Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Po testach wielu szamponów ze średniej i wyższej półki, postanowiłem potestować produkt tani.

Sonax szampon nabłyszczający pomarańczowy 1L

Piana: pieni się całkiem dobrze

Domywanie: wydaje mi się, że ma dużą siłę, domywa aż miło

Zapach: Prosto z butelki jakby połączenie cytrusów trochę z płynem do naczyń. Z wiaderka prawie nie wyczuwalny przy obecnych temperaturach

Bezpieczeństwo: Sonax postawił na testy dermatologiczne w niemieckim instytucie dermatest, zawsze to jakiś plus

Cena: zdecydowanie zachęca do przetestowania około 12zł za litr

Wydajność: 30ml (zakrętka) na 5L wody

Możliwość mycia w słońcu?: wg producenta nie powinno się tego robić. Nie zauważyłem żeby szybko przysychał przy obecnej pogodzie, ale lepiej unikać pracy w słońcu

Wygląd, pomiary:

Podsumowując, solidny produkt w dobrej cenie. Może nie zabiera w detailingową podróż po tropikach, ale robi dokładnie to co obiecał producent.

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2020 o 11:09, ghost napisał:

Po testach wielu szamponów ze średniej i wyższej półki, postanowiłem potestować produkt tani.

(...)

Podsumowując, solidny produkt w dobrej cenie. Może nie zabiera w detailingową podróż po tropikach, ale robi dokładnie to co obiecał producent.

Ja używam prawie tylko szamponów Sonaxa i jakoś auta nie zamieniły mi się w kupkę rdzy. Wszystkie są w porządku, trochę się różnią i trzeba się z nimi zapoznać, żeby je dobrze dobierać do warunków (np. Green Lemon uporczywie zasycha w słońcu, ale poduszkę pod rękawicą daje pierwsza klasa, czerwony i Xtreme mniej zasychają, ale poduszkę dają gorszą), ale szampon to tak prosty produkt, że moim zdaniem lepiej tutaj się nie doktoryzować, a skupić się na produktach do zabezpieczenia.

A szampony miałem różne - aktualnie mam co najmniej 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, m3987mm napisał:

Witam, potrzebuję budżetowy szampon.

Wybór między Sonax (różne rodzaje) a ADBL Snowball, pojemność 1l, lub coś innego jeśli coś polecacie.

 Cena do 20zł.l

Ja tobie polecę trochę drożej, ale za to plus mega tego szampony - możliwość mycia w słońcu. 

Funky Witch Wash&Posh

 

Lub budżetowo a dobrze 

Detailink Neutral Hand Shampoo

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash Wax Dry od Detailink - subiektywne odczucia: piana porównywalna, lub może trochę słabsza niż Snowball i Sonax, lepsza niż GS. Zapach nietypowy - nie przeszkadza. Aleeee, samochód osusza się po nim prawie sam - najpierw woda spływa trochę niemrawo, potem już całymi taflami. Nie wiem jak cenowo teraz wypada, ale na pewno warto się zainteresować.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@m3987mm Wydajnościowo i tak szefem jest fx protect za ok 27 zł masz 500 ml i lejesz 10-15 ml na 10L wody 

za 2 zł wiecej czyli ok 29 zł masz nano szampon ktory dodatkowo ma w sobie sio2 również za 500 ml 

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BiałyGTi napisał:

@m3987mm Wydajnościowo i tak szefem jest fx protect za ok 27 zł masz 500 ml i lejesz 10-15 ml na 10L wody 

za 2 zł wiecej czyli ok 29 zł masz nano szampon ktory dodatkowo ma w sobie sio2 również za 500 ml 

Carchem polecam również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KUBA46 napisał:

@BiałyGTi dla mnie te 10ml można sobie między bajki włożyć. Poślizg nijaki, piana też nie za „halo”. Przy 20ml+ robiło się dopiero przyjemnie.

@KUBA46, moze masz  ciulową wode w sieci?  wg mnie 3/4 uzytkownikow on dosc dobrze dziala, w proporcjach podanych przez producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KUBA46 Też mam takie spostrzeżenie ze jednak trzeba  #daćwiyncyj ha ha

Również używam szamponu od RRC do aut bez zabezpieczenia i testowałem na tych co było fusso black i po tych 8 Msc nadal widzę hydrofobowość. Używałem tez ADBL Snowball. Uważam ze ADBL lepiej skoncentrowany i mniej go się zużywa, ale biorąc pod uwagę ekonomiczność stawiam na RRC dla aut niezabezpieczonych i zwykłych aut do czyszczenia na bieżąco ale zawsze daje go trochę więcej bo lubię pianę . Dla aut zabezpieczonych i aut „dopieszczonych” ADBL Snowball. Mam próbkę Fx protect nie długo przetestuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@KUBA46 ja zawsze leje na oko ale tak na przysłowiowe oko wiadomo ze wleje sie wiecej mysle ze te 15-20 wleci do wiadra. Poza tym dla mnie lepiej jak nie ma piany lepiej  go wypłukać z karoserii. 
 

@Adaszek96 tez mam szampon z RRC (Bo dostalem)  ale nie wiem ktora wersje bo z tego co wiem mieli ich pare i jedynie do czego mi służy to do mycia chodników koło domu. Zrobiony jest z lipnych kompozytów i szkoda mojej skory żebym zanurzał w nim rękę. Ale jak komus pasuje to nie mam nic do tego bo to jego zdrowie i jego opinia na temat danego produktu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, yas napisał:

moze masz  ciulową wode w sieci?  wg mnie 3/4 uzytkownikow on dosc dobrze dziala, w proporcjach podanych przez producenta

Nawet jak woda jest twarda to masa szamponów detailingowych posiada dodatki zmiękczające np. Duragloss 901.

 

Z pianą też potwierdzam, że wFx protect nano jest gorsza niż niemal we wszystkich około 30+ szamponach jakie testowałem.

Mniej piany oferowal Sonax biało czerwony z woskiem, ale to było dawno i mam nadzieję, że pamięc nie zawiodła.

No i zdecydowanie mniej piany ma Advanced Poseidon, ale on ma dodatki celowo zmniejszające pianę i przyspieszające osuszanie.

Co do zielonego FX potwierdzam, że ma jakieś dodatki hydrofobowe.

Jednak nie do końca dobrze zaprojektowano ten szampon.

Już w momencie mycia nawoskowanego samochodu, hydro cały czas jest silne i szampon z niego ucieka. Efekt jest taki, że w ciepłe dni przysycha jak szalony. Nie polecam osobom, które lubią myć na otwartej przestrzeni.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, m3987mm napisał:

Witam, potrzebuję budżetowy szampon.

Wybór między Sonax (różne rodzaje) a ADBL Snowball, pojemność 1l, lub coś innego jeśli coś polecacie.

 Cena do 20zł.l

Sonax "do częstego mycia samochodu" - kolor czerwony.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.