Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie może głupie może nie. Dolanie do wody z szamponem IPA ma jakis sens? Ostatnio na rynku pojawiło się kilka propozycji szamponów odtłuszczajacych pod powłoki czy nałożenie wosku i wpadł mi do głowy taki pomysł. Ps nie musie od razu po mnie jechać 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Strus napisał:

Nietypowa sprawa -  moja 5cio latka uwielbia wprost te cuda zwane slime czyli te takie gluty które robi się z różnych rzeczy. Ci co mają dzieci pewnie wiedzą o co chodzi. No i taki glut (kupiony w sklepie więc nie bardzo znam skład) wylądował z znaczniej mierze na jednym z ulubionych pluszaków. I tak się zastanawiam czy tego pluszaka można teraz T&G potraktować. Myślę w kontekście tego czy taki pluszak będzie potem bezpieczny dla córki. Bo to cholerstwo niestety nie bardzo schodzi jakimiś mydłami czy płynami do prania czy do naczyń

Płyn do soczewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z padów z mikrofibry/wełny będzie najlepszy na DA chodzi mi o rozmiar 80mm:

Super Shine NeoHybrid Cut Green

NAT Pad z mikrofibry

ROYAL PADS Royal Air Micro Cut

ROYAL PADS Royal Air Wool Cut

Detailing Mafia Premium Pads Microfiber

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
28 minut temu, Alfa47 napisał:

Szybkie pytanie posiada ktoś kamerkę Lamax C7 Drive ? Warto czy coś lepszego jest w tej cenie do 300zł ? 

ja mam. jest super. polecam

46 minut temu, Alfa47 napisał:

Warto

bardzo mi sie w niej podoba łatwość zdejmowania i chowania.

Jakis czas temu na osiedlu sąsiadowi wybili szybę i ukradli kamerkę, od tamtego czasu swoja chowam na noc. Trwa to 5 sekund.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2018 o 15:42, DaV napisał:

Pytanie może głupie może nie. Dolanie do wody z szamponem IPA ma jakis sens? Ostatnio na rynku pojawiło się kilka propozycji szamponów odtłuszczajacych pod powłoki czy nałożenie wosku i wpadł mi do głowy taki pomysł. Ps nie musie od razu po mnie jechać 😄 

Szampony odtłuszczające odtłuszczają na innej zasadzie. Co do IPA to pomyśl ile musiałbyś wlać do wiadra, żeby mieć stężenie chociaż 20% jak roztwór IPA do otłuszczania, a poza tym alkohol szybciej odparuje niż z zamkniętej butli.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Strus napisał:

Dziurka odprowadza ciepło. Po to są aby ich na DA używać

Oraz na padach bez dziurki pasta roluje sie i zbiera w miejscu gdzie powinna byc dziurka 🙂 ( ww wiekszosci przypadkach ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie było padów z otworem a DA były, takie info kiedys tu usłyszałem gdy pytałem o roznice padów. Zrobilem kilka onestepow padami bez otworów i przy czestym wydmuchiwaniu pada nic sie nie roluje. Czystość pracy przede wszystkim. Choć to prawda po cos te otwory powstały, by ulatwic prace, odprowadzic nadmiar ciepła i ewentualnie pasty.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może głupie może nie. Dolanie do wody z szamponem IPA ma jakis sens? Ostatnio na rynku pojawiło się kilka propozycji szamponów odtłuszczajacych pod powłoki czy nałożenie wosku i wpadł mi do głowy taki pomysł. Ps nie musie od razu po mnie jechać  
Pod wosk używasz cleanera a nie szamponu odtłuszczającego. On nadaje się tylko do odtykania powłoki

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobotę aplikowałem colli 476s i miejscami (tam gdzie nie obkleiłem taśmą albo po prostu mniej uważałem) maźnęło mi się na czarne plastiki - wczoraj widząc jak to średnio wygląda i mając pod ręką sonax xtreme żel do plastików natarłem je, w większości odzyskały pierwotną czerń ale nie wszystkie. co polecacie na szybko? może da się czymś szybko zmyć z plastików colli, niekoniecznie stosując dedykowany środek do czarnych elementów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adaszek96 napisał:

