Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, W1Michal napisał:

Ok. powinno pomóc, quik waxy pomagają, tyle że na krótko (nie dziwne zresztą) dlatego szukam czegoś śliskiego i trwalszego niż do pierwszego deszczu

Przy małym używaniu wycieraczek DG NGCC wytrzymywał około  3ipół miesiąca w miejscu pracy gumy. Krople są brzydkie, ale zrut wody i śliskość nadrabiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

male pytanko czym najlepiej/najbardziej odetkac SOFT99 Ultra Glaco na czolowej?
kladlem w kwietniu i krople zaczynaja zjezdzac od 60km/h ale juz nie uciekaja tak szybko jak wczesniej.
mylem plynem do naczyn, ipa robilem ale spodziewalem sie lepszej poprawy. czy nic lepszego juz nie wyciagne?
mam jeszcze tenzi truck. moge probowac? nie wyzre mi glaco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kowloonwax napisał:

Da się gdzieś kupić Koch Chemie Guf Gummifix nie w 10 litrowych baniakach? Jeśli nie to co zadziała podobnie?

Pytaj u nich 

http://mlody.sklep.pl/wolna-001-koch-chemie-guf-gummifix-10l-preparat-do-pielegnacji-gum-i-plastikow-wewnetrznych-antyposlizgowy,c1,p44362,pl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sobie kupić jakąś fajną latarkę czołową żeby sobie czasami coś doświetlić. Nie musi byc jakaś kosmiczna,bawie się amatorsko a w garażu lampy mam słabe. Szperałem troche na forum i widze głównie jakieś albo czołówki za miliony monet robiące jednocześnie kanapki albo jakieś przerabiane z allieexpres. Jest coś co od troche poświeci używając jej raz na 2 tygodnie i nie kosztuje kroci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kowloonwax napisał:

Da się gdzieś kupić Koch Chemie Guf Gummifix nie w 10 litrowych baniakach? Jeśli nie to co zadziała podobnie?

https://www.facebook.com/groups/1401187206858938/permalink/2065622883748697/?sale_post_id=2065622883748697

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w lidlu niebawem myjka cisnieniowa parkside phd 135.
Warto kupic za 349pln?
Moja budzetowa myjka umarła po bodaj 4 latach. Da radę ten sprzet do prywatnego uzytku?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dekontaminacji wosk się nieprzyjemnie nakłada 😞 jest szorstko. Nie wspominam już o trwałości wosku który nałożysz.

Dodatkowo jeżeli na lakierze są np jakieś opiłki metali (które normalnie ściągniesz deironizerem i glinką) i dostaną się one pod aplikator to sam pomyśl co zostawią na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kristt napisał:

Mam pytanie. Czy mogę w jakiś sposób uszkodzić/porysować/"zepsuć"/zmatowić lakier gdy wrzucę na niego wosk (np. 1000p Finish Kare) bez glinkowania, odsmolenia, deironizacji? Czy po prostu nie robiąc "dekontaminacji" obniżę trwałość wosku nie czyniąc krzywdy lakierowi?

No a tak na logikę to jak sądzisz?
W takim przypadku lepiej jakiś dobry wosk na mokro dać jak nie masz przygotowanej powierzchni, choć nie wiem jaki da to efekt i ile się utrzyma - nie korzytsałem z tego typu produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, snlkers napisał:

Dodatkowo jeżeli na lakierze są np jakieś opiłki metali (które normalnie ściągniesz deironizerem i glinką) i dostaną się one pod aplikator to sam pomyśl co zostawią na lakierze.

No sorry ale nie wierzę że aplikatorem ściągniesz opiłki metali i porysujesz lakier... 

@Kristt Moim zdaniem taki twardziel po prostu nie pokaże swoich możliwość. Na twoim miejscu do takich akcji poszedłbym w jakiś QD lub QW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Birkhof napisał:

No a tak na logikę to jak sądzisz?
 

Na logikę to tlenki metalu, które mogłyby być związane przez deironizer są zbyt małe by porysować lakier, a jeśli są na lakierze jakieś większe opiłki to mogę go porysować już na etapie mycia. 😉 Tak samo ze smołą, która przecież nagle sama się nie odklei. Jedyne co to zabrudzenia, które są zdejmowane przez glinkę"na logikę" stanowią zagrożenie.

Myślałem o tym wosku:  clearkote-carnauba-moose-wax.jpg 

Jest płynny, więc teoretycznie aplikacja powinna być mniej inwazyjna. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, iż dział wnętrze jest martwy i rzadko odwiedzany to zapytam tutaj.
Walczyłem ostatnio chwilę z denerwującym mnie od dłuższego czasu osadem na kratkach wentylacyjnych.

20180804_124110.jpg.35fd7f54c07c120dd6eb4b29c49f433a.jpg
Prawdopodobnie jest to osad po piance do odgrzybiania klimatyzacji, ale głowy nie dam, bo jest na każdym rzędzie a nie tylko na dolnych szczebelkach kratki. Próbowałem zadziałać APC + pędzel > mikrofibra, następnie tarłem mikrofibrą nasączoną APC i też nic, mam wrażenie, że jeszcze bardziej się to rozniosło.
Próbować położyć na to dressing czy najpierw czymś to wyczyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, david2888 napisał:

@misz.czu spróbuj opalarka delikatnie może, a potem jakis mocno przyciemniajacy dressing np Adbl wow lub PB Natural look

Angelwax ma też tłusty dressing - AW Angel, można też położyć ich sealanty, które nadają się na wszystko AW Corona albo Halo. 
@misz.czu nie wiem skąd jesteś jak Wrocław to byś sobie ode mnie trochę wziął AW AnGel'a i zobaczył czy pomoże.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, david2888 napisał:

@misz.czu spróbuj opalarka delikatnie może, a potem jakis mocno przyciemniajacy dressing np Adbl wow lub PB Natural look

Ok, spróbuję. Co do dressingu to już mam zakupiony Shiny Garage Apple Plastic Dressing, nawet jeszcze nie użyłem. 

51 minut temu, Birkhof napisał:

Angelwax ma też tłusty dressing - AW Angel, można też położyć ich sealanty, które nadają się na wszystko AW Corona albo Halo. 
@misz.czu nie wiem skąd jesteś jak Wrocław to byś sobie ode mnie trochę wziął AW AnGel'a i zobaczył czy pomoże.

 

Dzięki za chęci, ale kawałek mam - Zagłębie Dąbrowskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje przewieźć kanapę z Gdańska do Bydgoszczy, a kojarzę, że ktoś ostatnio podawał adres do strony z przewoźnikami, czy coś w tym stylu. Podawało się miejsce ładunku i rozładunku oraz określało rodzaj przewożonego towaru. Pomoże ktoś? Pamiętacie adres tej strony?

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem w trakcie pierwszego zabiegu aplikacji powłoki. Zrobiłem pełna korektę oraz umyłem auto szamponem odtłuszczającym. Teraz wziąłem się za odtluszczanie lakieru. Użyłem Wipe Out oraz ipa 50/50. Mikrofibry nowe Flexipads zielone gładkie, ADBL szara i wyprana Monster Shine puszysta. Na powierzchni lakieru zostają mi "śmietki" z mikrofibry których ciężko się pozbyć. Jak się tego pozbyć? Czy lakier musi być idealny przed nałożeniem powłoki membranowej? Czarny lakier metalizowany Renault 2015.

IMG_20180806_202432.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.