Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zamierzam położyć pierwszy raz powłokę na auto, mam związane z tym pytania:

Czy powłokę kładziecie również na elementy wewnętrzne, progi, doły drzwi, czy te elementy tylko woskujecie.

Czy powłokę mogę również położyć na kołpak + felgę stalową, czy tylko na lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o wystawianiu faktur za czyszczenie w ten sposób https://contentcouple.pl/inkubator-przedsiebiorczosci-dg ?

Nie chcę zakładać działalności gospodarczej, a chciałbym żeby wszystko z podatkami było ok, czyszczenie ma być tylko pracą dorywczą, jak rozwiązać problem z wystawianiem rachunków, faktur i żeby w US było wszystko ok, dodatkowe składki do ZUS z tej pracy dodatkowej mnie nie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Matigie napisał:

Co myślicie o wystawianiu faktur za czyszczenie w ten sposób https://contentcouple.pl/inkubator-przedsiebiorczosci-dg ?

Nie chcę zakładać działalności gospodarczej, a chciałbym żeby wszystko z podatkami było ok, czyszczenie ma być tylko pracą dorywczą, jak rozwiązać problem z wystawianiem rachunków, faktur i żeby w US było wszystko ok, dodatkowe składki do ZUS z tej pracy dodatkowej mnie nie interesują.

Jeśli ktoś musi mieć fakturę to np.: useme.eu - ale nie wiem czy moają taką usługę jek czyszczenie/mycie. teraz można mieć DG do jakiejś tam kwoty bez ZUSu chyba, musiałbyś poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś musi mieć fakturę to np.: useme.eu - ale nie wiem czy moają taką usługę jek czyszczenie/mycie. teraz można mieć DG do jakiejś tam kwoty bez ZUSu chyba, musiałbyś poczytać.
Ale nie uslugi zwiazane z "zanieczyszczaniem srodowiska czy wód gruntowych"
Wiec detailing nie przejdzie bez Zusu

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy przyprowadził mi samochód kilka dni po lakierowaniu. W kilku lakierowanych miejscach ma niezłą "skórkę pomarańczy" - lakiernik zawalił. Próbowałem mu pomóc i... poległem. Nie wiem co to za lakier bezbarwny ale Menzerna 400 na białym padzie nie daje rady tego nawet liznąć (a używałem tej pasty właśnie w trudnych sytuacjach). I tak samochód wraca na poprawki i nich się lakiernik męczy ale z ciekawości jak takie coś ruszać? Szlif papierem na wodę 1500/2000 i polerka później? Menzerna 400 na padzie dżinsowym może dała by radę (akurat takiego pada nie miałem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie o APC żeby się upewnić i niczego nie zepsuć. Mam standardowe APC (nie PRO) od ADBL. Stężenie do plastików we wnętrzu 1:10 nie powinno zrobić szkody, to wiem. A do opon? Zaczynać od razu od 1:5 czy 1:10?

Sorry za burdel w poście, ale po dodaniu odnośnika do profilu ADBL coś się zepsuło...

@ADBL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Majkelu Do opon nie lepiej specjalny środek do opon, na przykład od Shiny Garage?

U mnie sprawdza się świetnie nawet rozcieńczony, a zużywa się tylko śladowa ilość. 

 

Ale jak APC to myślę, że 1:5 spokojnie możesz dać, bez żadnych obawień 😉

 

edit: Tak teraz patrzę to wygląda to jak post marketingowca po gimnazjum 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tegies napisał:

Znajomy przyprowadził mi samochód kilka dni po lakierowaniu. W kilku lakierowanych miejscach ma niezłą "skórkę pomarańczy" - lakiernik zawalił. Próbowałem mu pomóc i... poległem. Nie wiem co to za lakier bezbarwny ale Menzerna 400 na białym padzie nie daje rady tego nawet liznąć (a używałem tej pasty właśnie w trudnych sytuacjach). I tak samochód wraca na poprawki i nich się lakiernik męczy ale z ciekawości jak takie coś ruszać? Szlif papierem na wodę 1500/2000 i polerka później? Menzerna 400 na padzie dżinsowym może dała by radę (akurat takiego pada nie miałem)?

Jak zmatowisz taki lakier, którego nie możesz ruszyć to tym bardziej zmatowień nie wyciągniesz. Ostre futro, np. Kocha, pasta 'długopracująca' i wysokie obroty na rotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Beeercik napisał:

@Majkelu Do opon nie lepiej specjalny środek do opon, na przykład od Shiny Garage?

U mnie sprawdza się świetnie nawet rozcieńczony, a zużywa się tylko śladowa ilość. 

