Skocz do zawartości

Jaki szampon?


menior

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, MMCzysci napisał:

@david2888 polecał FW Wash and Posh.

Mialem dokladnie to samo co @adi1509, zbyt szybko wysychał i zostaly po nim zacieki..

SG Sleek shampoo polecam, bardzo fajnie myje, przyjemny zapach i cena niewysoka jak za baniak 5l. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, adi1509 napisał:

Niestety u mnie FW W&P na lekkim słońcu zostawił spore zacieki. Byłem bardzo pozytywnie do niego nastawiony, lecz trochę się zawiodłem. Będę go jeszcze testował.

Czyli raczej nie wysuszyłeś dokładnie w słońcu i każdy szampon zostawi zacieki. Ja myje tydzień w tydzień w słońcu bo niema cienia i wystarczy dobrze dotrzeć wodę i zero śladów. King + Price + Janek = OK.

Nie mówie o FW - o każdym - bo ja co tydzien myję innym. Ważne aby nie dopuścić do wysychania. Wycierać od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adi1509 napisał:

Szampon zasychał dosyć szybko już podczas mycia. Po domyciu zacieki pozostawały. Sprawę załatwiło przejechanie qd.

To w mega słońcu myłeś. Lakier pewnie też był srogo nagrzany 🙂 Jak mam takie warunki do mycia, to zawsze dziele sobie auto na części, aby to co jest od strony słońca, szybko umyć -> spłukać -> osuszyć 🙂 

Niestety słońce to wróg 🙂 nie zależnie od szamponu, po prostu trzeba myć szybko

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, FilipO napisał:

SG Sleek shampoo polecam, bardzo fajnie myje, przyjemny zapach i cena niewysoka jak za baniak 5l. 

Teraz myję Megsem Gold Class, jestem zadowolony jeśli chodzi o domywanie i połysk po myciu, ale niestety trochę słabo się pieni. Czy SG Sleek shampoo byłby lepszym rozwiązaniem? Dużo pozytywnych opinii na jego temat tu czytam. A może jest jeszcze coś innego wartego uwagi, porównywalnego do Megsa, ale bardziej pieniącego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, david2888 napisał:

@Kamsyyo FX Protec Car Shampoo (żółty)

Użyć go tylko do pierwszego mycia, czy pożniej po dekontaminacji i jako poślizg na glinkę też może być? Na tą chwilę mam Shiny garage i Koch nano Magic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kamsyyo napisał:

Użyć go tylko do pierwszego mycia, czy pożniej po dekontaminacji i jako poślizg na glinkę też może być?

Spokojnie możesz go używać w każdym etapie mycia (ja zawsze robię sobie wiadro 15l i mam na 2x mycie przed i po dekon) 🙂 i jako poslizg do glinki (kilka kropel do butli z woda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2020 o 08:48, Bac napisał:

Jaki szampon możecie polecić do mycia pod chmurką (kiedy myje to zazwyczaj świeci słońce). Aktualnie posiadam Good Stuffa Shampoo Ale czasami się nie wyrabiam i potrafi lekko zaschnac. Zazwyczaj myje jedną stronę i od razu opłukuje. Co byście polecieli?

Funky Witch Wash&Posh 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga. Dzis szybkie mycie i oczywiście w mega słońcu miedzy deszczami 😁 (ja to mam szczęście) 

Sprawdziłem szampon Enzo Car Soap

Zapach wiśnia, ale w wiadrze z zimną wodą, z kranu nie czuć prawie w ogóle zapachu. 

Wypłukiwanie bez problemu.

Wydajność 10ml na 10l wody. Dobry wynik. 

Poślizg dobry, piana też. Myje dobrze, ale co ciekawe w słońcu nie robi zacieków. Powierzchnia pokrywa się taka tafla szamponu i czeka sobie na splukanie. Czyli konkurent dla mojego ulubieńca FW Wash&Posh. 

Po myje kilka razy jeszcze i zobaczymy 

 

IMG_20200607_144335.jpg.a2128fa4330c4f88b5c7a9ac85095040.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.