Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.10.2021 o 18:44, Streat napisał:

Poprawny szampon bez ochów i achów jednak bardzo szybko zasycha w ciepłe dni wiec jak nazwa wskazuje lepiej nim myc w zimie 

Dodam od siebie, że z wypłukiwaniem go nie jest tak łatwo. Używam go głównie podczas przygotowywania auta do korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chłopaki  na aucie mam Black Hole+HoW Diamond. Po około miesiacu/6 tyg. planuje powtorzyć tą kanapke. Teraz pytanie czym domyć ewentualne resztki ( pre wash IC citrus), a szampon jaki? Kwaśny czy cls innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zeea napisał:

Chłopaki  na aucie mam Black Hole+HoW Diamond. Po około miesiacu/6 tyg. planuje powtorzyć tą kanapke. Teraz pytanie czym domyć ewentualne resztki ( pre wash IC citrus), a szampon jaki? Kwaśny czy cls innego? 

Jakikolwiek szampon bez dodatku wosku w dużym stężeniu + kieliszek APC dla pewności i będzie git 😉 chyba, że masz w arsenale produkt typu wax-off, ew. Megsa Wash+, to możesz czymś takim umyć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak się zastanawiam… Po megsie wash+ nie używacie juz cleanera? Tak dobrze ściąga umierające woski i doczyszcza lakier? Tylko odtłuszczenie i wosk? 🥹 posmalcowałbym coś ale średnio ostatnio mam czas a odpuszczenie cleanera mogłoby przechylić szale 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian89 Jak nie masz czasu na cleaner to używaj Wash+ i tyle. Na pewno Wash+ doczyszcza lepiej niż "zwykłe" szampony ale cleaner do lakieru to to nie jest 😉 Jak tylko czas pozwoli to ja wjeżdżam z Wash+ i potem LSP jakieś. U mnie ostatnio właściwie zero czasu na dbanie o auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian89 u mnie to samo, wash+ obowiązkowy przed smalcowaniem ze względu na brak czasu na cleaner. Szybko, łatwo i przyjemnie. Polecam jechać 2-3 elementy i spłukiwać od razu.

No dobra, może ze względu na tragiczny zapach mało przyjemnie.

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, JakubBe napisał:

Panowie i Panie, szybkie pytanie:

- szampon do uzycia na bezdotyku, fajnie gdyby był dosyć mocny i dobrze domywał, ale MUSI się dobrze, łatwo i szybko wypłukiwać ?

Szampon od Enzo 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena/jakość który najlepiej wypada? Wash&Posh raczej drogi, do tego czytałem kilka głosów, że nie jest to wbrew pozorom panaceum na zacieki - a o to, poza dobrą pianą, głównie mi chodzi. Wodę mam tragiczną, a specyfika posesji wymusza na mnie niemal całkowitą zależność od pogody.
Hołubiony przeze mnie Snowball nie nadaje się do mycia przy odrobinie słońca, choć poza tym go uwielbiam. Good Stuff Pure - już wolałbym rozrobić sobie szare mydło. Detailer's Magic - zapach mistrz i zacieki w miarę pod kontrolą, ale pianka nie taka. Cleantech - na razie nie powala, ale myłem nim dwa razy. Detailink - był OK i woda uciekała, jednak dawkowanie 100ml/10l to porażka wydajnościowa. Sugestie? Już właściwie szamponu brakuje mi do skompletowania stałego zestawu "technicznej" chemii, z której byłbym zadowolony (czyli innej, niż LSP i cleanery - bo to temat rzeka).

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci  Elite Detailer Banana Shampoo, cena około 39 zł  lub 49 zł za 5L w Dbamoauto . Taniej się już chyba nie da , zapach przekozak , zacieki się bez problemu wypłukują. 

Gyeon Bathe , spełni wszystkie Twoje oczekiwania ale jest w porównaniu do Elite Detailer jest drogi. 

Shiny Garage Sleek and Bubbly , masz na stronie SG po 17 zł za 500ml w zakładce Outlet , poślizg , piana , zapach , brak zacieków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

enzo bardzo fajny szampon, jeden z moich ulubionych, Neoxal kozak szampon i póki co nie zauwazyłem żadnych zacieków dla mnie to idealny szampon ❤️ no i tez fajny na mycie w słoncu jest KKD ale widze z dostepnościa juz słabo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.