Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

@KUBA46 tak, tak, chodzi mi o coś co robi dobrą (może najlepsza?) robotę w ciepłe dni a nie o dywagacje i kupowanie 8 szamponów i zanim sprawdzę je dobrze to muszę kilka razy umyć więc 8 szamponów myte raz w tygodniu to po roku faktycznie jaka opinie sobie wyrobię. A pytam żeby znaleźć coś dobrego odrazu i używać z zadowoleniem. Teraz a nie za rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukaso każdy dał(w tym ja) swoje typy, które są najlepsze do takiego użytku. To nie są „dywagacje”. Jednemu pasuje to drugiemu tamto. Musisz znaleźć swoje typy.

Swoją drogą najlepsze w tym przypadku jest wstawanie o godzinę wcześniej albo mycie wieczorem w dzień przed zaplanowanej akcji z lakierem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@W1Michal miałem parę lat temu. Z tego co pamiętam robił co miał robić, ale dupy nie urywał. Zapach chemicznej jagody (lub winogrona). Nie czuć tego 'premium'. Są szampony po które z chęcią sięgam (DG, AF, Zymol, Mothers). Zaino od pewnego momentu już trochę męczyłem. Glossworkza nie miałem, więc nie porównam.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Planuje zakup bańki 5l na rozlewki z kolegami, zeby było taniej. Szampon na maxa uniwersalny i nie za drogi. Z tych upatrzonych mam

-ADBL Snowball 64 zł/5l - ten mam aktualnie i w sumie jest spoko, piana wystarczająca, trochę za słodki zapach, poślizg OK

-SG Strawberry 54zł/5l

-SG Orange 56 zł/5l

Z tańszych szamponów SG nigdy nie korzystałem, miałem tylko Sleeka i ten według mnie był na prawdę bardzo dobry. Kilka lat wstecz, gdy samochód myłem plakiem, czytając o szamponach zawsze ktoś polecam szampon o zapachu mandarynkowym i teraz się zastanawiam czy ten legendarny twór to nie było SG Orange i czy nie warto go spróbować. Może coś innego warto w cenie około 70 zł/5l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truskawka od SG jest DLA MNIE dużo lepszym wyborem od snowballa. Dla mnie snowball był najgorszym szamponem jaki miałem i szybko się go pozbyłem. Truskawka ma ten + że ma dobre domywanie i nie przysycha szybko na słońcu. Orange też jest spoko, tylko trzeba większe stężenie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vlodek2532  Orange jest bardzo fajny ale mam wrażenie że trochę za mocny do regularnego mycia. Dobry poślizg, kupił druga butelkę.

Adbl przysychal mi w kolorach tęczy i źle się wypłukiwał, wersja cola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adbl cola jest całkiem spoko, ale snowball to cienizna, rozbija się mocno na hydrofobowych lsp szybciej przysycha i więcej trzeba go lać. W każdym aspekcie gorszy od coli. 

Good Stuff pure shampoo chwalony przez Nowickiego że się wypłukuje nawet po przyschnięciu i taki fajny na lato a okazała się lipa. Przysycha szybko, łatwo się wypłukuje ale nie przyschniety... No i rozbija się na hydrofobowym tak że szok... Tylko pachnie super. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym tego roku po raz pierwszy kupiłem (na próbę) szampon Zymöl Titanium.
No i mam w związku z tym szamponem pytanie, bo myje mi się nim niezbyt dobrze, daje bardzo mało piany, w zasadzie czasami mam wrażenie że myję czystą wodą, bo się nie pieni. Naturalnie myję w wiaderku, samego szamponu do wody wlewam całkiem sporo, ale efekt wciąż ten sam.
Ale... zauważyłem od jakiegoś czasu, że gdy poleję wodą karoserię samochodu to kropelki na niej się zbijają, jakbym miał położoną warstwę ceramiczną albo solidnie nawoskowany lakier.
Czy to zasługa tego Titanium? Czy on się może i nie pieni w trakcie mycia, ale tak ładnie nabłyszcza lakier? Czy może ja coś źle robię i źle używam ten szampon?
Będę wdzięczny za wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adbl cola jest całkiem spoko, ale snowball to cienizna, rozbija się mocno na hydrofobowych lsp szybciej przysycha i więcej trzeba go lać. W każdym aspekcie gorszy od coli. 
Good Stuff pure shampoo chwalony przez Nowickiego że się wypłukuje nawet po przyschnięciu i taki fajny na lato a okazała się lipa. Przysycha szybko, łatwo się wypłukuje ale nie przyschniety... No i rozbija się na hydrofobowym tak że szok... Tylko pachnie super. 
#muremzasnowballem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pytanie odnośnie Bilt Hamber Auto Wash - (5ml/10l) bardzo mało piany, a zamiast tego pozostawia taki tłusty film podczas mycia. Czy może się ktoś wypowiedzieć z użytkowników czy tak ma być ?

Wzbudzales pianę w wiadrze myjka cisnieniowa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirabel 10 ml na około 18l wody plus wzburzenie myjką. Mega piany to nie ma ale jest według mnie na przyzwoitym poziomie. Żadnego tłustego nalotu nie miałem akurat ten szampon rewelacyjnie mi się wypłukiwał.

A w czym prana była rękawica? Może detergent nie do końca wypłukany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirabel ten szampon przy 1:2000 się bardzo nie pieni. Po wzbudeniu piana będzie ale nie jest to wieczna czapka. Tak ma być. Co do tłustych pozostałości. Zużyłem całą butelkę i robię kolejną. Nie miałem problemu do tej pory i szampon się pięknie wypłukiwał i nie miał wpływu na hydro. Wczoraj pierwsze mycie nową butelką i miałem problem z wypłukaniem. Nie tyle tłuste co został jakiś osad. Muszę sprawdzić przy kolejnych myciach.

Ogólnie, do tej pory, mój szampon numer jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.