Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

Kup którykolwiek jakie tu były wymieniane. Wszystkie są dobre - są i myją. Jeden bardziej się pieni, drugi mniej, inny tańszy, inny daje trochę hydro, inny ma lepszą wydajność. Z swojej strony mam swój, który bardzo lubię ale juz nie wiesz co wybrać to po co mam coś dokładać. Kup jeden, zużyj, kup kolejny, zużyj itd

Jedyne co to kup sobie jakąś małą miarkę/kieliszek/kieliszek plastikowy na leki, bo lejąc na oko to porównywać można szampony chyba tylko kolorem. Albo samemu miarkę zrobić też można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kamil598 napisał:

Również polecam Funky Witch Wash&Posh, może droższy ale 25-30ml na 10-12l wody także nie wychodzi tak drogo 🙂

litr za 70zł przy koncentracji takiej jak szampony po 15-20zł i sporo gorszej niż np FX. I to nie wychodzi drogo ? Ja wiem że wielkanoc niebawem ale jaj to sobie nie róbmy

19 godzin temu, KUBA46 napisał:

dla mnie te 10ml można sobie między bajki włożyć. Poślizg nijaki, piana też nie za „halo”

No nie można. Jest w zupełności wystarczające stężenie. Poślizg jest odpowiedni a piany ten szampon mieć nie będzie nawet jak całą butelkę na raz wlejesz. To nie ten typ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprę się że nie. Ty o pianie o ja o myciu. Powtórzę więc - FX Nano nie da Ci piany nawet jak całą butlę do wiadra wlejesz. Szampony z dodatkami Sio2 czy Wax mają w naturze brak piany. Po prostu. 
A 10 ml w zupełności wystarcza do porządnego umycia auta. Takze nie mieszaj pojęć. Jak chcesz mega pianę to nic innego niż RRC nie ma sensu kupować. Choć mam wrażenie że ten zapachem winogronowym nie pieni się już tak mega jak ten z zapachem brzoskwiniowym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Strus napisał:

itr za 70zł przy koncentracji takiej jak szampony po 15-20zł i sporo gorszej niż np FX. I to nie wychodzi drogo ? Ja wiem że wielkanoc niebawem ale jaj to sobie nie róbmy

krótko i na temat - Umyjesz FXem w słońcu ? 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno go miałem. Nie pamiętam jak się zachowuje. Ale jakiś problemów z punktu widzenia blokersa nie zauważyłem. Ale idą Twoim tokiem rozumowania - Czy Wash & Posh ma dobroczynny wpływ na hydro i wspomaganie LSP ?

To są inne szampony. Inne jest ich przeznaczenie. FXowi trudniej znaleźć odpowiednika. Wash&Posh to po prostu kolejny szampon, drogi jak cholera.

Ja po prostu twierdzę że szampon to szmpon. To nie jest rocket science. Jego głównym zadaniem jest mycie. I w życiu bym nie zapłacił 70zł za litr szamponu bo to albo snobizm albo przerost formy nad treścią. Do 40zl za litr mamy sporo bardzo dobrych szamponów. Do W&P nikt mnie nie przekona.

Dzisiaj myłem sobie CG Glossworkz który kosztuje 70zł za 0,5l czyli jest 2 razy droższy nawet niż W&P. I co ? I nic. Szampon jak szampon. RRC za 15zł robi dokładnie to samo..... Także ten.... 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rygryss napisał:

Dla mnie FW też szału nie robi... ale wiadomo gusta, guściki...

Nie przypadł Ci - OK 🙂 Twój wybór są gusta, guściki, ale.... w swoim teście powiedziałeś, że wypłukuje się bdb i nie pozostawia bałaganu jak przyschnie w słońcu 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że dużo piany najczęściej znaczy trudne wypłukiwanie, ale z drugiej strony mam wrażenie, że przy niskim stężeniu FX trudno określić czy już go wypłukaliśmy czy nie.. woda z szamponem może zostać w danym miejscu ale po prostu jej nie widzimy...

Dla mnie zdecydowanie najważniejsze jest, żeby szampon nie pozostawiał smug, mazów gdy delikatnie przyschnie. SG premium sleek&bubble właśnie taki jest - bez problemu się go spłukuje nawet gdy damy go za dużo i pieni się jak szalony. Przy czym ma też swoje minusy oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KUBA46 napisał:

@Strus ale na samym początku pisaliśmy o żółtym FX. Poza tym pisałem o poślizgu(Który dla mnie jest niewystarczający) i o pianie.

O kurczaczki. Coś mi się pomerdać musiało bo ja o Nano........ 🙂🙂

Tośmy się dogadali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mam ponad 10 szamponów i praktycznie co mycie sobie zmieniam, tak żeby nie było nudy. Każdy ma jakieś plusy i minusy 🙂 ale nie są to drastyczne różnice. Każdym umyjecie samochód 😉 Tak czy siak SG Sleek&Bubbly to jeden z moich ulubionych 😉 DG 901 też bardzo lubię. Będę musiał butlę kiedyś dokupić. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardzo polubiłem szampon Funky Witch bo nie mam na swoim terenie zbytnio cienia do umycia auta i w takim pół cieniu nie ma problemu żeby umyć dwa panele i potem je spłukać. Według mnie pieni się wystarczająco, jedyny minus oprócz ceny to jego konsystencja która jest dość uciążliwa.

PS. Są jeszcze jakieś szampony które umożliwiają mycie w słońcu? Chętnie bym spróbował czegoś innego 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.