Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory używałem Dodo born to be ... super szampon, poślizg rewelacja jak i piana. Ale ostatnio kupiłem szampon od koch chemie nano magic i porównując go z Dodo to poślizg i pianę ma gorszą, ale za to na aucie gdzie nie ma wosku (jest w 100% tafla) to przy spłukiwaniu z węża robi robotę i pięknie kropelkuje ( przy myjce nie ma takiego super efektu). A przy deszczu krople też są ( nie kształtne bo to nie wosk czy powłoka). Do tego podczas jazdy na bocznych szybach ładnie spływają tak jak po zastosowaniu Ray X 2w1, moim zdaniem na zimę szampon idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uwielbiam ten szampon. Poślizg, piana, delikatność i jednocześnie dobre domywanie to jego domena. Fajnie się wypłukuje, a że jest wydajny, to koniec końców nie kosztuje przesadnie dużo. Ja go leję 20ml/10L i jest optymalnie.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
19 minutes ago, blazej said:

Nie mogę znaleźć odpowiedzi, a ktoś kiedyś pisał o różnych stężeniach i różnych zastosowaniach Carpro Reset. Czy można go używać do codziennego mycia, przy mniejszym stężeniu? Nie zje Fusso?

Możesz go używać do bieżącego mycia. Dobierz sobie stężenie do potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć odpowiedzi, a ktoś kiedyś pisał o różnych stężeniach i różnych zastosowaniach Carpro Reset. Czy można go używać do codziennego mycia, przy mniejszym stężeniu? Nie zje Fusso?

Cotygodniowe mycie zakurzonego auto 10ml na 10l w lecie
W zimie 20ml na 10l
Oszczurzanie 40-50ml na 10l

Ale jak koledzy mówiła, najlepiej w zależności od zabrudzenia dobierać sobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie 3 szampony
- Elite Detailer Bananowy
- RRC Shampoo
- Cartec Splash Shampoo
O ile o Elite i RRC coś na forum można znaleźć tak o Cartec nic nie znalazłem a sprzedawca tak go zachwalał, tylko nie wiem czy faktycznie jest taki dobry czy chce się pozbyć czegoś co mu nie schodzi... Zakup w sklepie stacjonarnym więc za dużego wyboru nie ma. Który wart zakupu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, flatron007 napisał:

Panowie takie 3 szampony
- Elite Detailer Bananowy
- RRC Shampoo
- Cartec Splash Shampoo
O ile o Elite i RRC coś na forum można znaleźć tak o Cartec nic nie znalazłem a sprzedawca tak go zachwalał, tylko nie wiem czy faktycznie jest taki dobry czy chce się pozbyć czegoś co mu nie schodzi... Zakup w sklepie stacjonarnym więc za dużego wyboru nie ma. Który wart zakupu?
 

Korzystałem z RRC i Elite. Oba fajne, lecz RRC przyjemniej się myło. Wg mnie ma lepszy poślizg. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, menior napisał:

Szampon z najlepszym poslizgiem z jakim mieliscie do czynienia 😁 czekam na propozycje? 

Może nie miałem za dużo szamponów ale jak by to zliczyć to wyszło by sporo mimo wszytko.

Reasumując.

Neoxal 737 - odkupiłem litra od ziomala @D@ViDz myślą do konserwacji powłok. Ale nawet przy 50 ml na 8l wody robi robotę. Piana zaybista i poślizg kapitalny.

U mnie zdecydowanie numer 1 na dzień dzisiejszy, chyba się na 5l zdecyduję w nowym sezonie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.