Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, KiziorDZN napisał:

Tak czytam te wasze odpowiedzi i nasuwa mi się jedno pytanie, z ciekawości - jakich szamponów używacie do odetkania wosków ?

 

Pure Chemie albo "tylko nie hejtujcie" RRC. Chyba dwaj najmocniejsi zawodnicy na rynku do odtykania. RRC spokojnie można używać jako piany czy 1:10 do WS. Niestety jak za długo masz w arsenale coś się kaszani i traci właściwości i się nie pieni. Teraz częściej sięgam po Pure Chemie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rygryss napisał:

Nie, jest jeden Polski wyjadacz, Alto trzeba poczekać 🤗

O do tego jeszcze nie dotarłem hahaha. Rozumiem, że jeszcze w 2020 zobaczymy test na kanale. A może rąbek tajemnicy odkryjesz ?

Puki co u mnie dwa  w/w brylują i robią robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie odtłuszczajacych FX i UltraCoat to ja je używałem kilka razy przed woskiem lub maszyną.

Tego UltraCoat mam tylko próbkę i używałem tylko dwa razy (jeszcze na jedno mycie mam), ale z tego co pamiętam lepiej się pienił i dawał lepszy poślizg od FX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoście Żółtego FX-a: Przerobiłem 1l tego szamponu w proporcjach zawsze 30ml/10l wody. Według mnie ma on 3 zastosowania:
1. Mycie przed korektą
2. Mycie po korekcie
3. Oczyszczanie powłoki

Nie polecam go do wosków, QD-ków, sealantów ze względu na moc, natomiast działa fenomenalnie przy powłokach. Już przy pierwszym przejeździe rękawicą widać, że powłoka jest oczyszczana, tworzą się bardzo duże tzw oka na lakierze. NW również oczyszcza świetnie. Dla mnie to taki CarPro Reset za połowę ceny, bo 1l za 40zł to grzech nie posiadać go w swoim arsenale 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Skupiam się ostatnio na trochę innych szamponach. Odtłuszczających, czystych, zabijających LSP, etc

Widzę, że żółty FX ma już renomę a kto przemielił już Base od Shiny Garage ? Opis idealnie wpasowuje się w moje potrzeby:

2020-11-06-23-21-19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niebieski Sonax Extreme 2w1 Koncentrat to się nadaje do mycia auta zabezpieczonego woskiem ?

 

Klient sobie kupił a potem dzwoni czy może używać. Nie znam szamponu to

pytam co on robi a czego nie robi. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Strus napisał:

Panowie, niebieski Sonax Extreme 2w1 Koncentrat to się nadaje do mycia auta zabezpieczonego woskiem ?

 

Klient sobie kupił a potem dzwoni czy może używać. Nie znam szamponu to

pytam co on robi a czego nie robi. 
 

 

5,5 ph podobno więc może podjadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie opinie o szamponie Zymol Auto Wash? Wydajność jego kozak. 1-2 nakrętki na 20l.

IMG-20201113-WA0016.jpeg.8892e27a1fc9b782c57d1936b85715bf.jpeg

Mialem dzis smaczek, kupic jakiś nie typowy szampon. Myslalem nad Megs Gold Class vs. Zymol. W koncu wybrałem Megs, bo byl tańszy 🤣

IMG-20201113-WA0020.jpeg.2b0b517478284e9ec15e342e11d8d0be.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rygryss napisał:

Zdecydowanie Zymol, zajebisty szampon, ten megsa jakoś mi nie siedzi.

kurde, przez ciebie nie będę miał spokojnego weekendu 😄 hehe i będę musiał wymienić szmapon 😄

 

plusy 🙂 

 

minusy:

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.