Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej tak, do tego miejscami może się przydać T&G. Alternator oczywiście zasłaniamy, odsłonięte złączki też. Najlepiej odłącz także akumulator, podepnij z powrotem, gdy już wszystko dobrze wyschnie. Przy spłukiwaniu nie przesadzaj z ilością wody. Ja po wszystkim osuszyłem jeszcze silnik w miarę możliwości pistoletem do ropowania i fibrami (po wierzchu, oczywiście tymi "najgorszymi"). Mój F4 w dieslu po zabiegu przeprowadzonym zgodnie z ww. schematem od września jeździ bez problemów, w benzynie zalecane więcej ostrożności.

Wyryte w skale z S20 5G FE





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@pablo15005 moze i mozna nim wykonac wiele zadan ale ja jestem zdania ze jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego. Ja go bede uzywal tylko do czyszczenia padow podczas pracy. 
 

Power clean to jest nadal APC i zarówno jak power cleana można wykorzystać do innych zastosować tak samo można to zrobic z innym APC 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 godzin temu, doogi_tom napisał:

Czy glaco od soft99 na szybę, zmyje się pod wpływem bug removera?

Jak zaaplikujesz NW to wiekszosc robali zejdzie z szyby pod wpływem cisnienia 🙂 Testów długodystansowych nie robiłem odnosnie zmywania sie NW od Bug removerów bo osobiscie bug removera na swoim aucie nie uzywam bo robale schodza przy myciu wstępnym ale raczej nie powinno zaszkodzić NW 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, doogi_tom napisał:

Czy glaco od soft99 na szybę, zmyje się pod wpływem bug removera?

 

pytam bo non stop mam na szybie owady i chciałbym je łatwo usuwać, a zwykłą myjką pod ciśnieniem nie schodzą. 

Wszystko zależy jaki bug remover. Są bardziej i mniej agresywne. Jednorazowa aplikacja nie zaszkodzi na pewno, ale jeżeli te produkty podjadają woski i powłoki, to i dadzą sobie w końcu radę i z NW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poleci jakiś ciekawy produkt do felg który można kłaść na mokro, zarzucić i spłukać wodą ale też taki który przyjemnie aplikuje się na sucho?
Aktualnie katuje rims detailer od GS i ogólnie jestem zadowolony ale szukam też czegoś do potestowania. Ostatnio jakoś mnie wzięło żeby popróbować.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patryk14 GS Rims tez działa tak jak oczekujesz  czyli na mokro. Sprawdź sobie jescze FW Talisman 
Wiem że działa bo tak go używam. Dlatego szukam czegoś podobnego co będzie działać na mokro i sucho.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zewnętrznymi uszczelkami/ramkami okien przy szybach. Pomimo mycia pianą, apc z pędzlem, później szampon - przy finalnym suszeniu mikrofibry brudzą mi się od tych uszczelek.

Co robię źle lub jak to poprawnie umyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak uważam, że może coś w tym być. Zauważ, że w "niedomytych" miejscach uszczelka ma czasem ciemniejszy odcień czerni, niż w pozostałych. Przed zabezpieczeniem wygląda wręcz na lekko wypłowiałą.

Wyryte w skale z S20 5G FE

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam rotacji do lamp, trudno dostępnych miejsc, słupków czy wyciągnięcia grubasów. Pytanie czy iść w mini jak Krauss R3, czy jednak brać P7 lub Evoxę HDR400. Większość tutaj piszę, że rzadko korzysta z rotacji, czy wszystko da się zrobić DA? Sam mam na stanie mam DA 15 i 21, potrzebuje coś gdzie założe przede wszystkim mniejszy talerz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam położoną powłokę na nielakierowane plastiki Gyeon Trim, broblem w tym że pracownik stacji tankując żonie benzynę nie wiem w jaki sposób oblał trochę ten plastik benzyną, zauważyłem taki jakby od barwienie w tym miejscu, czy to mogło zdjąć powłokę przez oblanie jej benzyną?  Z góry dziękuję za odpowiedź. Nie ukrywam że nastąpiło ogólne wk...ienie 😡 zawsze jak nie urok to sraczka, albo przemarsz armii czerwonej 😡

 

Edit : nikt nic? 

Ktoś coś podpowie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.