Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś może powiedzieć jaki szampon będzie najbardziej podobny do Shiny Garage Sleek & Bubbly? Chodzi o pianę i poślizg do bieżącej pięlęgnacji. Mam jeszcze tego FX i Koch nano Magic, ale jednak poślizgu i piany nie ma co porównywać do SG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, flatron007 napisał:

Do tej pory używałem SG Sleek, szampon już się kończy więc pora wypróbować coś nowego. Czy ValetPro Poseidon to ta sama półka? Będzie lepszy/gorszy od SG?

2 bardzo odmienne szampony! SG to zwykly szampon neutralny fajnie sie pieniacy,pachnacy.Poseidon to szampon z dodatkami majacymi polepszyc wyglad i robi to dobrze ale slabo sie pieni i mycie nim nie jest tak przyjemne jak tym od SG 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kamsyyo napisał:

Ktoś może powiedzieć jaki szampon będzie najbardziej podobny do Shiny Garage Sleek & Bubbly? Chodzi o pianę i poślizg do bieżącej pięlęgnacji. Mam jeszcze tego FX i Koch nano Magic, ale jednak poślizgu i piany nie ma co porównywać do SG.

W moim prywatnym rankingu (13 uzytych szamponow) biorac pod uwage takie kryteria jak piana,poslizg,zapach i koszt jednego mycia z SG Sleek&Bubbly wygrywa tylko Labocosmetica Semper,produkt malo znany ale dla mnie to KING wsrod neutralnych szamponow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusno to trzeba zamówić kolejny szampon na wiosnę xD mimo że z 10-15 nowych czeka w szafie na testy,

 

Swoją drogą ostatnio przypadł mi do gustu szampon bananowy od elite detailers. Bardzo fajna piana, dobry poślizg na mikrofibrowym padzie. Tylko jest sporo nieścisłości bo na opakowaniu jest napisane, ze trzeba użyć 20-25 ml na 10l a na filmach firma leje 50 ml na 10l. Wybrałem opcję 50/10 i było bardzo dobrze.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może powiedzieć jaki szampon będzie najbardziej podobny do Shiny Garage Sleek & Bubbly? Chodzi o pianę i poślizg do bieżącej pięlęgnacji. Mam jeszcze tego FX i Koch nano Magic, ale jednak poślizgu i piany nie ma co porównywać do SG.
Pianę/poślizg podobne mają FW Wash&Posh oraz 4detailer wiśniowy (nie pamiętam nazwy). Też bardzo dobrze wspominam Sleeke'a, miałem chyba V1 o zapachu winogron. Super szamponik.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jaki szamponik kwasowy byscie polecili do uzytku zarowno jako prewash i szampon miedzy tym od Shiny a tym od Deturner ? Mojego ulubionego od RRC nie ma w sklepie gdzie robie zakupy(wiem,wiem to rrc ale ich szampon narazie the best w tej kategori) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Strus napisał:

W półce cenowej RRC spróbuj sobie Shampoo Red od CarLab. Bardzo przyzwoity a zapach wiśni powala. Uwielbiam nim myć i w zasadzie ostatnio myję tylko tym.

Ale zakupy robie w jednym sklepie wiec biore pod uwage tylko produkty tam dostepne 😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior 4detailera piana kwaśna to dla mnie to samo co szampon tylko inny kolor. Nawet zapach mają ten sam. 

A tak a propos, to kto powiedział, że pianą we wiadrze nie można myć? 😜

Piany neutralne to są fajne dla oka. Kwaśne piany bardzo słabo się pienią, nie działają jako prewash, a czy coś dodatkowo wnoszą to nie wiem. Zasadowe są dobre jako preswash. 

Ps: użyj kwaśnej piany od 4detailera jako szamponu. Będzie dobrze 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podlapalem tematu kwaśnych kosmetyków i nie czułem potrzeby. Jaka jest zaleta kwaśnego poza potencjalnym odtykaniem powłoki z kamienia? Jeśli już szampon ma moc żeby faktycznie zdejmować raz na parę miechow kamień to nie wydaje się zasadne jego używanie w innym celu. Piszę tylko w kontekście własnej ignorancji także ten tego 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukasz_byd ja ostatnio sie skusiłem na Carpro reset. 

Pomimk, iż ten szampon jest realtywnie jednym z droższych to dla mnie jest bardzo dobry.

25ml na 12 litrów a piana ucieka z wiadra 18 litrowego. 

Poślizg bardzo dobry, domywanie okej. Zapachu nie potwierdze bo po Covidzie jest jeszcze średnio z zapachem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2020 o 15:24, analyzator napisał:

Nie podlapalem tematu kwaśnych kosmetyków i nie czułem potrzeby. Jaka jest zaleta kwaśnego poza potencjalnym odtykaniem powłoki z kamienia? Jeśli już szampon ma moc żeby faktycznie zdejmować raz na parę miechow kamień to nie wydaje się zasadne jego używanie w innym celu. Piszę tylko w kontekście własnej ignorancji także ten tego 😉

 

Ja się ostatnio zastanawiałem odwrotnie 🙂  Po co mi neutralny szampon jeśli kwasowy robi to samo a dodatkowo ściąga świeże osady mineralne? I nie jest w żaden sposób szkodliwy dla mytej powierzchni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Strus napisał:

 

Ja się ostatnio zastanawiałem odwrotnie 🙂  Po co mi neutralny szampon jeśli kwasowy robi to samo a dodatkowo ściąga świeże osady mineralne? I nie jest w żaden sposób szkodliwy dla mytej powierzchni.

Neutralne w teorii powinny się lepiej pienić, w praktyce różnie z tym bywa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Strus napisał:

 

 I nie jest w żaden sposób szkodliwy dla mytej powierzchni.

No nie do końca. Kwasowość produktu z biegiem czasu wpływa negatywnie na podzespoły samochodu.

Sporadyczne mycie ok, regularne mycie moim zdaniem nie wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.