Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@flatron007 tak w PL jest sprzedawany jako ICE. Jeśli chcesz teraz kupować to zerknij tutaj:

https://allegro.pl/oferta/turtle-wax-ice-syntetyczny-wosk-hydrofobowy-8176329977

To jest (prawdopodobnie) wersja z ulepszoną formułą, która od dawna jest w USA a w PL się dopiero pojawia.

Ja tam kupiłem jedną butelkę ale jeszcze nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zwirek03 Jeżeli wyglądało to podobnie jak na ostatnim zdjęciu w tym poście; 

 - to nie jest to wina siuwaksu, tylko opony. Trochę z tym walczyłem i się poddałem - maskuję dressingiem. W jakimś wątku nawet poruszaliśmy ten temat i stanęło na maskowaniu 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, nalozylem na samochod powloke uk 3.0 jednak jestem troche rozczarowany szklistoscia i blaskiem samochodu. Pacjent w kolorze czarnym. Wczesniej uzywalem woskow np meguiers gold class czy ultimate i ogolnie wyglad samochodu byl lepszy. Czy mozna czyms podbic ta powloke dla lepszego wygladu? Oczywiscie nakladanie wosku na powloke mnie nie interesuje bo to chyba bez sensu. dzieki za rady i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kuba_ps2 napisał:

hej, nalozylem na samochod powloke uk 3.0 jednak jestem troche rozczarowany szklistoscia i blaskiem samochodu. Pacjent w kolorze czarnym. Wczesniej uzywalem woskow np meguiers gold class czy ultimate i ogolnie wyglad samochodu byl lepszy. Czy mozna czyms podbic ta powloke dla lepszego wygladu? Oczywiscie nakladanie wosku na powloke mnie nie interesuje bo to chyba bez sensu. dzieki za rady i sugestie

UK 3.0 tylko z Glissem.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zwirek03 napisał:

U mnie kiedyś zostawiał dziwny biały nalot na oponie za cholere nie dało się umyć żeby nie został wspomniany nalot 

Jeszcze mi się to nie zdarzyło. Przelewam teraz 3 litr od RRC.

2 godziny temu, peciu napisał:

Felgi po malowaniu proszkowym, można od razu kłaść powłokę czy odczekać?

Można.

1 godzinę temu, krzygaj napisał:

 - to nie jest to wina siuwaksu,

wg mnie to wina siuwaksu. Po prostu nie domył opony. Podobnie miałem używając Excede. gdy wróciłem do RRC okazało się co Excede, nawet jako koncentrat, "potrafi". Dodam, że opona była myta Excede 2x a piana już była biała. Poprawka RRC i ...

IMG_20210918_114758.jpg.788c0c20509388b2e04fa9b000267f03.jpg

 

47 minut temu, deejay24h napisał:

UK 3.0 tylko z Glissem.

Sic robi lepszą robotę.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, nalozylem na samochod powloke uk 3.0 jednak jestem troche rozczarowany szklistoscia i blaskiem samochodu. Pacjent w kolorze czarnym. Wczesniej uzywalem woskow np meguiers gold class czy ultimate i ogolnie wyglad samochodu byl lepszy. Czy mozna czyms podbic ta powloke dla lepszego wygladu? Oczywiscie nakladanie wosku na powloke mnie nie interesuje bo to chyba bez sensu. dzieki za rady i sugestie
Ważne pytanie to jak lakier wyglądał przed powłoką? Była korekta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RoBee napisał:
Godzinę temu, kuba_ps2 napisał:
hej, nalozylem na samochod powloke uk 3.0 jednak jestem troche rozczarowany szklistoscia i blaskiem samochodu. Pacjent w kolorze czarnym. Wczesniej uzywalem woskow np meguiers gold class czy ultimate i ogolnie wyglad samochodu byl lepszy. Czy mozna czyms podbic ta powloke dla lepszego wygladu? Oczywiscie nakladanie wosku na powloke mnie nie interesuje bo to chyba bez sensu. dzieki za rady i sugestie

Ważne pytanie to jak lakier wyglądał przed powłoką? Była korekta?

tak, byla korekta. Drobne ryski wszyskie usuniete grubsze zostaly.

to co porponujecie to tez w sumie zabawa w kanapke czyli jedna powloka na druga. Moze tego reloada? chociaz na forum sie naczytalem i ludziska jacys tacy niezbyt zadowoleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzygaj u mnie nie była to wina opon, po zmianie siuwaksu problem ustąpił 😁 ale muszę zaznaczyć że nie jestem profesjonalistą, także to też mogło mieć wpływ 😂🤣😜

Godzinę temu, xadamx napisał:
Godzinę temu, xadamx napisał:

Jeszcze mi się to nie zdarzyło. Przelewam teraz 3 litr od RRC

Zaznaczyłem że nie jestem profesjonalistą, a taki na serio może coś zmienili w składzie ja ostatni raz używałem go w 17 roku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie skonczylem nakladanie CQ 3.0 plus SIC  i jestem zadowolony wiec smialo nakladaj TOPa w postaci SICa lub Glisa . 
 

PS : zmienili cos w SICu ? Przerobilem kilka buteleczek ale dzisiejsza nie dosc ze plyn mial inna barwe ( jakby zolty) , to jeszcze smierdzial „skarpetami” … cos jak stary profi 🤔 Mam jeszcze jedna buteleczke ale szkoda mi bylo otwierac , bo dopiero we wtorek nastepne auto do roboty . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, powalla napisał:

Wlasnie skonczylem nakladanie CQ 3.0 plus SIC  i jestem zadowolony wiec smialo nakladaj TOPa w postaci SICa lub Glisa . 
 

PS : zmienili cos w SICu ? Przerobilem kilka buteleczek ale dzisiejsza nie dosc ze plyn mial inna barwe ( jakby zolty) , to jeszcze smierdzial „skarpetami” … cos jak stary profi 🤔 Mam jeszcze jedna buteleczke ale szkoda mi bylo otwierac , bo dopiero we wtorek nastepne auto do roboty . 

Tez ostatnie kilka butelek (10ml) mam żółty płyn i troszkę grudkujący się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, peciu napisał:

Felgi po malowaniu proszkowym, można od razu kłaść powłokę czy odczekać?

Pozdrawiam

Jakiś czas temu pytałem o to samo i (nie pamietam kto) odpisał mi, że lepiej poczekać tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zaparowaną przednią szybą w dwóch samochodach. Zaraz będzie zima i będą szyby zamarznięte od wewnątrz. Od razu mogę powiedzieć, że jest to wina wilgoci z otoczenia bo samochody stoją pod chmurką i mieszkam na bardzo wilgotnym terenie. Wymiana filtrów, żwirek silikonowy nie pomaga. Czy macie jakieś rady jak uporać się z tym problemem? Może jakiś mały akumulatorowy termowentylator by się sprawdził żeby szybko doprowadzić szybę do stanu pozwalającego jazdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz_O stary i prowizoryczny  sposób sprzed lat, to posmarować szybę od wewnątrz szamponem do włosów/żelem/pianką do golenia (i oczywiście dotrzeć do sucha).  Z tym, że wtedy na przedniej szybie będzie okey, ale woda zacznie się skraplać na bocznych jeszcze bardziej niż dotychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci @zwirek03 @krzygaj Problem dotyczy dwóch aut. Obydwa zadbane (odkurzane, gumowe dywaniki, szyby czyszczone). Jedno z klimą drugie bez. Teren bardzo mokry i wilgotny i myślę, że to może być największym problemem, którego niestety nie jestem w stanie pokonać. Spróbuję żel do golenia i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.