Jump to content

tegies

Użytkownik
 • Posts

  63
 • Joined

 • Last visited

About tegies

Informacje

 • Imię
  Tomek
 • Lokalizacja
  Łódź
 • Województwo
  Łódzkie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

tegies's Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

 • Dedicated Rare
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In Rare

Recent Badges

17

Reputation

 1. Tylko papier ścierny 2000-2500-3000 zalezy jak lezy i polerowanie Już po fakcie. Z tego co mi opowiadał to lakiernik chyba tak właśnie zrobił - znajomy mówił że papierem na wodę darł, przeleciał później pastą G3 na mokro na jakiejś wielgaśnej białej gąbce. Teraz znajomy stara się powypłukiwać jej resztki z zakamarków
 2. @Kostek88 Dzięki. Popatrz... futro mam, wyleciało mi to z głowy bo bardzo rzadko go używam. Lakiernik pewnie i tak miejsca ze skórką zmatowi papierem na mokro i całość przepoleruje agresywną pastą, bo patrzyłem na te miejsca i nic innego mi do głowy nie przychodzi. Z ciekawości zapytam co za lakier położył że taki twardy.
 3. Znajomy przyprowadził mi samochód kilka dni po lakierowaniu. W kilku lakierowanych miejscach ma niezłą "skórkę pomarańczy" - lakiernik zawalił. Próbowałem mu pomóc i... poległem. Nie wiem co to za lakier bezbarwny ale Menzerna 400 na białym padzie nie daje rady tego nawet liznąć (a używałem tej pasty właśnie w trudnych sytuacjach). I tak samochód wraca na poprawki i nich się lakiernik męczy ale z ciekawości jak takie coś ruszać? Szlif papierem na wodę 1500/2000 i polerka później? Menzerna 400 na padzie dżinsowym może dała by radę (akurat takiego pada nie miałem)?
 4. Na ręce aż tak dokładnie nie patrzyłem przy naklejaniu - czy taśmuje czy na ciężarkach już taśma była. Czyścił w każdym razie czymś przed naklejeniem. Wychodzi na to że problem po stronie ciężarków/taśmy a nie po stronie stosowania chemii do czyszczenia. No cóż, i taki przypadek może się zdarzyć.
 5. Ale pisałem że one się nie odkleiły klasycznie, tylko masa klejąca stwardniała i się pokruszyła - praktycznie paznokciem zeskrobałem pozostałości. Jeśli nikt się z tym nie spotkał to znaczy że oponiarz użył jakiejś może starej/źle przechowywanej 'taśmy' do klejenia odważników. Sam myślę że raczej chemia do czyszczenia takiego kuku raczej by nie zrobiła, ale pytam tylko profilaktycznie...
 6. Z tego co pamiętam (butelki wyrzuciłem) to co pisałem na początku tematu: Tenzi Alux i K2 Roton. @piotr@sta czytaj ze zrozumieniem treści
 7. Nie, widziałem jak oponiarz czyścił miejsce przed przyklejeniem. Przykleił na taką jakby gumowaną taśmę dwustronną. I ta taśma właśnie zrobiła się taka że sie kruszyć zaczęła. Odważnik nie odpadł przez to że się coś odkleiło tylko przez to że taśma straciła elastyczność i się kruszyć zaczęła.
 8. W tamtym sezonie przed składowaniem alufelg wyczyściłem je (z tego co pamiętam Tenzi Alux i K2 Roton). Przygotowując się do zakładania na ten sezon okazało się, że poodpadało mi 3/4 ciężarków wyważających felgę Czy chemia do czyszczenia felg wpływa na tracenie właściwości ten masy na którą oponiarz zakłada ciężarki? Czy po prostu może trafiły mi się jakieś zleżałe materiały jakie zakładał mi oponiarz w tamtym sezonie (zmieniałem opony to i wyważanie od podstaw było). Miał ktoś może taki przypadek?
 9. Dzięki, wyczyszczę ciastka i poobserwuję czy się poprawiło. ----------------------------------- edit: Niestety nie zatrybiło. Teraz zero jakichkolwiek powiadomień. Włączam sprzęt, patrze w wiadomości i nic nie przyszło z forum. Zaglądam na pocztę na stronie w spam - też nic nie ma. Wchodzę na forum i widzę aktywność w 4 tematach które obserwuję. Coś u mnie na koncie się zadziało skoro inni nie mają z tym problemu.
 10. No tak... kiedyś tego nie było. To teraz wykluczają się ustawienia w samym profilu z ustawieniami w samym wątku? Bo zaznaczanie tam (w swoim profilu znaczy): "Wyślij tylko jedno powiadomienie o obserwowanej zawartości, do czasu aż ponownie odwiedzę stronę." nie działa, a takiej opcji w ustawieniach powiadomień samego wątku już nie ma. Czyli już nie ma tak jak do niedawna, że dostałem jedno powiadomienie o wypowiedzi w wątku, klik w ten link przenosił do ostatniej czytanej odpowiedzi + wyświetlały się następne? To teraz jak na tydzień wyjadę to trzeba wyłączać w ogóle powiadomienia aby maile po każdej odpowiedzi nie przychodziły...
 11. Oczywiście że mam powiadomienia ustawione. Ale przychodziły w pęczkach a nie "jedno powiadomienie o obserwowanej zawartości, do czasu aż ponownie odwiedzę stronę." Teraz nic nie przychodzi, zajrzałem do wątku i widzę że są wypowiedzi a powiadomień u mnie brak. Coś z silnikiem forum się dzieje.
 12. No nie wiem... nawet teraz zanim tu wszedłem dostałem 3 maile z powiadomieniami odnośnie aktywności tego tematu. Trochę to uciążliwe, bo rano zaglądam na skrzynkę a tam 20 maili z powiadomieniami o 2-3 tematach.
 13. Coś przestała działać opcja: "Wyślij tylko jedno powiadomienie o obserwowanej zawartości, do czasu aż ponownie odwiedzę stronę." Dostaję na skrzynkę powiadomienie o każdej wypowiedzi jaka pojawia się w obserwowanym temacie.
 14. Łooo.... ale muli przy przewijaniu. Mam wrażenie że palcem w smole przewijam
 15. Styl pod dotykowce zawitał, na starszych i wolniejszych kompach muuuuli przy przewijaniu strony niestety. Ale da się jakoś czytać
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.