Pod wosk używasz cleanera a nie szamponu odtłuszczającego. On nadaje się tylko do odtykania powłoki

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Dużo osób robi kombinację, często zaczynając od mocniejszej zasadowej piany, potem szampon odtłuszczający, taka kombinacja na pewno usuwa część wosku (a o to przecież nam chodzi) jak i niweluje niektóre cząstki, których nie usuną zwykłe szampony, dzięki czemu łatwiejsza będzie zarówno dekontaminacja jak i glinkowanie, oraz cleaner będzie miał mniej wosku do usunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób robi kombinację, często zaczynając od mocniejszej zasadowej piany, potem szampon odtłuszczający, taka kombinacja na pewno usuwa część wosku (a o to przecież nam chodzi) jak i niweluje niektóre cząstki, których nie usuną zwykłe szampony, dzięki czemu łatwiejsza będzie zarówno dekontaminacja jak i glinkowanie, oraz cleaner będzie miał mniej wosku do usunięcia.
Ale cleaner usunie wosk bez problemu to po co używać szamponu, który i tak tego nie zrobi. Czego ma nie usunąć szampon o neutralnym pH a usunie to szampon zasadowy, "usuwające stare woski" ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adaszek96 A po co odtykamy powłoki? Klar też jest powłoką i też trzeba go odetkać, tak samo podczas mycia auta zabezpieczonego świeżym mocnym sealantem, to może Ci się zatkać i nie będziesz go w stanie odetkać zwykłym szamponem z neutralnym ph, a mocniejsze ph go odetka. Tak samo neutralne ph nie zmyje części zanieczyszczeń a zmyje go mocna zasada, co ułatwi późniejsze glinkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=21741]Adaszek96[/mention] A po co odtykamy powłoki? Klar też jest powłoką i też trzeba go odetkać, tak samo podczas mycia auta zabezpieczonego świeżym mocnym sealantem, to może Ci się zatkać i nie będziesz go w stanie odetkać zwykłym szamponem z neutralnym ph, a mocniejsze ph go odetka. Tak samo neutralne ph nie zmyje części zanieczyszczeń a zmyje go mocna zasada, co ułatwi późniejsze glinkowanie.
Przy powłokach jak najbardziej, ale nadal nie widzę powodu dla stosowania szamponu zasadowego przed położeniem wosku.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Adaszek96 napisał:

Ale cleaner usunie wosk bez problemu to po co używać szamponu, który i tak tego nie zrobi. Czego ma nie usunąć szampon o neutralnym pH a usunie to szampon zasadowy, "usuwające stare woski" ?

Nie w tę stronę. Te szampony "usuwające stare woski" są przede wszystkim pozbawione składników poprawiających poślizg i wygląd lakieru, które w takim procesie tylko przeszkadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2018 o 09:03, Strus napisał:

Nietypowa sprawa -  moja 5cio latka uwielbia wprost te cuda zwane slime czyli te takie gluty które robi się z różnych rzeczy. Ci co mają dzieci pewnie wiedzą o co chodzi. No i taki glut (kupiony w sklepie więc nie bardzo znam skład) wylądował z znaczniej mierze na jednym z ulubionych pluszaków. I tak się zastanawiam czy tego pluszaka można teraz T&G potraktować. Myślę w kontekście tego czy taki pluszak będzie potem bezpieczny dla córki. Bo to cholerstwo niestety nie bardzo schodzi jakimiś mydłami czy płynami do prania czy do naczyń

Broń Boże T&G!! ! 🤒

Te preparaty zawierają węglowodory aromatyczne, które są po prostu szkodliwe dla zdrowia. Tym bardziej dla dziecka... Pół biedy gdy jest to TG od ADBL - on jest trochę lepszy bo ma pochodne olejów roślinnych.

W życiu bym nie ryzykował z taką mocną chemią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy podczas korekty lakieru na maszynie DA oklejacie jakieś elementy czy nie widzicie takiej potrzeby? Czy podczas przygrzewania elementu jak jest już gorący wycieracie resztki pasty od razu czy czekacie aż chwilę zejdzie temp. Z elementu który polerujecie?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.