Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, widzę, że zdania są podzielone, ale ostatecznie zdecydowałem się na ten szampon z woskiem - https://sklep.proelite.pl/chemia-samochodowa/kosmetyki-samochodowe/mycie-i-konserwacja-karoserii/brillant-shampoo-1000ml przekonały mnie fotki i dobre opinie. Wziąłem litrówkę na próbę, zobaczymy jak się sprawdzi, ale na zdjęciach efekt wygląda dobrze. Na białym aucie powinno wypaść dobrze 😄 Jak będzie okej, to zamówię od nich coś jeszcze, zaczniemy od casualowej serii a potem zobaczymy elite detailer 😜 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szampon przyszedł i wypada naprawdę nieźle. Niby wziąłem najprostszy z możliwych szamponów z oferty (no może ten wosk jest lekką ekstrawagancją :P), ale jestem mile zaskoczony! Myślicie, że opłaca się pokrywać furę czymś jeszcze dla ochrony? Korci mnie położyć na niego hydrowosk: https://sklep.proelite.pl/elite-detailer/wax-protect/hydro-wax-ready-750ml albo carnaubę: https://sklep.proelite.pl/elite-detailer/wax-protect/carnauba-wax-750ml. Pytanie czy to nie będzie przesada? Plus nie wiem ile ten wosk z szamponu będzie się trzymał. Wiosna tuż tuż i chętnie bym jakoś zabezpieczył auto, a powłoka to dla mnie póki co za duży wydatek. Co myślicie? Dawał ktoś szansę ich woskom? Po zakupie dostaję trochę powiadomień na maila i chyba mnie przekupią haha XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przelgadaniu tego tematu i poczytaniu testów mam mały dylemat i przy okazji kilka pytan, ale do rzeczy

1. Szukam jakiegoś szamponu do odetkania wosku co kilka myć (tutaj chcailbym podziekowac chlopaka za naprowadzenien na odpowiedni dzial z produktami :D) i zmyciu jakiś jego pozostałosci przed nałożeniem na nowo (ale do tego wróce pozniej). Wosk jaki posiadam to FK 1000p a do 'codziennego' mycia mam GS pure shampoo, na oku mam:

FX proctec zólty (chyba nie ma jakies specjalnej nazwy)

GS Sour shampoo

Z tego co wyczytałem, FX jest strasznie mocny i raczej nadaje sie na ściaganie wosków niż ich odtykanie, a gs w nizszych stężeniach podobno nie ściaga wosku a w wyższych juz ściagnie umierające woski. Ceny są bardzo podobne, wiec raczej zdam sie tutaj na wsze doświadczenie (oczywiscie przyjmuje każdą propozycje, byle tylko nie kosztował milionów monet)

2. Mam taka sytuacje, że na moje auto strasznie pylą drzewa, kwiaty i wszelkiego rodzaju inne rośliny od wiosny do jesieni, przez co dzien po umyciu cały dach po nocy potrafi być zólty (przy spłukiwaniu robi sie naprawde potężna fala wody tak wszystko nasiąka i nie chce spłynąc), podejrzewam że dla wosku raczej nie jest to najlepsza opcja no ale nic z tym nie zrobie - czy przy myciu auta miec raczej na to wylane i myć zwykłym czystym szamponem, czy może lepiej doinwestować w jakiś inny szampon/przeleciec kwaśnym żeby nie miało to negatywnego wpływu na wosk?

3. Jak już wspomniałem, chciałem użyć kwaśnego szamponu do zmycia pozostałosci wosku, tylko zastanawia mnie czy sam kwaśny szampon nie będzie miał jakiegoś negatywnego wpływu na trwałość nakładanego wosku i nie bedzie lepiej przeleciec auto poprostu neutralnym? Nie planuje robić żadnej korekty, tylko przed aplikacja przeleciec całe auto ręcznie DJ Lime prime i bezposrednio na niego wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skav zostań przy GS pure shampoo, wosk to nie powłoka, jak hydro siada to użyj qd 🙂 Cleaner usunie Ci pozostałości poprzedniego wosku, jeżeli już to dokupił bym jakiś dobrze myjący szampon np Autoland Aktywny, ADBL Shampoo Pro, Carpro Reset

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Skav napisał:

Po przelgadaniu tego tematu i poczytaniu testów mam mały dylemat i przy okazji kilka pytan, ale do rzeczy

1. Szukam jakiegoś szamponu do odetkania wosku co kilka myć (tutaj chcailbym podziekowac chlopaka za naprowadzenien na odpowiedni dzial z produktami :D) i zmyciu jakiś jego pozostałosci przed nałożeniem na nowo (ale do tego wróce pozniej). Wosk jaki posiadam to FK 1000p a do 'codziennego' mycia mam GS pure shampoo, na oku mam:

FX proctec zólty (chyba nie ma jakies specjalnej nazwy)

