Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, paperson napisał:

@CoolBreeze bierz śmiało tego biało-niebiesko-czarnego od Flexipads. Jeszcze więcej nim zdziałasz. Biała strona będzie skuteczniejsza od żółtej, pewnie ma podobną twardość do białych gąbek cuttingowych tego producenta :good:

a powiedzcie mi po czym sprawdzę, że aplikator Flexipad jest już wysłużony i trzeba kupić nowy? czy ten biało-niebieski nie będzie za agresywny na powtórnie lakierowany element?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2018 o 19:28, Strus napisał:

Zastanawiam czy brać Tungsram H7 55W Sportlight +50% BLUish czy H7 TUNGSRAM MEGALIGHT ULTRA +120%

Tych pierwszych nie używałem, moja wcześniejsza opinia dotyczyła Tungsram Megalight Ultra +120%. Naprawdę polecam, u mnie siedzą już w trzech autach w rodzinie. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, krzysg101 napisał:

Tych pierwszych nie używałem, moja wcześniejsza opinia dotyczyła Tungsram Megalight Ultra +120%. Naprawdę polecam, u mnie siedzą już w trzech autach w rodzinie. 

Zamówione. Do zestawu wpadną też W5W Phillips White Vision. Na obrysy też White Vision wlecą. A co mi tam 🙂🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zabezpieczone felgi CarPro Dlux. Ogólnie spoko się domywają  wodą, jednak żeby porządnie je myć dotykowo (zwłaszcza środek) to mogę używać Excede Wheel Cleaner 1:10? Chodzi mi głównie o to, żeby jak najmniej działać destruktywnie na powłokę, a żeby nie trzeć szczotką i samą wodą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SzaKal napisał:

@Horas91 AQUA  Coating Booster jest dedykowany do konserwacji UNC-R

Ostatnio czytałem, że jest do powłok ceramicznych i kwarcowych. Jeśli do wszystkich (w tym membranowych) to czym się różni od silk coata? I czym silk coat od reload/cure?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś fibry do brudnej roboty typu wnęki, progi bagażnika, elementy przy zawiasach, tam gdzie tego syfu może zostać najwięcej. Jakieś w miarę dobre i nie drogie?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś fibry do brudnej roboty typu wnęki, progi bagażnika, elementy przy zawiasach, tam gdzie tego syfu może zostać najwięcej. Jakieś w miarę dobre i nie drogie?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Ja kupuje 10 sztuk za 14 zł, gramatura poniżej 200gsm 30x30

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patryk14 napisał:

Poleci ktoś fibry do brudnej roboty typu wnęki, progi bagażnika, elementy przy zawiasach, tam gdzie tego syfu może zostać najwięcej. Jakieś w miarę dobre i nie drogie?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Ja jakieś smary w busach etc wycieram fibrami z Auchan (Wola park) po 1zł za szmatkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BH ma duży wpływ na woski i niestety skraca ich trwałość. Po glaze nie myje się auta tylko kładziesz na to wosk. Co do pylenia przez BH to ja nigdy tego nie zauważyłem niezależnie od sposobu aplikacji.  Jeśli został ci pył to przetrzyj delikatnie mikrofibrą. Jak aplikowałeś BH? ręcznie czy maszynowo? jeśli maszynowo to może za dużo produktu nakładasz na pad i się zapycha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy użycie glaze takiego jak PB Black Hole ma znaczący wpływ na trwałość wosku? Czy po zaaplikowaniu Black Hole należałoby auto ponownie umyć przed nałożeniem wosku w celu usunięcia resztek pyłu po BH?
Tak, BH skraca żywotność wosku, ale bardzo dobrze maskuje. Nie myjemy już po nałożeniu Glaze. Nigdy nie miałem sytuacji, aby BH pylił.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma cieknie ci po zamontowaniu PA do lancy to w tej końcówce (adapterze) jest gumowy o-ring i  bardzo możliwe, że  jest uszkodzony. Wtedy na łączeniu leci woda. Miałem taka sytuację i kupiłem nową końcówkę, nie próbowałem wymienić tej uszczelki. Zajrzyj do tej końcówki tą uszczelkę widać i zobaczysz czy jest uszkodzona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.