgoszczy, a kojarzę, że ktoś ostatnio podawał adres do strony z przewoźnikami, czy coś w tym stylu. Podawało się miejsce ładunku i rozładunku oraz określało rodzaj przewożonego towaru. Pomoże ktoś? Pamiętacie adres tej strony?

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

Clicktrans?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2018 o 22:27, tegies napisał:

Znajomy przyprowadził mi samochód kilka dni po lakierowaniu. W kilku lakierowanych miejscach ma niezłą "skórkę pomarańczy" - lakiernik zawalił. Próbowałem mu pomóc i... poległem. Nie wiem co to za lakier bezbarwny ale Menzerna 400 na białym padzie nie daje rady tego nawet liznąć (a używałem tej pasty właśnie w trudnych sytuacjach). I tak samochód wraca na poprawki i nich się lakiernik męczy ale z ciekawości jak takie coś ruszać? Szlif papierem na wodę 1500/2000 i polerka później? Menzerna 400 na padzie dżinsowym może dała by radę (akurat takiego pada nie miałem)?

Tylko papier ścierny 2000-2500-3000 zalezy jak lezy i polerowanie

W dniu 1.08.2018 o 12:36, Kusiuu napisał:

Cześć,

zamierzam położyć pierwszy raz powłokę na auto, mam związane z tym pytania:

Czy powłokę kładziecie również na elementy wewnętrzne, progi, doły drzwi, czy te elementy tylko woskujecie.

Czy powłokę mogę również położyć na kołpak + felgę stalową, czy tylko na lakier?

Wszędzie możesz nałozyć powłoke

15 godzin temu, KapselK napisał:

Czym najlepiej zabezpieczy dach w Golfie III cabrio? Nie jest to ani plastik, ani materiał, taka guma jakby. Gyeon TRIM? Może coś tańszego? 

To vinyl szukaj produktów do zabezpieczania vinyli np 303

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Gozdziu23 napisał:
W dniu 2.08.2018 o 22:27, tegies napisał:

Znajomy przyprowadził mi samochód kilka dni po lakierowaniu. W kilku lakierowanych miejscach ma niezłą "skórkę pomarańczy" - lakiernik zawalił. Próbowałem mu pomóc i... poległem. Nie wiem co to za lakier bezbarwny ale Menzerna 400 na białym padzie nie daje rady tego nawet liznąć (a używałem tej pasty właśnie w trudnych sytuacjach). I tak samochód wraca na poprawki i nich się lakiernik męczy ale z ciekawości jak takie coś ruszać? Szlif papierem na wodę 1500/2000 i polerka później? Menzerna 400 na padzie dżinsowym może dała by radę (akurat takiego pada nie miałem)?

Tylko papier ścierny 2000-2500-3000 zalezy jak lezy i polerowanie

Już po fakcie. Z tego co mi opowiadał to lakiernik chyba tak właśnie zrobił - znajomy mówił że papierem na wodę darł, przeleciał później pastą G3 na mokro na jakiejś wielgaśnej białej gąbce. Teraz znajomy stara się powypłukiwać jej resztki z zakamarków 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mumins O to chodziło 👍 Dzięki ! Kolejne pytanie. Znajomemu któś przejechał cały bok auta kluczem 😠 Samochód to Kia Pro Ceed z 2009 roku. Jak z twardością takiego lakieru? Zastanawiam się czy zestaw, który posiadam, czyli PF2500 + SF3500 sobie z tym poradzi, czy potrzebne będą papierki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alfa47 napisał:

Cześć. W jakich butelkach czy coś tego typu, można trzymać i używać do Kwasu chodzi mi o Shine Chemicals Alu Cleaner. Bo w robocie używamy w Kwazar ale ja szukam tańszej alternatywy

U Nowickich sa jakieś butle puste za jakieś grosze,tam bym się kierował i dopytał

 

Boll Butelka HDPE 1L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alfa47 napisał:

Cześć. W jakich butelkach czy coś tego typu, można trzymać i używać do Kwasu chodzi mi o Shine Chemicals Alu Cleaner. Bo w robocie używamy w Kwazar ale ja szukam tańszej alternatywy