 

Ale jak APC to myślę, że 1:5 spokojnie możesz dać, bez żadnych obawień 😉

 

edit: Tak teraz patrzę to wygląda to jak post marketingowca po gimnazjum 😂

"Dzięki", ale gimnazjum już od "kilku" lat za mną. ADBL oznaczyłem, bo liczyłem na ich odpowiedź. A że przy okazji coś się zepsuło i nie mogłem po tym oznaczeniu niczego napisać ani tego usunąć - nic nie poradzę. Już pominę to, że tak tandetnej formy reklamy ADBL na tym forum nie potrzebuje.

A dedykowanego środka do opon nie chcę, bo złożyłem budżetowy zestaw -> patrz chociażby mój wątek sprzed około miesiąca (chociaż teraz koncepcja się już zmieniła).

Tak czy owak - dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Megs UC -> Megs UP -> King of Gloss

Czy po Ultimate Compound odtłuszczać lakier? UP to po części cleaner, a po części glaze, więc niby odtłuszczanie można by pominąć, ale zależy mi na jak największym wet look’u. 

Lakier czarny metalik, co sądzicie? 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kostek88 Dzięki. Popatrz... futro mam, wyleciało mi to z głowy bo bardzo rzadko go używam. Lakiernik pewnie i tak miejsca ze skórką zmatowi papierem na mokro i całość przepoleruje agresywną pastą, bo patrzyłem na te miejsca i nic innego mi do głowy nie przychodzi. Z ciekawości zapytam co za lakier położył że taki twardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje powłoki na szybę, mam dwa wymagania - łatwość aplikacji (tak aby w garażowych warunkach nie dało sie zepsuć nakłądania i nie wychodziły jakieś zamazy) i maksymalna śliskość oraz w miare trwała. Mam jakieś dziwne szorstkie szyby i wycieraczki podskakują jak diabli nawet jak są nowe.  Popryskałem quik waxem i pomaga ale na chwile. Więc przydałoby sie coś trwałego.  Co polecicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@W1Michal jesli szortkosc to na pewno potrzebujesz kompletnie oc zyscic szybe 🙂 szampon, ipa, glinka, ipa, ceriglass .a filcu z rotacja lub DA, ipa I dopiero NW. Zazwyczaj jesli stare lub nie wiadomo jak dlugo sa zmiana wyciwraczek.

Na tak przygotowanej szybie fajnie sie spisuje dystansowo NW gyeona(9 miesiecy I sprzedalem auto). Max protect tez fajna ale znam tylko z opinii 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyba czyszczona nic to nie daje. Szkło jest jakieś dziwne. I ten problem mam nie tylko ja w innych modelach jest to samo. Najlepiej jakby był to środek typy pryśnij przetrzyj ciesz sie jazdą. Nie musze mieć trwałości rzedu 5 miesięcy. Jak wytrzyma póltora bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sam jestem na etapie zakupu kamerki, mój faworyt to 

https://www.morele.net/kamera-samochodowa-lamax-drive-c7-drivec7-854852/

 

piękna nie jest ale ma baterię ktora jest w stanie wytrzymać 24h (w trybie parkowania), z tego co czytałem opinie to ogólnie działa dłużej niż te z mniejszą baterią, na 99,9999% ją po weekendzie zamówię

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie pytanie dot. Kamerek samochodowych, polecicie coś ciekawego do +/- 250zł ? Mam nadzieje że, coś ciekawego znajdę. ?

Viofo A119 I wgrać oprogramowanie beta z HDR, ale żeby się zmieścić w budżecie musisz zamówić prosto z ChRL.

 

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2018 o 10:40, W1Michal napisał:

Poszukuje powłoki na szybę, mam dwa wymagania - łatwość aplikacji (tak aby w garażowych warunkach nie dało sie zepsuć nakłądania i nie wychodziły jakieś zamazy) i maksymalna śliskość oraz w miare trwała. Mam jakieś dziwne szorstkie szyby i wycieraczki podskakują jak diabli nawet jak są nowe.  Popryskałem quik waxem i pomaga ale na chwile. Więc przydałoby sie coś trwałego.  Co polecicie ?

Duragloss nanoglass ceramic coating.

Jest śliski, sprawdzał się tam gdzie inne powłoki lub nw powodowały podskakiwanie wycieraczek.

 

Oczywiście nie gwarantuję, że u Ciebie nadal nie będą podskakiwać 😉

To powłoka a nie nw więc woda zjeżdża odrobinę później. Łatwo się nakłada bez mazów. 

59ml powinienes za pół ceny kupić w wax paradise

Na reszte szyb, boczne i tylne rainX wystarczy na pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.