Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam u siebie w domu, jako pre bedzie ok

 

Pytanie mam o osuszanie auta, czy warto osuszać kompresorem samochód z zewnątrz po myciu? Dzisiaj próbowałem Karcherem WD3, ale niestety trochę jest za słaby, dałoby się, ale trochę za dużo czasu by to zajęło więc pomyślałem o kompresorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zabrzmi zenujaco, ale trudno Warto dawać pianę na auto, które jest TYLKO zakurzone? Można sobie w takim przypadku odpuścić, czy dajecie ZAWSZE?
Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
15 minut temu, MMCzysci napisał:

Może to zabrzmi zenujaco, ale trudno emoji6.png Warto dawać pianę na auto, które jest TYLKO zakurzone? Można sobie w takim przypadku odpuścić, czy dajecie ZAWSZE?
Wyryte w skale z S20 FE 5G


 

Odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci ja daję zawsze. Jakoś nie potrafiłbym umyć teraz auta inaczej. Bałbym się że kurz/piasek powchodzi mi w rękawicę do mycia, no a potem jakie skutki to wiadomo...

U mnie auto myję w weekend w tygodniu stoi w garażu no i myję w kolejny, bo zakurzony🙃 mimo to jadę wg sztuki, no ale nikt nikomu nie zabroni zrobić inaczej 😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MMCzysci napisał:

Może to zabrzmi zenujaco, ale trudno emoji6.png Warto dawać pianę na auto, które jest TYLKO zakurzone? Można sobie w takim przypadku odpuścić, czy dajecie ZAWSZE?
Wyryte w skale z S20 FE 5G


 

Wiesz... w sumie to jest czyste 😀

A ja robię tak: woda z Karszerka, oplukuje cale auto, wyplukuje zakamarki (listwy, wokol lamp) ościeża dzwi I ZAWSZE piana, i już mogę pędzlować na pianie 😉 z dodatkiem apc, jak brakuje.

Są standardy ale i schematy pracy, więc nie zastanawiam się w jakim stanie jest auto zawsze staram się myć tak samo 😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rabini nie są zgodni, jak widzę
Jakimś cudem od woskowania ani razu podczas jazdy nie padało i na dobrą sprawę chciałbym się tylko pozbyć kurzu, którego Show przyciągnął niepokojąco (w sumie nigdy nie miałem wosku latem i tego nie rozkminialem - może mi się wydaje) dużo - na tyle, że dokładnie widać, gdzie dotykało się auta Naturalnie także "chmurek" z wypacania. Się zastanowię Co do standardów - dlatego pytam po wyciągnięciu jakichs własnych wniosków, żeby sobie złych nawyków już nie przyswajać. I tak widzę jakiś postęp. Samochód zawsze był utrzymywany, ale byście widzieli, jakie karkołomne metody były czasem do tego używane...

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kivlov napisał:

Pytanie mam o osuszanie auta, czy warto osuszać kompresorem samochód z zewnątrz po myciu? Dzisiaj próbowałem Karcherem WD3, ale niestety trochę jest za słaby, dałoby się, ale trochę za dużo czasu by to zajęło więc pomyślałem o kompresorze.

Ja po myciu osuszam ręcznikiem a później zakamarki i szczeliny jadę dmuchawą do osuszania.  Kompresora zrobi robotę. Pamiętaj aby były filter  powietrza 😉 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grechut Chodzi Ci o FX Protec Vision C-12 🙂

Ta "powłoka" ma trwałość około 12miesięcy. U nie których 12miesięcy to właśnie 10tyś km. Nie wiem po jakim czasie to u Ciebie jest. Jak widzisz, że po myciu ręczny nie ma poprawy, to możesz próbować robić "serwis powłoki", ale podejrzewam, że już kończy się Vision na tych dolnych partiach drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D@ViD

Tak, o c-12 chodzi.

Wiem, że ma ona trwałość 12mc.. Co do ogólnego looku, to nie mam zastrzeżeń ale wczoraj podczas spłukiwania na na dolnych partiach drzwi widziałem właśnie taflę wody, która słabo spływała w porównaniu do reszty. Hydro tej powłoki nigdy nie było jej mocną stroną 😛

Muszę chyba ogarnąć ręczne mycie. 2 tyg temu jak ręcznie myłem to nei zauwayżyłem nic podobnego .. Przy odtykaniu to kwaśny szampon, deiron, t&g. Coś więcej potrzebuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, grechut napisał:

Muszę chyba ogarnąć ręczne mycie. 2 tyg temu jak ręcznie myłem to nei zauwayżyłem nic podobnego

No to mamy odpowiedź 🙂 umyj normalnie ręcznie i wtedy zobacz, bo bezdotykowo to nie domyjesz dolnych partii drzwi o tej porze roku.

13 minut temu, grechut napisał:

Przy odtykaniu to kwaśny szampon, deiron, t&g. Coś więcej potrzebuje?

Więcej nie potrzeba, a może być nawet zwykły szampon + jakis WSR. Na końcu wrzuć jakiś QD i gotowe

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, D@ViD napisał:

No to mamy odpowiedź 🙂 umyj normalnie ręcznie i wtedy zobacz, bo bezdotykowo to nie domyjesz dolnych partii drzwi o tej porze roku.

Więcej nie potrzeba, a może być nawet zwykły szampon + jakis WSR. Na końcu wrzuć jakiś QD i gotowe

W zasadzie to WSR mi się skończył, został mi tylko jakiś kwas do felg. Coś sensownego możesz polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, D@ViD napisał:

@grechut Sonax WSR lub FX Protec WSR, no i dobre QD weź przy okazji, chyba że masz cos 

QD mam od ADBL. Czy dobre czy nie - kwestia indywidualna ale nie kupię nic innego póki tego nie zużyję 😛 ( a została jeszcze połowa 1l opakowania )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci zawsze staranny prewash. Uważam że od jakości prewashu w dużej części zależy kondycja lakieru. Nie wiesz co masz na lakierze i nie będziesz decydował oglądając pod latarką 😛

@grechut regenerowałem sprejem. Dwa lata później oddałem do piecowego. Koszt z 500zł. Trwałość zupełnie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, grechut napisał:

W zasadzie to WSR mi się skończył, został mi tylko jakiś kwas do felg. Coś sensownego możesz polecić?

Ostatnio przy serwisie powłoki stosowałem wyżej wspomniany Sonax WSR, robi robotę ten produkt 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rafal9304 napisał:

Ostatnio przy serwisie powłoki stosowałem wyżej wspomniany Sonax WSR, robi robotę ten produkt 👍

FX ma 500ml kosztuje 50zł, Sonax 1l 75zł. Ekonomia przemawia za Sonaxem ale kiedy ja 1l zużyję 😄

Edit.

W sumie to 1l FXa kosztuje tyle samo co Sonaxa. Chyba tutaj nie ma znaczenia czy będzie to FX czy Sonax? Oba podobnie dobre w działaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.