Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dobry, powoli konczy mi sie moj gs pure, i zastanawiam sie nad małym uzupelnieniem zapasów. Myślałem czy przypadkiem nie przejść w tym roku na 2 szampony - jeden mocniejszy (?) do ogarniecia auta po zimie/przed woskiem i do mycia rzadziej mytych aut reszty domowników (ponieważ interwały miedzy myciami są spore, bo rzadko kiedy zdarza sie okienko żeby ogarrnać komuś auto) i jeden "na codzien" na auto z woskiem (fk1000p dokladnie).

Myślałem zeby iść w zestaw FX zółty i nano (zielony) albo poprostu odnowić sobie gs pure'a (z którego co jak co bylem zadowolony, no ale średnio mam porowanie do konkurencji v:) i dokupić FX'a zółtego do tych cieższych zadan (chyba że okaże sie że coś mi sie powaliło, i zółty FX wcale jakiś mocniejszy od pure'a nie jest).

Co do FX'ów to mam jedna obawe - auto myje na dworzu (i zdarza sie że przy jakimś słońcu) a te szampony podobno lubia szybko schnąć i zostawać zacieki (tylko nie jestem pewny czy oba, czy tylko jeden z nich) - rzeczywiście jest z tym duży problem? Zwykle i tak staram sie myć jeden element i odrazu spłukiwać żeby uniknąć przykrych niespodzianek, no ale widzialem sporo negatywnych opini ze strasznie szybko schną.

Oczywiscie jestem otwarty na inne propozycje (byleby mnie nie zabiły ceną v: około 35-40zl za litr jestem w stanie dac) Chyba że zabawa w 2 szampony to bezsens i poprostu kupić jeden i sobie odpuścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

żółty fx jest bardzo dobrym szamponem i naprawde dobrze domywa plus odtłuszcza lakier. Jeżeli zaś chodzi o zielony to jest on po prostu ok, bez zadnych ochów i achów. Szamponó jest naprawde duzo, ja np. bardzo lubie duraglosa, Enzo ma bardzo fajny szampon czy nawet SG sleek and bubble 😄 takze tutaj masz duze pole do wyboru 🙂 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, szykuje się do małego uzupełnienia arsenału na sezon. Na tą chwilę mam SG Orange i FX Żółty. Do tego w razie potrzeby ADBL BM. 

I teraz pytanie - szampon który jest dla Was "must have"? 

Oczywiście poza Neoxalem, ten na pewno wpadnie do koszyka 🙂

myślę o ultracoacie, Tangym lub Binderze, alepodajcie swoje pozycje obowiązkowe, rozważę każdą 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, JakubBe napisał:

dla Was "must have"? 

Nigdy nie byłem freakiem szamponowym, ale dla mnie wyróżnia się napewno:

-CarPro Reset za genialny poślizg i bardzo dobre oczyszczanie

-GoodStuff Pure - tani, basic szampon który bardzo dobrze się wyplukuje

? jako trzeci mam nadzieję wejdzie Funky Witch - szukam czegoś na gorące letnie popołudnia, podobno nie zostawia bałaganu jak jest ciepło i wszystko wysycha szybko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato Funky Witch jest świetnym wyborem, temperatura mu nie przeszkadza, nie przysycha i wypłukiwanie bez problemu.

Do wszystkich innych zastosować Carpro Restet - najlepszy jaki miałem. Dasz mało masz fajny poślizg, piankę i pięknie umyje. Robisz mocniejsze stężenie to ogarnie syf znakomicie. Top produkt.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z resetem się dopiero zapoznaje. Pierwsze wrażenia mega.

Sa takie nieoczywiste klasyki jak np carchem 1900:1 który kosztuje grosze a stężeniem można regulować moc.

Sg Orange. Poślizg fajny. Ogólnie bardzo fajny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rombinik - znam RESET bo go używałem, używałem też kilka innych szamponów. Niestety w tym momencie muszę wybrać tylko JEDEN szampon i zastanawiam się, czy będzie on właściwy, bo ja go stosowałem co trzecie mycie albo przed woskowaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

@menior Meguiar's Car Wash Plus +

Nie ma chyba dedykowanego tematu dla niego, ale poszukaj na forum bo kilka osób dodawało info.

Sam go posiadam i zazwyczaj przed nowym woskiem wlatuje bezpośrednio na rękawicę i LSP ściąga genialnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, dajesz 'pasek' na rękawicę i myjesz. Z tym, że auto musi myć mokre! 
Ten szampon ogólnie jest początkowo tępy przy pierwszych ruchach, ale jak nabierze piany to idzie już spoko.

Co element/dwa, dokładasz już mniejszą ilość na rękawice i jedziesz po kolei.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.