Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, KiziorDZN napisał:

Zdecydowanie lepiej i szybciej szczotką, np. czymś takim: https://www.detailing-house.pl/detailing-house-white-tire-brush

 

22 godziny temu, peciu napisał:

A taka się sprawdzi? Bo będę potrzebował na już. https://www.castorama.pl/szczotka-do-szorowania-id-1107962.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bac

Szczotki do opon nie mają jakichś super opatentowanych właściwości, dla mnie cały temat rozbija się o sztywność włosia a przy tym o łatwość pracy taką szczotką. Możesz jak najbardziej użyć tej z Castoramy, koszt niewielki + skoro masz na miejscu to można spróbować - najwyżej Ci nie podejdzie i kiedyś zmienisz na coś innego 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 7777777 napisał:

Czarna gąbka i trzeci bieg na miękkim lakierze będą okej? 

Jak najbardziej. Wypracowujesz ten cleaner na lakierze bez docisku, pod ciężarem samej maszyny do momentu, gdy stanie się przezroczysty (gdyby zaczął przysychać, spryskaj lakier mgiełką wody). Potem wycierasz go dokładnie miękką MF (360-380 GSM) o krótkich włóknach. Jeśli będziesz chciał aplikować wosk "naturalny", nie musisz wymywać cleanera. Jeśli jednak będziesz aplikował wosk syntetyczny/hybrydę, najlepiej wymyj ten cleaner.

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, analyzator napisał:

@banano7 w Auchan 😉

Swoją zakupiłem w Auchan na modlińskiej w Warszawie i była to ostatnia sztuka. W Lomiankach chciałem dokupić druga ale już niestety nie byli. Gdyby ktoś zwiedzał warszawskie Auchany i zobaczył w którymś ta szczotę prosiłbym o cynk 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy deszcz kilka godzin po aplikacji wosku może mu zaszkodzić, w jakiś sposób wpłynąć na trwałość?
Bonusowo: wymywac cleaner pod Show Wax?

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MMCzysci napisał:

Czy deszcz kilka godzin po aplikacji wosku może mu zaszkodzić, w jakiś sposób wpłynąć na trwałość?
Bonusowo: wymywac cleaner pod Show Wax?

Wosk to nie powłoka - jeśli miał sucho przez kilka godzin, związał się z lakierem i deszcz nie wpłynie jakoś specjalnie na to wiązanie.

GS Show Wax to wosk z carnaubą, więc wymywanie cleanera nie ma większego sensu. Czy wymyty, czy nie, nie wpłynie to jakoś specjalnie na trwałość wosku, a zmniejszy (wymycie cleanera) efekt finalny, związany z wyglądem lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kivlov napisał:

Jaki polecicie najlepszy wosk, albo jakąś powłokę na felgi?

 

Wosk używałem tylko od Detailink i był spoko ale szybko go zabiłem za mocnym UWC. 
Jeśli chodzi o powłokę to "ze słyszenia" Ultracoat Metalguard natomiast z doświadczenia zwykły poczciwy CarPro Dlux 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 godzin temu, grechut napisał:

Panowie, chciałem sobie kupić lancę z końcówkami do myjki Lavora.

Czy TAKA jest ok? Czy kupowaliście jakieś inne?

uzywam taka w moim karcherze i jestem z niej bardzo zadowolony 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.