Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś z Was po użyciu glinki zostały na lakierze hologramy układające się w kształt przejazdów glinką po lakierze? Glinkowałem całe auto, w tym elementy, które są jakiś tydzień po lakierowaniu. Na tych malowanych tragedia, a na starych prakrycznie nic nie widać. Za krótko poczekałem na utwardzenie lakieru czy po prosu miękki lakier? Miało być szybkie odświeżenie i wosk,  nie spodziewałem się, aż takich zniszczeń.

Dodam jeszcze, że świeże elementy glinkowałem jako pierwsze, gdy glinka była jeszcze czysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że po lakierowaniu serwis polerował ci te elementy jakimś kiepskim specyfikiem i teraz powierzchnia jest bardzo tłusta. Przemyj kilka razy jakimś odtłuszczaczem  i zobacz czy się poprawiło. Ja pewien czas temu miałem lakierowane w ASO drzwi i po odebraniu auta mogłem palcem wałkować z lakieru resztki specyfiku, który użyli. Po tygodniu lakier powinien być  w pełni utwardzony, choć w/g serwisu np. elementów plastikowych po lakierowaniu nie można myć ciśnieniowo przez min. 2 tygodnie.

Odczekaj na wszelki wypadek jeszcze ze 3 tygodnie, umyj, wyglinkuj i delikatnie wypoleruj ręcznie i od nowa wywoskuj. Ja tak zrobiłem miesiąc po lakierowaniu  i dopiero wtedy zniknęły tłuste smugi .

PS nie jestem znawcą i to tylko moje spostrzeżenia i doświadczenia z własnym autem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy były polerowane 3M FC+.

Wszystko wymyłem zmywaczem silikonowym.

Film jest nagrany po odtłuszczeniu powierzchni.

Już mam na to sposób - czerwony NAT i 3M niebieski korek na rotacji wszystko ładnie ściąga. Tylko pytam czy komuś się też tak narobiło od samej glinki. Użyłem Shiny Garage Clay Bar.

Lubrykantu nie oszczędzałem. Glinka była zaginana po 2-3 razy na element, ale i tak zacząłem od elementów lakierowanych czyli tych bez powbijanego brudu.

Zapewne miękki lakier. Muszę następnym razem wziąć pod uwagę kilka godzin straty na wyprowadzanie zniszczeń po glince. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, misz.czu napisał:

Za krótko poczekałem na utwardzenie lakieru

Jak miękki (tani) bezbarwny lakier to sie przyzwyczajaj powoli. Ja bym nie ruszał przez 2-3 tyg i po co glinkowałeś świeżo lakierowany element? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, misz.czu napisał:

Już mam na to sposób - czerwony NAT i 3M niebieski korek na rotacji wszystko ładnie ściąga. Tylko pytam czy komuś się też tak narobiło od samej glinki. Użyłem Shiny Garage Clay Bar.

Miałem tak trzy razy:
N9ww_iIgMf1nsxItxfP7Xq6KLTVwHRnVa9vKn8Z1
Pogniewałem się na glinke, bo kupowałem już jakąś lepszą i nadal to samo, w końcu użyłem więcej szamponu do poślizgu, glinke zamoczyłem w gorącej wodzie, użyłem mniejszy docisk i udało się wyglinkować auto bez zostawiania smug. A co do smug, tak - próbowałem wszystkiego, pomogła tylko polerka :P 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, damiancd napisał:

Miałem tak trzy razy:

Pogniewałem się na glinke, bo kupowałem już jakąś lepszą i nadal to samo, w końcu użyłem więcej szamponu do poślizgu, glinke zamoczyłem w gorącej wodzie, użyłem mniejszy docisk i udało się wyglinkować auto bez zostawiania smug. A co do smug, tak - próbowałem wszystkiego, pomogła tylko polerka 😛 

Generalnie to glinki nie powinno się dociskać, a tylko ją "prowadzić" 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DaV napisał:

Jak miękki (tani) bezbarwny lakier to sie przyzwyczajaj powoli. Ja bym nie ruszał przez 2-3 tyg i po co glinkowałeś świeżo lakierowany element? 

Na lakierze miałem kropki po konserwacji do profili zamkniętych. Chciałem to usunąć Prickbortem, ale dużo nie zeszło. Mogłem podziałać punktowo zmywaczem do silikonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiło mi się o uszy kiedyś, że istnieje taka prowizorka jak dodawania QD do szamponu podczas mycia auta. Ma to jakiś sens i uzasadnienie?
Chyba trzebaby wlać całą butlę zeby jakies rozsądne stężenie było, ale moze sie nie znam :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, W1Michal napisał:

czym się rózni Crystal Serum Light od Black ?  Black jest do ciemnych aut czy jak to wyglada ? nie widze tej powłoki nigdzie w sklepie w necie mało też jest informacji

Wydaje mi się że Black jest tylko dla akredytowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, StreamHD napisał:

Obiło mi się o uszy kiedyś, że istnieje taka prowizorka jak dodawania QD do szamponu podczas mycia auta. Ma to jakiś sens i uzasadnienie?

Próbowałem z bsd, wlałem chyba z 50ml i nic nie zmieniło. Ja bym spróbował dodać adbl ssw (ale go nie posiadam), ponieważ można go aplikować na mokro, i może potem daje jakąś hydrofobowość. Wiem, że możesz dodać qd do wody i szamponu i działa lepiej jako lubrykant do glinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaparkowałem auto obok ogrodzenia i na nieszczęście płot był malowany farba , zapewne jakaś olejna . Zauważyłem w dwóch miejscach : na masce i lampie przedniej takie delikatne nitki z farby grubości pajęczyny i długości około 10 cm. Pierwsza reakcja że skrobnąć glinką , później że benzyną ekstrakcyjną, ale może najpierw zmywacz silikonowy , jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2018 o 16:38, StreamHD napisał:

Obiło mi się o uszy kiedyś, że istnieje taka prowizorka jak dodawania QD do szamponu podczas mycia auta. Ma to jakiś sens i uzasadnienie?

Dodałem kiedyś do szamponu dehydrowax od CarConcept - praktycznie piana zniknęła, ale auto było czyste i "nawoskowane"😀 Wadą tego rozwiązania jest chemiczny zapach dehydrowax'a, zaletą szybkie osuszanie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kerlik napisał:

Dodałem kiedyś do szamponu dehydrowax od CarConcept - praktycznie piana zniknęła, ale auto było czyste i "nawoskowane"😀 Wadą tego rozwiązania jest chemiczny zapach dehydrowax'a, zaletą szybkie osuszanie auta.

 

W dniu 21.08.2018 o 18:17, Arkadio_Gdansk napisał:

Chyba trzebaby wlać całą butlę zeby jakies rozsądne stężenie było, ale moze sie nie znam 🙂

 

 

Panowie ADBL QD1 dodałem do VP AP. Tak jak u kolegi @kerlik piana praktycznie zniknęła 😛  Zobaczę jak będzie z kropelkami.

Na oko dodałem jakieś 100ml bo tyle mi zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.