Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, banano7 napisał:

Pacjent a6c6, właściciel poleciał po chromowanych listwach na bez dotyku programem do alufelg. Czym to usunąć? Posiadam autosol metal polish jedynie. 

To nie chrom tylko aluminium i nie wiem czemu ale ciężko jest to wypolerować. Ja do tego używałem wełny stalowej z Mothers Mag&Alu, dodatkowo zawijając na rotację. Czasu sporo zeszło nad tym cholerstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ExceDe UWC podawany w formie oprysku na gorąco w proporcjach 1:9 jest bezpieczny dla opon? Zmieniłem trochę proces mycia i teraz robię osobny prewash nadkoli i kół i zastanawiam się czy omijać opony czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, patol napisał:

Warto obecnie coś z Anglii przywozić detailingowego co jest tańsze albo niedostępne u nas?

Duuużo by wymieniać... Od klasyków, po kosmetyki, które pojawiły się na rynku 2-3 lata temu, a są u nas niedostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BiałyGTi napisał:

sonax 04/06 bardzo fajna pasta 

@mati55 gdybyś się na sonaxa zdecydował to chętnie odstąpię butelkę, bo kiedyś kupiłem, a praktycznie z niego nie korzystam. Żeby nie robić OT, również wskazałbym na jedną z duetu 3D One/04-06. Gąbkę musisz dobrać do pacjenta, najbardziej uniwersalna będzie po prostu "one-stepowa". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzynio_spafreak jak chodzi o marki to polecam DeWalt - swoją męczę 4ty rok (przy budowie domu, w garażu a od jakiegoś czasu przy detailingu) i śmiga jak nowa 😉 z innych które mi przeszły przez ręce Milwaukee i Festool. Może nie jest tanio ale na pewno nie będziesz żałować zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Krzynio_spafreak dewalt bardzo dobra firma, pytanie tylko ile bedziesz jej uzywał? Ja osobiscie w garażu mam parkside za 200 zł z ładowarka i bateria i wystarcza mi w zupełności taki sprzet 🙂 nie jedno juz wkręcił i lekkiego życia nie ma tak naprawde bo czesto zdarza mi sie jej uzywac do usuwania kleju z felg 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, szybkie pytanie. Coś co przyciąga najmniej kurz, pyl i tym podobne. Probowalem kilku qd, woskow nawet raz powloka i jest tragedia. Zaznaczę, że chce ten efekt zminimalizować, praca na kamieniołomie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kukson - z tych prostych i przyjaznych QD, polecam Finish Kare 425. W trudnych warunkach żaden kosmetyk nie wykaże się cudownymi właściwościami, ale #425 naprawdę (z moich doświadczeń) posiada mniejszy apetyt na przyciąganie kurzu i pyłu, niż większość innych QD. Dodatkowo, aby zmniejszyć jeszcze bardziej elektrostatyczność karoserii, dobrze jest - po aplikacji jakiegokolwiek produktu - opłukać karoserię wodą (nawet na bezdotyku ostatnim programem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kukson z mojego doświadczenia najlepiej nic nie kłaść po myciu. Wszelkie qd czy sealanty kłaść ewentualnie na mokro przed suszeniem. Trąc fibrą zwiększamy elektrostatyczność lakieru stąd podwyższone zakurzenie. Jeśli już koniecznie chcesz coś kłaść to Prima Slick u mnie się sprawdza pod kątem mniejszego przyciągania kurzu.

Pracując w tak zapylonym miejscu i tak nie spodziewałbym się spektakularnych efektów. Nie ma cudownej powłoki, która odpycha kurz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za odpowiedzi. Wiadomo, że nie ma takiej siły żeby nic nie siadało. Ale to co się teraz dzieje to tragedia. Chciałbym to po prostu zminimalizować bo wyeliminować tego problemu się nie da, to wiem 😌 kupię te siuwaksy i poprobuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.