Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

@Strus na podstawie moich własnych prób. Zauważyłem, że stalowe płytki zamoczone w kwaśnym szamponie(konkretnie Tech Cleaner) zaszły nalotem znacząco szybciej niż płytka zamoczona w szamponie neutralnym.

Nie wiem na jakiej przestrzeni lat ten proces zajdzie na samochodzie.

Nie wiem też o ile przyspieszamy proces niszczenia/starzenia/korozji części w aucie, myjąc tylko kwaśnym szamponem. 
 

Ot takie moje obserwacje. Próby, które robiłem oczywiście są czysto amatorskie i miały zaspokoić moją własną ciekawość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus Blacha nawet zabezpieczona rdzewieje.

Szampon dostaje się we wszystkie szczeliny w aucie. Poza tym jest sporo gołych elementów mocujących części blacharskie czy czujniki.

Tak wiem wyolbrzymiam problem. Jednak trzeba sobie zdawać sprawę ze szkodliwości produktów, których używamy.

U mnie coś kwaśnego jest tylko przed grubszą robotą typu korekta/woskowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda w sytuacji kiedy korekty nie ma. Jest to jedyny sposób. Ale w przypadku maszynowej ingerencji niestety nie rozumiem sensu takiego postępowania. 
ale nie o tym wątek więc nie ma co wałkować. 
 

 

Wracając do meritum nadal nie czuję się przekonany że kwaśny szampon jest szkodliwy. Jak wiemy to nie pH jest czynnikiem decydującym o szkodliwości lub jej braku a często są to inne składowe produktu. 
 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2020 o 11:38, Streat napisał:

@lukasz_byd a na czym Ci zależy? 

Nie wiem 🙂

Meguilars dobrze myje.

 

Jest wystarczający (lub wystarczająco dobry). Myślę czy jest któryś lepszy:)

Miałem poseidona i cos jeszcze. Nie pamiętam który ale jeden ekspresowo wysuszał auto (zanim zdążyłem je oblecieć) - trochę za szybko, ale fajna sprawa.

Nie wiem co można chcieć od mydła więcej aby dobrze umyło ręcę choć używam mydeł Dove bo nie wysuszają tak skóry i nie brudzą umywalki 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukasz_byd nigdy nie byłem fanem kosmetyków FX Protect ale ostatnio wałkowałem kilka razy Nano Shampoo. Szampon jak szampon. Niby to taki odpowiednik reseta z krzemionką. Spoko myje i ładnie pachnie. Ogólnie się przekonałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten od Fx protect nie przekonal,piany prawie nie ma (ok ktos powie po co piana ale mam wrazenie mycia woda) wplywu tej rzekomej krzemionki nie zauwazylem,auto myte niczym nie zabezpieczone jak byla tafla to i jest po myciu,reszta czyli poslizg,zapach i splukiwanie na dobrym poziomie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nano wg opisu producenta jest do bieżącej pielęgnacji i "znakomicie pielęgnuje powłoki". Reset też jest do bieżącej pielęgnacji i też świetnie współpracuje z powłokami. Różnią się zawartością SiO2, które wg mnie nic nie wnosi do właściwości Nano.

Zamiast mieć 2 FX lepiej kupić CP Reset, jego zastosowanie regulujemy stężeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa maja ph neutralne choc Reset ma zapewnic lepsze wlasciwosci myjace pomimo neutralnego ph i wlasciwosci odtykajace powloki ,nie wiem jak stwierdzic sile domywania bo po porzadnym myciu wstepnym kazdy szampon wlasciwie domywa dobrze(no chyba ze mamy do czynienia ze szczurem nie mytym od miesiecy) wlasciwosci odtykajace np.przy Visionie dopiero po przemyciu kwasym szamponem (techclener) zauwazylem poprawe,sam reset widac nie starczyl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed wyborem szamponów.

 

Chciałbym kupić jakiegoś neutrala do bieżącej pielęgnacji oraz coś "mocniejszego" do ściągania w okresie letnim wosków/QD.

 

Obecnie mam k2 vena pro, czy do bięzącej pielęgnacji FX PROTECT Nano Shampoo będzie dobrym wyborem, a może Good Stuff Pure Shampoo ?

A jako kwaśny (wydaje mi sie, że taki jest??) do usuwania QD/letnich wosków pod cleaner FX PROTECT Car Shampoo ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, z innej beczki bo widzę Wasze dyskusje a wiem, że był tu nawet ktoś z ProElite kiedyś więc jakieś produkty tu krążyły, testowaliście już ich szampony? Widzę, że w sklepie mają tego sporo: https://sklep.proelite.pl/szampony i chętnie sprawdziłbym co się nada, myślę o szamponie ręcznym albo brillant z woskiem, na białbym volviaku powinien wypaść fajnie. Macie jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, FaraiMoyo napisał:

Panowie, z innej beczki bo widzę Wasze dyskusje a wiem, że był tu nawet ktoś z ProElite kiedyś więc jakieś produkty tu krążyły, testowaliście już ich szampony? Widzę, że w sklepie mają tego sporo: https://sklep.proelite.pl/szampony i chętnie sprawdziłbym co się nada, myślę o szamponie ręcznym albo brillant z woskiem, na białbym volviaku powinien wypaść fajnie. Macie jakieś doświadczenia?

Bananowy neutral jest super. Dobrze się pieni, wypłukuje. Za tę cenę sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.