Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Lobuzzz napisał:

Szybkie pytanie ..

Mam po ciemnym aucie trochę chemii i czy mogę użyć SOFT99 MICRO LIQUID COMPOUND DARK a potem soft 99 12 months wosk niby do czarnego auta ale docelowo mam śnieżna biały samochód.

Nie wybuchnie auto ? Czy lepiej kupić do białego cleaner oraz wosk ?

Wosk dark do jasnego jak najbardziej. Co do MLCD to ma jakieś wypełniacze więc musisz zobaczyć czy nie będzie to „dziwinie” wyglądało po wypracowaniu. A jak planujesz wymyć cleaner to już w ogóle nie ma to znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lobuzzz nie, tylko akurat fusso najbardziej lubi jałową powierzchnie. Na cleanerze straci na trwałości. Za to pewnie zyska na wyglądzie. Zobacz tylko czy jak Twój jasny lakier dostanie wypełniacze do ciemnego nie będzie wyglądał źle bo cleaner jak cleaner oczyści tak czy inaczej. Sprawdź jak u Ciebie i jak pasuje to smarować woskiem jak nie to wymyć i też smarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany że cleaner w pewien sposób wyjaława lakier po różnych pastach,nieczystościach itp. Jestem już po i samochód nie wybuch ani nie zrobił się czarny 🙂 ale do czego dążę, w.w cleaner od fusso to takie pół na pół niby czyści niby wypełnia bo o ile na białym nie robi efektu wow to pod palcem/rękawiczka robi poślizg więc coś tam wypełnia. Napewno też świetnie czyści ale tak jak wspominaliście efekt trzymania może być gorszy. Fajny efekt looka robi  cleaner ale wolę chyba poprzedniego z czerwonym samochodzikiem ( nie pamiętam nazwy ). Pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kupiłem auto kobieta mówiła że jest zabezpieczone powłoką, nie ma żadnej wlepki Ona niego potrafiła powiedzieć co to za powłoka, auto domywa się na bez dotyku samą wodą, teraz pytanie czy jest sens kłaść wosk na zimę czy mijają się to z celem póki jakoś to działa? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lukeu napisał:

@zwirek03 jak chcesz mieć "czyste sumienie" i odświeżyć look to zarzuć jakiś wosk na powłokę np Gyeon Wax 😉

W zasadzie dobry pomysł, akurat ten wosk posiadam tylko pytanie czy po umyciu i dekontaminacji jeszcze odtłuszczać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Czy taka konsystencja i osady w chemotion spray wax są normalne?


Dziwny kolor - kiedy kupiłeś? Mój jest czerwonawy/ceglasty bez osadów.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lukasz_byd napisał:

Koch MZR.

 

Do czego to służy?

 

Jedni że do tapicerki - foteli coś ala bonnet

Inni że do wewnętrznych plasików.

 

A producent że do wnętrz tapicerki... pytanie jakiej 🙂

Używam jako prespray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Krzynio_spafreak napisał:

Panowie pytanko, macie jakiś sposób na czyszczenie padów? Chodzi o metodę garażową. Nie mam sprężarki ani pad waschera 😕

Najprościej i najtaniej? Włóż butelkę po 5litrowej wodzie do wiadra i na niej czyść - tani padwasher.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Krzynio_spafreak napisał:

Panowie pytanko, macie jakiś sposób na czyszczenie padów? Chodzi o metodę garażową. Nie mam sprężarki ani pad waschera 😕

Szczoteczka do protez

https://www.rossmann.pl/Produkt/Preparaty-do-protez/Prokudent-szczoteczka-do-protez-1-szt,163065,8591

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prickbort MAC czy CarPro Trix a może coś innego radzicie na asfalt smołe z auta?

Ja dzisiaj obleciałem całe auto prickbortem i jestem zadowolony. Zdjął ostatnie przygody bez większych problemów. Największe pryszcze zaatakowałem miejscowo z mf i też niemal od razu puściły. Nie leży jakoś szalenie długo, ale działa wystarczająco skutecznie. Bezdotykowo rozpuścił asfalt a wosk tylko delikatnie ruszył. Natomiast tam gdzie dotknąłem wosk zrobił baj-baj leciałem grubo na około, nie żałując materiału (myśle, że ok 700-800ml poszło ale to całe auto razem z dachem) ze wstępnej analizy nie zrobił bubu na żadnym materiale z szybami i lampami włącznie.

Jako obrazek pomocniczy pokaże glinkę po połowie(!) albo i niecałej połowie tylnej szyby.92e49c781023cc0be90de4d68374c678.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.