Marolexy dobrze sobie dają rade z kwasem te 500ml zwykłe zielone, aczkolwiek każde HDPE wytrzyma nie przeżarcie, z atomizerów bardzo dobrze przezywają czarne zwykłe canyony te najtańsze od shiniego 🙂
Używam z kwasem nerty i jest git

53 minuty temu, Patryk14 napisał:

Panowie w robocie dzisiaj miałem styczność z takim atomizerem. Mega fajnie rozpyla mgiełkę, bardzo wydajny i precyzyjny. Ktoś wie co to za atomizer?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

tenzi i gtechnik ma takie atomizery, wiecej nie podpowiem bo nei wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje, czy jeżeli rodzice są pierwszym właścicielem, auto kupione w pl, serwisowane w ASO, pełen pakiet OC AC, nie bite nigdy, lakier wszędzie oryginalny, a rdzewieją wszystkie drzwi na dole na łączeniu poszycia zewnętrznego i wewnętrznego. O dziwo, rdzewieją wszystkie drzwi, nawet pasażerów z tyłu, auto ma 10 lat, a spawy już rozsadziło. Niby seat ma gwarancję na perforację ale jeżeli chodzi o łączenie blach w drzwiach które są otwierane raz na ruski rok, to chyba coś jest nie tak, że auto po takim czasie ma rdzę jakby było bite albo coś. Ktoś się spotkał z dobrą wolą producenta w tym zakresie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2018 o 01:13, Kostek88 napisał:

Jak zmatowisz taki lakier, którego nie możesz ruszyć to tym bardziej zmatowień nie wyciągniesz. Ostre futro, np. Kocha, pasta 'długopracująca' i wysokie obroty na rotacji.

Ale z czego to może wynikać? Za dużo utwardzacza? To taki klar zacznie złazić po paru latach.

W dniu 4.08.2018 o 10:14, KapselK napisał:

Kolega zadzwonił do mnie z nietypowym problemem, jego nowa służbówka została zasyfiona betonem...są jakieś preparaty do bezpiecznego usunięcia, betonu z lakieru? 😉 Czy środek TENZI daje radę? 

Na chłopski rozum - namaczać, namaczać i jeszcze raz namaczać. Myślę, że mocna zasada+myjka ciśnieniowa przy akompaniamencie wysokiej temperatury mogą dać radę. Przeszło mi przez myśl, żeby rozrobić Aluxa 1:10, ale jak on u mnie z wapnem poległ, to tym bardziej z grudami betonu. Ja bym zrobił oprysk z pianownicy czegoś zasadowego - SG Citrus, piana z dużą domieszką Red Devila, środek Car Concept też jest mocny - zmieszanego z wrzątkiem i po kilku minutach to bardzo intensywnie płukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Michał126 napisał:

Ale z czego to może wynikać? Za dużo utwardzacza? To taki klar zacznie złazić po paru latach.

 

Pewnie tak, chociaż nigdy nie wiadomo co lakiernikom strzeli do głowy w oparach rozpuszczalników 😅 Jakoś zazwyczaj zdarzały się takie lakiery w wypadku ponownego lakierowania Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, wojtecki napisał:

Czy na elementy chromowane albo polerowane aluminium siądzie dobrze np kiwami od softa ? Czy szukać dedykowanych wosków pod to ?

Ja na nieliczne chromy jakie mam przy okazji woskowania tez nakladam wosk i nic zlego im sie nie dzieje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietypowa sprawa -  moja 5cio latka uwielbia wprost te cuda zwane slime czyli te takie gluty które robi się z różnych rzeczy. Ci co mają dzieci pewnie wiedzą o co chodzi. No i taki glut (kupiony w sklepie więc nie bardzo znam skład) wylądował z znaczniej mierze na jednym z ulubionych pluszaków. I tak się zastanawiam czy tego pluszaka można teraz T&G potraktować. Myślę w kontekście tego czy taki pluszak będzie potem bezpieczny dla córki. Bo to cholerstwo niestety nie bardzo schodzi jakimiś mydłami czy płynami do prania czy do naczyń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale próbowane było zapieranie czy normalnie pralka z ciepła woda?Bo specjalistki do spraw slimeow i czyszczenia mówią że pralka z ciepła woda z namaczaniem, Ale te kupne slimy to podobno łatwo nie schodzą, pobaw się z córą w DIY slimy,one się łatwo spierają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.