Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.03.2021 o 20:57, Grzechu23 napisał:

Również jest u mnie jednym z ulubionych.

Jak z szybkością przysychania w ciepłe dni tego Bindera?

 

Przerobiłem szampony firm ChemicalGuys, ValetPro, FunkyWitch, CarChem, FX protect, ADBL, BH, Optimum, Shiny Garage, Nielsen, 4detailer, GoodStuff, Car Pro, Meguiars, MirrorBright, Duragloss, Sonax, surf city garage plus masa innych klasyków...

 

I szukam czegoś nowego na lato czym fajnie myje się w ciepłe dni.

 

Na mocno hydrofobowym LSP różnice bywają kolosalne.

Np. Taki zielony FX Protect zjeżdżał od razu zostawiając soczyste zacieki.

Za to Chemicalguys sprytnie zaburzał charakterystykę powierzchni. Dzieki czemu tafla utrzymywała się długo bez zacieków do momentu spłukania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ghost napisał:

Np. Taki zielony FX Protect zjeżdżał od razu zostawiając soczyste zacieki.

A jak z wyplukiwaniem takich zacieków? Bo ja wczoraj byłem sonax energy foam jako szampon (on jest 2w1) tez szybko przysychal ale nie jakoś rekordowo. Bez problemu się to wypłukało i nie było zacieków.

Mój faworyt do mycia Latem nawet jak przyschnie. Jest to FW

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, D@ViD napisał:

A jak z wyplukiwaniem takich zacieków?

Po fx zostawały niestety, trzeba było ponownie myć ręcznie. Im mocniej hydrofobowe LSP i im cieplej oczywiście efekt sie nasila. Dlatego FX zostawiłem na chłodną jesień albo początek zimy.

 

Mówimy oczywiście o warunkach mycia pasjonata na zewnątrz. Nie o chłodnym zacienionym studio gdzie niemal każdy szampon sie sprawdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ghost napisał:

Jak z szybkością przysychania w ciepłe dni tego Bindera?

Też mam za sobą kilkanaście (?) różnych szamponów i tego Bindera pod względem przysychania w ciepłe dni stawiam gdzieś w 3/4 stawki od góry, czyli lepiej jak dobrze. Zacieków nie doświadczyłem. Pianę ma stabilną, ale nie jest jakoś mega przesadzona, puszysta i mocno napowietrzona przykładowo jak GS Pure, gdzie wypłukiwanie jest wg mnie słabe.

Tutaj zaletą jest właśnie fajne wypłukiwanie, przede wszystkim mega śliskość podczas mycia, zapach i bardzo oszczędne dawkowanie. Nie kosztuje miliony (w motogo chyba teraz 28 pln), więc możesz spróbować. Sama butelka i kolor też robią robotę na półce 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Grzechu23 napisał:

Też mam za sobą kilkanaście (?) różnych szamponów i tego Bindera pod względem przysychania w ciepłe dni stawiam gdzieś w 3/4 stawki od góry, czyli lepiej jak dobrze. Zacieków nie doświadczyłem. Pianę ma stabilną, ale nie jest jakoś mega przesadzona, puszysta i mocno napowietrzona przykładowo jak GS Pure, gdzie wypłukiwanie jest wg mnie słabe.

Tutaj zaletą jest właśnie fajne wypłukiwanie, przede wszystkim mega śliskość podczas mycia, zapach i bardzo oszczędne dawkowanie. Nie kosztuje miliony (w motogo chyba teraz 28 pln), więc możesz spróbować. Sama butelka i kolor też robią robotę na półce 😉 

Jak masz jeszcze jakieś sprawdzone na ciepłe dni pisz śmiało.

 

Jako, że szanuję rady kolegów... Binder już zamówiony, plus kilka innych rzeczy z tej marki bo nie miałem nic od nich. No i jeszcze kilka żeby kurier ze zbyt lekką paczką nie szedł na darmo 😉

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.04.2021 o 14:26, MMCzysci napisał:

Tak myślałem, dzieki - jest zauważalnie lepszy od Base?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Mam obydwa,sleek delikatnie lepszy poslizg choc i w base jest dobrze,wydajniosc...sleeka daje 30 ml na wiadro a base 40 ml ,sleek ma bardziej subtelny zapach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

zielony FX. w maju 2020 siadło essence + lite. od tego czasu 90% ręczne mycie i 20tys przebiegu. w kwietniu 2020 był RR na podobnym zabiegu i tak samo dbany. efekt ten sam. RR zrobił 25tys. 😉szampon ma też wadę - szybko schnie. zdjęcia na "brudnym aucie po deszczu". 

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 19.05.2021 o 19:42, CarlosBlack napisał:

szampon ma też wadę - szybko schnie.

też to ostatnio zauwazyłem... Zwykle po myciu dosuszam auto z jakims qd i wychodzi igła ale fakt wkurza to przysychanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 26.08.2021 o 14:02, kruchytk15 napisał:

Ja stosuje jako blokers creamy soft99 bezpośrednio na rękawice z ich gabka zapach bardzo przyjemny i butelka 1 l starczy na bardzo długo.  Mam  kiwami ale jeszcze nie uzywane

Opłukujesz auto na myjni i lejesz szampon na gąbkę i myjesz auto? A gąbkę płuczesz dodatkowo co jakiś czas czy wszystko bez namaczania gąbki?

Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić takiego mycia 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.