Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś kojarzy dressing do wewnętrznych plastików, który nie ma za bardzo zapachu?

Bardzo chciałbym zabezpieczyć swój kokpit, bo trochę dostaje po dupie od słońca, ale nie cierpię też mocnych i intensywnych zapachów... W zasadzie auto od nowości nie było w środku traktowane niczym mocnym. Tylko ostatnio na przeglądzie prawie dostałem ataku serca, jak z klimatyzacji po serwisie zaczęło mi pachnieć Wurthem o zapachu taniego męskiego perfumu 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Enagem napisał:

Mam na trzech autach położony wosk  Finish Kare 1000P, czym najlepiej konserwować powłokę po myciu aut?

Każdy QD będzie dobry, byle Tobie odpowiadała aplikacja i efekt. Woski syntetyczne nie są wybredne, jeżeli chodzi o QD - syntetyczne quick detailery najczęściej podbiją połysk, a QD zawierające woski naturalne ocieplą połysk i dodadzą odrobinę głębi. Jeżeli jeszcze będzie to QD na bazie wody, możesz być spokojny o wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, SoldierPL napisał:

Najpierw się robi zaprawkę i potem polerkę lakieru czy odwrotnie?

Najpierw zaprawka.

10 godzin temu, SoldierPL napisał:

Czy można polerować po jednym elemencie, za tydzień następny czy trzeba całe auto na raz?

Można ale czy to ma sens? 

Jak zrobiłeś na całym aucie dekontaminację i chcesz po elemencie robić, to sugerowałbym przed każdym elementem ponowić dekontaminację. Lakier zawsze może złapać jakiś syf, który narobi bałaganu podczas korekty.  Możesz też zacząć dekontaminować i robić korektę element po elemencie ale to też jest dla mnie bez sensu - zbyt upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, złe siły pogody pozbawiły mnie jedynego miejsca umożliwiajacego jakieś sensowne zabawy z maszyną. Zrezygnowałem już z myślenia o więcej, niż jednym etapie, ale czy sam choćby finish na dworze ma jakiś sens, czy mogę zrobić bałaganu i lepiej zostać przy samym cleanerze, jak już robiłem, ze względu na mniejszą agresywność? Oczywiście niska temperatura, czyste otoczenie.

Wyryte w skale z S20 5G FE



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MMCzysci napisał:

czy sam choćby finish na dworze ma jakiś sens

Pewnie, że ma. Wstrzel się w bezwietrzny cichy dzień, dobrą temperaturę i działaj. Sam tak amatorsko zaczynałem i nie narobiłem żadnych szkód.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakis pomysl czym usunąć te zacieki od plynu do dezynfekcji (ktory nawet widac na zdjeciu v:)? Jeszcze niczym nie ruszalem, bo w sumie nawet nie wiem czym myc taka (chyba, ale raczej napewno) ekoskore

20210702_145233.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Eidos71 napisał:

Każdy QD będzie dobry, byle Tobie odpowiadała aplikacja i efekt. Woski syntetyczne nie są wybredne, jeżeli chodzi o QD - syntetyczne quick detailery najczęściej podbiją połysk, a QD zawierające woski naturalne ocieplą połysk i dodadzą odrobinę głębi. Jeżeli jeszcze będzie to QD na bazie wody, możesz być spokojny o wosk.

A mogę prosić o konkretne propozycje QD z podbiciem połysku, które można stosować na Finish Kare 1000p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś jak domyć te błoto z tych malutkich zakamarków? Większość błota z opon domyło ale tego nie da rady. Użyłem ADBL TIRE AND RUBBER i szczotkę K2 M350, szorowałem najmocniej jak umiałem ale nic z tego.

1.jpeg

2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.