GS Sour shampoo

Z tego co wyczytałem, FX jest strasznie mocny i raczej nadaje sie na ściaganie wosków niż ich odtykanie, a gs w nizszych stężeniach podobno nie ściaga wosku a w wyższych juz ściagnie umierające woski. Ceny są bardzo podobne, wiec raczej zdam sie tutaj na wsze doświadczenie (oczywiscie przyjmuje każdą propozycje, byle tylko nie kosztował milionów monet)

2. Mam taka sytuacje, że na moje auto strasznie pylą drzewa, kwiaty i wszelkiego rodzaju inne rośliny od wiosny do jesieni, przez co dzien po umyciu cały dach po nocy potrafi być zólty (przy spłukiwaniu robi sie naprawde potężna fala wody tak wszystko nasiąka i nie chce spłynąc), podejrzewam że dla wosku raczej nie jest to najlepsza opcja no ale nic z tym nie zrobie - czy przy myciu auta miec raczej na to wylane i myć zwykłym czystym szamponem, czy może lepiej doinwestować w jakiś inny szampon/przeleciec kwaśnym żeby nie miało to negatywnego wpływu na wosk?

3. Jak już wspomniałem, chciałem użyć kwaśnego szamponu do zmycia pozostałosci wosku, tylko zastanawia mnie czy sam kwaśny szampon nie będzie miał jakiegoś negatywnego wpływu na trwałość nakładanego wosku i nie bedzie lepiej przeleciec auto poprostu neutralnym? Nie planuje robić żadnej korekty, tylko przed aplikacja przeleciec całe auto ręcznie DJ Lime prime i bezposrednio na niego wosk

Ja myślę podobnie jak @Strus, kwaśny powinien fajnie zadziałać do odetkania. Sam nie próbowałem jeszcze, ale kilka miesięcy temu się przeprowadziłem i mam pod mieszkaniem podobny problem co Ty w 2. Pewnie jeśli wiosną będę miał całe żółte auto, to będę próbował kwaśnego także coś przetestuj i daj znać jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam nowego szamponu o neutralnym PH zaciekawiły mnie Binder Premium Car Shampoo, House of Wax Rubin Car Shampoo i Funky Witch Wash Posh PH Neutral Shampoo cena 30zł +- kila zł za 500ml. Możecie się wypowiedzieć który z nich jest najprzyjemniejszy w pracy? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention]Bitek [/mention] Ja polecam Bindera! Fajnie się pieni, ładnie pachnie, bardzo dobrze domywa, a nawet bym powiedział ze oddtyka, fajny poślizg, dobra piana, super wypłukiwanie, nie zaburza hydro. Polecam! Mój ulubiony


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2021 o 17:57, Bapko napisał:

[mention]Bitek [/mention] Ja polecam Bindera! Fajnie się pieni, ładnie pachnie, bardzo dobrze domywa, a nawet bym powiedział ze oddtyka, fajny poślizg, dobra piana, super wypłukiwanie, nie zaburza hydro. Polecam! Mój ulubiony


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

O kurde, nie testowałem! Masz jakieś fotki, czy coś? Słyszałem niezłe opinie, ale nie miałem okazji testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć. 

Potrzebuję jako amator jakiegoś nie najdroższego szamponu do bieżącego mycia samochodów. Na jednym z nich za chwilę będę kłaść Zymola, na reszcie jakieś testowe woski/fusso. Chciałbym żeby szampon może delikatnie mi odtykał każdy z wosków, ale czy w tym przypadku nie lepiej dokupić osobnego kwasiaka i użyć co jakiś czas? Wstępnie wybrałem GS Pure, ale on raczej nie odetka mi nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Ja do bieżącego mycia o ile nie korzystam z metody rinseless używam Zielonego Carlaba albo Sleek Premium Shampoo od Shiny Garage. Odnośnie kwaśnego szamponu to korzystam czasem z Czerwonego kwaśnego szamponu od Carlab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Apovsky Kup sobie Autobrte Magifoam (albo SG Citrus Oil). Do tego szampon Bilt Hamber. Znajdziesz np. w Schowcarshine u @CAR CRAZY.  Jedna butelka tego szamponu starczy na wieeeele myć. Czysty szampon, z inhibitorami korozji. Nie zaburza kropelkowania. Myłem takim setem woski przez 2 lata i jest miodzio. Konkretny oprysk i mechaniczne mycie neutralnym szamponem odetka wosk. No chyba, że masz totalny syf na aucie i nie myte miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Apovsky Ostatnio zakupiłem dwa baniaki szamponów neutralnych do bieżącego mycia, padło na Car Lab Shampo Green i Shiny Garage Base Car Shampoo. Produkt Car Lab bardzo mi podpasił, piana bardzo gęsta, super poślizg i lekki zapaszek. Szamponem od SG myłem wczoraj, na minus dla mnie to tylko brak zapachu, reszta jak w przypadku Car Lab-a. 

Kup sobie Car Lab Red Shampoo jako kwasiaka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.