Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
8 minut temu, kaktusPL napisał:

Jaki mocniejszy szampon polecacie do usunięcia fusso, jakis qd itp ? Myślałem nad autoland aktywny, da radę ? jak tak to jakie stężenie ? 

Umierajace Fusso zeszło mi z Chemical Guys Clean Slate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2020 o 13:45, menior napisał:

Autoland aktywny mi nie sciaga nawet Qd-ka,nie wiem skad mit o jego mocy...tylko cleaner daje nam pewnosc sciagniecia wszystkiego przed nalozeniem nowego 

Bo Autoland aktywny jest na forum przereklamowany - uznaje się go jako mega kosę, niektórzy to by cleanera po nim nie używali, a prawda jest taka, że to po prostu czysty szampon, dobrze zastępujący różne dużo droższe szampony "pro". Ale Autoland ma jeszcze jeden ciekawy szampon do tego celu - w 3-litrowych opakowaniach, którego leje się 150 ml na 10 l wody przy "ultra" myciu. Daje znacznie lepszą poduszkę pod rękawicą i tym samym lepiej spełnia swoje zadanie. Za swoją butlę zapłaciłem dychę w jakiejś promocji w Carrefourze, więc cena śmieszna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Moderator

Słuchajcie, szampon FX Protect żółty. Dziś go męczyłem. Co możecie mi o nim powiedzieć ? Słyszałem - nie wiem - że to czysty odtłuszczający szampon u mnie wychodziło mi zawsze ph neutralne. Piana znikoma, fajny poślizg, ale mam wrażenie, że zabija LSP z każdym myciem.

Dajcie coś od siebie w tej sprawie bo męczy mnie to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kamil598 napisał:

@Domelteż mam takie odczucie, myłem nim ostatnio jak i dzisiaj i przed myciem jako takie krople czyli LSP było, po myciu 10ml na 10 litrów wody czyli najmniejsze stężenie i była tafla

Raczej te odtłuszczające to słabe LSP podgryzą. On nie jest typowo pod powłoki mocno odtłuszczający i oczyszczający powłokę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 minuty temu, V1RU$ napisał:

Raczej te odtłuszczające to słabe LSP podgryzą. On nie jest typowo pod powłoki mocno odtłuszczający i oczyszczający powłokę.

No to z Enzo i Cover dość mocno po dupie dostali po nim..... ale będę sprawdzał dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Domel napisał:

No to z Enzo i Cover dość mocno po dupie dostali po nim..... ale będę sprawdzał dalej.

Ja jak dostałem od @D@ViDpróbkę odtłuszczającego UltraCoat, to po QD i NW od Glaco (fakt kilkumiesięcznej) nie zostało nic - pozamiatał. Chyba mocniejszy od mojego faworyta do tych spraw DM Reset.

@Domela może do takiego serwisu używaj jakiś kwaśny szampon.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie 10ml nie zabijało lsp chyba, że jakieś lekkie qd'ki. Pieni się mało, ale poślizg ma. Używam przed korektą/cleanerem ale nie robi mi tafli. W stężeniu tak 2-2,5x jak zalecane nieźle sobie radzi z zlepionym pszczelim pyłku. pH u mnie dopisze jutro

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szampon Fx Protec Car Shampoo (żółty) używam wyłącznie na etapie przygotowania auta do korekty/woskowania oraz jak miałem powłoke FX Protec Vision. Według zaleceń, co piąte mycie ma być żółtym szamponem. 

Kiedyś z ciekawości zmierzyłem ph koncentratu i zszokowałem się, że szło kwaśne. Nie pamiętam dokładnie wyniku. 

Raczej nie zaliczałbym go do czystych szamponów, do bieżącej pielęgnacji. Tylko raczej do tych odtykajacych, odtłuszczającym, ale.... Nie jest mocarzem. Tak jak mówi @V1RU$ teraz moim mocarzem jest Ultracoat. 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Żółty FX nie służy do bieżącego mycia. Został zrobiony zeby ściągnąć umierające woski badz qd. Ja uzywam go po korekcie zeby wymyć resztki past, bedz przed woskiem 

Do bieżącego mycia służy FX zielony 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

tak jak wyzej, ja uzywam go przed korektą i po, jak chce wymyć resztki pasty, 50ml na 10L wody robi niesamowitą tafle na lakierze, na umierajacych lsp go nei sprawdzałem, w sumie mam maske testową i musze zobaczyc jak on zadziała na umierajace woski i powłoki 🤔 Do bieżącego mycia bym go nie stosował bardziej jako odtykacz do powłok 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do odtykania używam  od 4detilaera candy yellow shampoo - odtłuszczający szampon. 

Albo coś z kwaśnych - good stuff albo elitedetailer jako średnie kwaśne szampony.

4detailer sour shampoo - jako kwaśniejszy szampon 🙂

wszystko zależy od tego czym się zatkał wosk, w jakim środowisku auto się kręci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2020 o 19:34, V1RU$ napisał:

Ja jak dostałem od @D@ViDpróbkę odtłuszczającego UltraCoat, to po QD i NW od Glaco (fakt kilkumiesięcznej) nie zostało nic - pozamiatał. Chyba mocniejszy od mojego faworyta do tych spraw DM Reset.

@Domela może do takiego serwisu używaj jakiś kwaśny szampon.

U mnie to samo, ultracoat w rozcieńczeniu 40/8l zabił ultra glaco 10msc, i zakończył test Neoxal 1.61 NCR.. za to zdjął wszelkie waterspoty i fajnie przygotował pod korektę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.